Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová
Vloženo 7. 4. 2018
Líbí se mi

Nový trend: Nahé nehty!

Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová
Vloženo 7. 4. 2018
Líbí se mi
Nový trend: Nahé nehty!

Nový trend: Nahé nehty!

Přirozenost dětské ruky

Pravda, výrazná manikůra dokáže demonstrovat styl, váš modní status. Je ale třeba položit si otázku, jestli třeba uniformním rudým lakováním nepřicházíte o něco mnohem zásadnějšího, jako je vaše osobitost. Narůžovělý odstín vašich nehtů je jedinečný právě tak jako optisk prstů. Zkuste prostudovat ruku dítěte, bude mít mléčně bílé konečky a sladce růžová nehtová lůžka. Chtějte to samé. A co víc, přirozená barva ozdobí vaší plet víc než jakýkoliv odstín chemického laku.

Proč je dobré leštit

Co dělat, aby už vaše nehty netrpěly a zazářily ve své kráse? Jestliže na svých drápcích necháváte lak déle než tři dny (a to jak gelové, tak klasické), barva je doslova spálí a voda, která nehtu ubírá jeho přirozený lesk, do něj snadněji pronikne. Další nebezpečí? Drápek se začne olupovat. Pokaždé, když si myjete ruce, usušte nehty pečlivě ručníkem a ještě je jemně naleštěte. Po čem se vyplatí šáhnout? Po obyčejné jelenicové kůži, kterou možná váš otec používal na leštění svého milovaného auta. Já jsem tento trik pochytil od své babičky. Pokud nehty pravidelně opečováváte jelenicovou kůží, zvýšíte v nich průtok krve a přivedete si do nich kyslík a výživu. Efekt? Růžová ve výsledku vypadá růžovější a bílé špičky jsou ještě bělejší, doporučuje odborník.

Používáte pilník ? Fajn, ale dělejte to správně

Vždy postupujte od vnějších hran směrem do středu. Co naopak uškodí? Když budete nehty zapilovávat v místech, kde se dotýkají kůže. Ani vodorovné zabrušování se nevyplatí. Pilujte pokaždé do oválu. Nejenže to vypadá eleantně, ale ještě si opticky prodloužíte prsty. A pamatujte si: Kůžičku nikdy nezastřihovat, koledovala by jste si o infekci. Raději používejte přípravek s obsahem hydroxidu sodného, který vás odumřelé kůže zbaví, třeba Instant Cuticle Remover, Sally Hansen, 149 Kč

Tip: Profesionálové používají papíroé pilníky, po kterých se nehty netřepí. Ani skenění jim neublíží. U kovových už ale budte opatrnější.

Zkuste zelenou stravu

Napadlo vás, že si vaše nehty zaslouží správnou výživu? Jasně, na trhu jsou podkladové báze s výtažkem špenátu, aloe vera, zeleného čaje. Ale popravdě: Nehty potřebují krmit z venku, veškeré živiny čerpají z krevního objehu. Proto se raději stravujte zeleně vy sama a všechny zmíněné rostlinky pěkně konzumujte.

Jak na francouzkou manikúru od přírody

VROUBKY

Pokud budete kůžičku odstranovat násilím, vyvinutý tlak vám může drápky zprohýbat. To samé ale mohou vyvolat i hormony, nejčastěji během těhotenství nebo v menopauze. Jednou týdně můžete své drápky zabrousit, ale vyhněte se konečkům.

ROZTŘEPENÉ KONCE

Nenechte se nalákat na chemické zpevnovače, vaše nehty po nich budou naopak ještě náchylnější k přelomení. Olivový a jojobový olej a olej ze sladké mandle jsou jediné pomocníci, kteří dokážou proniknout svrchní vrstvou nehtu.

SLABÉ NEHTY

Jeden drápek tvoří zhruba sto vrstev buněk, takže je dobré vědět, že vše - od mytí po psaní na počítači - je může narušit.

GELY

Profesionálové s oblibou sahají po nátěrech značky Shellac, protože používají UV gel s rozpouštědly podobnými tradičním lakům. Snadněji se odstranují a nehty se před lakováním nemusí zbrušovat, jako to vyžadují jiné gelové formule.

AKRYL

Za daných okolností, jako je třeba vyspravení zlomeného nehtu, je tahle látka v pořádku. Nicméně může odstranit přirozené oleje ze svrchní vrsty nehtu, proto budte raději opatrná.

ZAŽLOUTLÉ NEHTY

Žluté signály vysílají dehydratované nehty. Nejčastěji je v téhle formě najdete, když po delší době drápky odlakujete.

 

Výsledek obrázku pro we heart it natural nails

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Nina Červenková 27. 6. 2020

Tak o něčem takovém slyším poprvé. Nevypadá to ale vůbec špatně. Co se týče nehtů, tak já si je dřív dělala doma sama, ale v poslední době si je raději nechávám dělat v tomto studiu: https://beautiful-me.cz/ Zjistila jsem totiž, že ten výsledek je tak vždy o dost lepší.

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 12. 3. 2021

To máte asi pravdu. Není nad profesionální péči. Já jsem dřív na manikúru také chodila, ale nebavilo mě se přizpůsobovat termínu. Nehty si proto dělám sama doma . Používám různě barevné gel laky a různé zdobení nehtů, které si objednávám z https://www.rajnehtu.cz/zdobeni-nehtu/ a mám pokaždé nehty udělané krásně .

Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
beata0063
beata0063 10. 4. 2018

Odpovědět
Jana7
Jana7 8. 4. 2018

mě se toto líbí celé roky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.