Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 3. 11. 2020
Líbí se mi

Nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš: Hudba je lék na duši

Eva K.
Eva K.
Vloženo 3. 11. 2020
Líbí se mi
Nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš: Hudba je lék na duši

Nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš: Hudba je lék na duši

Krásná a v dnešní složité době obzvlášť aktuální titulní píseň nového alba Honzy Jareše Doktor duší zaslouženě získala ocenění Platinová dvanáctka za dvanáct vítězství v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka.

Devětadvacetiletý Honza Jareš se narodil v Hradci Králové, své dětství ovšem prožil v Brně. Zde absolvoval Základní školu pro nevidomé a souběžně Základní umělěckou školu Vítězslavy Kaprálové, obor zpěv a klavír. Poté se přestěhoval do Prahy a po několika letech soukromého vzdělávání byl přijat ke studiu na Pražské konzervatoři. Studoval populární zpěv pod vedením Lídy Nopové a současně i moderní klavír, nejprve pod vedením Miloše Nopa a později Karla Štolby. Studium zakončil absolutoriem v roce 2011 jako první nevidomý student v historii této prestižní školy. V současné době žije v Praze a působí jako profesionální hudebník. Na koncertech vystupuje sólově nebo v doprovodu špičkových instrumentalistů, jako je Jaromír Helešic na bicí nástroje či Tomeš Smetana na kontrabas.

Vedle hudby má i další zájmy - cestování, četbu a počítač. Důležité místo v jeho životě zaujímá sport, ať už se jedná o plavání, běh, jízdu na kole a na lyžích, či peší turistiku.

Již od dob studií spolupracuje Honza Jareš s hudebním skladatelem Tomášem Kymplem, dvojnásobným vítězem britské skladatelské soutěže The UK Songwriting Contest. Po albu Některý lidi (2008) představuje album Doktor duší jejich další společný počin.

Tomáš Kympl: "Myšlenka alba se silnou vazbou k Honzovu specifickému příběhu ve mně zrála několik let. Protože nás s Honzou spojuje letité přátelství a mám pocit, že ho docela dobře znám, rozhodl jsem se mu ušít písničky takříkajíc na tělo. Některé skladby jsou skutečnou osobní výpovědí - Doktor duší, Vnitřní zrak, Čtení a Na cestách. Některé jsou vtipnými a zábavnými hudebními bajkami o zvířatech a jejich lidských vlastnostech - Tango Makaka a Nehádej se člověče. Jsou tu ovšem i klasické balady - Dvě stě let a Dobrou noc Aničko - a také rytmičtější písničky - Lajkuju, Rakeťák, Peklo a Sun John. Věřím, že se nám nová deska povedla a že si Honzův nezaměnitelný hudební projev najde cestu do srdcí posluchačů."

Honza Jareš: "Děkuji Tomášovi za skvělé písničky, jaké pro mě mohl napsat pouze on. A děkuji mu rovněž za důvěru v moje muzikantské schopnosti. Všechny skladby mají krásnou a bohatou harmonii, takže zejména zvládnutí klavírních partů pro mě bylo velkou výzvou. Dnes už tvoří nové písničky součást mého koncertního repertoáru a s radostí mohu potvrdit, že se posluchačům líbí. O tom mě přesvědčovaly výborné reakce publika na koncertech."

Přeji vám příjemné chvíle u nových písniček Doktora duší

Eva

 

Autor fotografií: Jan Tichý

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 4. 11. 2020

Výborný klavírista.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 11. 2020

prima, již jsem o něm slyšela a četla, sympaťák

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 3. 11. 2020

šikovný muzikant

Odpovědět
Tamara
Tamara 3. 11. 2020

Pouštím si jeho písničky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 553
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.