Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 13. 2. 2017
Líbí se mi

Netradiční, ale zábavné sporty, při kterých zhubnete

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 13. 2. 2017
Líbí se mi
Netradiční, ale zábavné sporty, při kterých zhubnete

Netradiční, ale zábavné sporty, při kterých zhubnete

Snažíte se zhubnout a stále hledáte cvičení, které by vás bavilo? Milujete změnu a rádi se chytáte nové výzvy? Připravila jsem si pro vás článek o méně známých sportech, které jsou však velmi zábavné.

Zabubnujte si na míčích

Říká vám něco název Drum Fit? Tento typ cvičení slibuje, že se naučíte bubnovat a ještě u toho budete hubnout. Trenéři poukazují na to, že toto cvičení vám přinese mnoho pozitiv. Formuje tělo, posilujete a ještě se budete cítit odpočatě a svěže.

O co tedy přesně jde? Jako hlavní pomůcka slouží klasický gymnastický míč. Bubnuje se většinou ve skupině – v kruhu. Drum Fit v sobě ukrývá wellness cvičení, pomáhá odbourávat stres a zároveň posiluje imunitní systém člověka. Prakticky to funguje tak, že se nejprve zahřejete při klasické rozcvičce, následně se pohupujete na míči a bubnujete pouze do země. Teprve po té pod vedením lektora začnete bubnovat do míče. Jde o rytmické údery, které se postupně zrychlují a zase zpomalují.

Bubnování se kombinuje s funkčním tréninkem, kdy zapojujete velké množství různých svalových skupin. Drum Fit je u nás zatím novinkou, která se však postupně dostává do fitness center. Působí nejen na fyzické, ale také psychické zdraví a to je ideální kombinace.

Nejmladší jógový styl – Aero jóga

Cvičíte rádi jógu a toužíte objevit něco nového? Pak mohu doporučit takzvanou Aero jógu. Není tak známá jako například Hatha jóga, Power jóga či Bikram jóga. Princip spočívá ve speciálních závěsných sítích, které se připevňují ke stropu. Tomuto šátku se říká „hamaka“. Má nosnost až 100 kg. Do šátku neboli sítě se poté zavěšujete a cvičíte.

Tento typ jógy osloví lidi, kterým nevadí „visící“ pozice. Technika je vhodná pro ty, kteří mají problém s krční páteří a se zády. Plynulé kývání uvolňuje klouby a chrupavky. Vyplavuje endorfiny a tím dochází ke zklidnění a celkovému uvolnění. Je nutné cvičit pod dohledem zkušeného lektora.

Uvolněte se při tanci  

Ruku na srdce, koho dnes něco čas od času nebolí? Záda a krční páteř doslova trpí u počítače. To nejlepší, co si můžeme dopřát, je pohyb. Chcete-li vyzkoušet unikátní spojení jógy, pilates, tance a strečinku, pak vás jistě zaujme cvičení Spirals. Jde o novinku, která rozhodně stojí za pozornost.

Tancuje se na inspirující a motivující hudbu, kterou lektor vybírá na každou lekci jinou. Důležité je, abyste se cítili příjemně. Budete tančit podle jednoduché choreografie, jež se zaměřuje na konkrétní styly dynamického protahování a stability. Toto cvičení má perfektní výsledky u lidí, které bolí záda a pohybový aparát. Hýbete se komplexně a přirozeně. Myslím, že to stojí za vyzkoušení.

 

Napadá vás nějaký méně známý sport pro ženy, který je podle vás něčím zajímavý a přínosný? Určitě jich je mnoho.. Tak sportu zdar, jaro se blíží!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
vendilka3
vendilka3 29. 7. 2017

Zajímavé

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 7. 2017

to by mě moc bavilo

Odpovědět
Amanda
Amanda 28. 7. 2017

Nebo Beer jóga, nyní v Praze...

Odpovědět
matejm
matejm 28. 7. 2017

Spirals cvičení mě zaujalo. Asi by stálo za vyzkoušení

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 17. 2. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 010
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.