Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 22. 8. 2018
Líbí se mi

Péče o pleť po ránu je důležitá! Jak vypadáme, je výsledkem toho, jak o sebe pečujeme a jakým stylem žijeme

Michaella
Michaella
Vloženo 22. 8. 2018
Líbí se mi
Péče o pleť po ránu je důležitá! Jak vypadáme, je výsledkem toho, jak o sebe pečujeme a jakým stylem žijeme

Péče o pleť po ránu je důležitá! Jak vypadáme, je výsledkem toho, jak o sebe pečujeme a jakým stylem žijeme


Pečovat o pleť hned ráno je velmi důležitým krokem, v celkové péči o tělo. Je stejně důležitá, jako důkladná péče před spaním. Není se čemu divit, vždyť nás ráno čeká další nový den, kdy chceme vypadat hezky.

Pár rad:

1, Ranní mytí

Předpokládejme, že očista  pleti proběhla již večer, před ulehnutím. Večerní očista by měla být automatická a není dobré na ni zapomínat, v noci potřebuje pleť dýchat. Stejně tak se ráno tvář čistí pleťovým mlékem nebo pleťovou vodou a poté ještě opláchne vlažnou vodou. Kdo spěchá a nemá čas, podobný efekt zaručí i rychlá sprcha po ránu, která smyje prach a pot z noci.

 

2, Peeling

Pokud máte volnou chvilku a nikam nespěcháte, peeling po ránu probudí pleť k životu. Pomůže pokožku vyhladit a zjemnit, prokrví póry, dodá pokožce zdravou barvu. Je velmi užitečný k odstranění odumřelých buněk. (V případě, že je vaše pleť citlivá nebo suchá, peeling provádějte pouze jednou za dva týdny.)

3, Tonikum

Existuje celá řada tonizačních přípravků bez alkoholu. Tonikum čistí ucpané póry, působí proti zánětům, hydratuje pokožku, bojuje proti kožním infekcím a zamezuje tvoření akné. Naneste tonikum na vatový tampón a očistěte tvář, krk i dekolt a nechte uschnout. Pokožka potom bude krásně osvěžená, čistá a připravená na líčení.

4, Hydratace

Na večer používáme výživné a hutné krémy, aby se naše pokožka mohla během noci zregenerovat. Během dne používejte lehké krémy a séra. Především takové, které jsou hydratační a nemastné a nezanechají lesklý filtr na tváři. Pokud použijete krém s UV faktorem, nemusíte pak již v dalším kroku používat opalovací krém. Můžete také použít BB krém s UV faktorem. Hydratace má za úkol zpevnit pokožku, vyhladit vrásky, dodat ji zdravý vzhled.

5, Otoky

Pokud se ráno probudíte s otoky ve tváři, váčky pod očima nebo jen chcete unavené oči osvěžit, vložte svůj oblíbený krém na několik minut do lednice a třeba si zatím uvařte kafe. Podobný efekt mají i vychlazené sáčky z černého nebo heřmánkového čaje. Otoky (po přiložení) okamžitě splasknou a oči budou zářivé.

6, Voda

Po dlouhé noci, je sklenka vody po ránu vynikající věcí. Tekutiny dávají tělu potřebnou energii a spolu se snídani nastartují správně nový den. Nezapomeňte denně vypít cca 2 litry tekutin, nejlépe pité vody, v letních a teplých dnech musí být příjem tekutin zvýšený, jelikož se více potíme. Pleť bez vody vypadá vysušená a jako bez života.

7, Cvičení

Využijte možnost si po ránu zacvičit, zaběhat si nebo se jen tak projít, uděláte pro své tělo moc dobře. Při pohybu se tělo a pokožka prokrví, kůže pak vypadá zdravěji. Nebo stačí jen krátký tanec u oblíbené písničky, chvilka po ránu u otevřeného okna. Hlavně se snažte nespěchat a vyhýbejte se stresu, ten vzhledu pouze přidává vrásky.

8, Ochrana

Na co se nesmí zapomínat, je ochrana pokožky před slunečním zářením. Sluneční paprsky jsou hlavní příčinou stárnutí a vrásek. Používejte tedy hned od rána opalovací krémy, popřípadě pleťové krémy s UV faktorem. Nechoďte na sluníčko bez krémové ochrany a myslete i na vaše rty.

Vypadá to, že se tolik očistných povinností a úkolů nedá za jedno ráno stihnout. Můžete si vybrat jen pár činností, které kombinujte dle libosti. Je jen na vás, jaký způsob péče o pleť zvolíte. Nezapomínejte však na hydrataci a ochranu pokožky před slunečními paprsky.

Blogerka Michaella

 

(zdroj obrázku: pixabay)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 22. 8. 2018

Velice důležité

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 22. 8. 2018

Důležité

Odpovědět
sipeji
sipeji 22. 8. 2018

čištění pleti je velmi důležité

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 108
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.