Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 15. 5. 2017
Líbí se mi

Nepříjemný zánět močového ústrojí – konečně vím, jak se ho zaručeně zbavit

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 15. 5. 2017
Líbí se mi
Nepříjemný zánět močového ústrojí – konečně vím, jak se ho zaručeně zbavit

Nepříjemný zánět močového ústrojí – konečně vím, jak se ho zaručeně zbavit

Je to jedno z velmi častých ženských onemocnění. Nepříjemné a opakující se. Způsobuje časté močení, bolest v oblasti pánve nebo například pálivé pocity při močení. Znáte to také? Trápí vás opakující se záněty močového ústrojí? Vyzkoušela jste již všechny „osvědčené“ rady, jak s tím zatočit, ale nic vám nepomohlo?

Proč na to trpím právě já?

Říkáte si, jak je možné, že já mám „zánět močáku“ několikrát do roka a moje kamarádka ještě ani jednou? Důvodů může být mnoho. Toto onemocnění trápí více ženy než muže a příčina je kratší močová trubice u žen. Bakterie, skoro vždy je jí Escherichia coli, která žije v našem zažívacím traktu. Ta se dostane do močového měchýře právě močovou trubicí. Pokud močové ústrojí není dostatečně proplachováno, tzn., pokud nepijeme dostatek tekutin a nechodíme pravidelně močit, bakterie se zde usadí a začnou se množit. Dalšími příčinami toho, že se nám spustí toto onemocnění, mohou být nachlazení, těhotenství, zadržování moči, pohlavní styk, cukrovka, ale také psychosomatika. Aby se zánět močového ústrojí nerozšířil i do ledvin, je důležité zakročit včasnou léčbou.

Tělo svázané s myslí

psychosomatického hlediska souvisí záněty v močovém ústrojí se zlostí, zbytečnými obavami a s nevírou v lepší budoucnost. A trápí více právě ženy, to proto, že bývají citlivější a vnímavější na potíže ve vztazích. Mají tendenci se více strachovat o rodinu a děti. Mnoho z nás by si na takovou informaci řeklo: „No co, taková už jsem!“ a víc bychom neřešily. Ale to není ta správná cesta. Právě tato nemoc nám ukazuje, na čem bychom měly u sebe začít pracovat. Naučit se nelpět, nelitovat se a nebát se. Protože právě to z čeho máme největší strach, to se nám bude opakovat.

Předcházejme tomu

V případě, že se u nás tato nemoc objeví, musíme zařídit, aby se nerozšířila a nevznikl z toho ošklivý zánět ledvin. Doporučuji navštívit lékaře, který vám pravděpodobně předepíše antibiotika. Je také důležité močové ústrojí proplachovat. Ideální je voda a bylinkové čaje. Například kopřiva, přeslička, vrbovka nebo brusinky jsou ideálními pomocníky. Pomůže vám také teplo a klid. Určitě vynechejte kávu, alkohol, cigarety a kořeněná jídla. I sexuální abstinence je na nějaký čas vhodná. Pokud dodržíte všechna tato doporučení, velmi se vám uleví.

Co když se to opakuje?

Pokud však se u vás zánět močového ústrojí objevil již poněkolikáté, znamená to, že se bakterie ve vašem močovém měchýři a v močových cestách usídlila a nechce se jí pryč. A to vám bohužel zmíněné rady nebudou moc platné. Alespoň ne dlouhodobě. V takovém případě potřebujete nasadit pomocníka, který se s bakterií dokáže vypořádat a dá jí jasně najevo, že tu nemá co hledat. Jednou z variant, kterou vám předepíše skoro každý lékař, jsou antibiotika. Ale ani u těch není úspěch zcela zaručen. Ale jestli stojíte o přípravek, který nezanese vaše tělo jako chemická antibiotika a nemá nežádoucí účinky, doporučuji vyzkoušet doplněk stravy 2 gramy D-manózy, například je k dostání produkt Blokurima. D-manóza je vlastně cukr. Má bílou barvu a je bez chutě. V přírodě ho můžeme nalézt například v jablkách nebo hruškách. I naše tělo si je schopné ho vyrobit. Tělo si ho neukládá a ledviny ho vyloučí do moči jako odpad. A právě zde, v močovém ústrojí, se naváže na bakterie a pomůže je lehce odplavit z těla ven. Tím bakterie už nemá šanci se usídlit v našem těle a opakování nemoci není možné. Nemá žádné vedlejší účinky a je proto vhodný i pro těhotné ženy, diabetiky i celiatiky.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Dita
Dita 23. 5. 2017

Musím vyzkoušet, už jsem z toho nešťastná.....

Odpovědět
Glady
Glady 17. 5. 2017

zánět močových cest dovede hodně potrápit

Odpovědět
b4mbi
b4mbi 17. 5. 2017

Mám kamarádku, které manóza doslova vrátila její život - trápila se s tím pořád dokola a nepomáhalo nic. Už si měla jít pro recept na několikaměsíční antibiotika a... teď je v prakticky v pohodě.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 058
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.