Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

alenavidenska.cz
alenavidenska.cz
Vloženo 6. 7. 2017
Líbí se mi

Někdy se vyplatí "nevonět"!

alenavidenska.cz
alenavidenska.cz
Vloženo 6. 7. 2017
Líbí se mi
Někdy se vyplatí "nevonět"!

Někdy se vyplatí "nevonět"!

Ne vždy je dobré vysílat příjemnou vůni z vašeho těla, obzvláště ne, pokud se pohybujete v přírodě, kde na vás číhá jeden z našich největších nepřátel - KLÍŠTĚ.

Řekněme si to upřímně – neznám člověka nebo zvíře, které by mělo rádo tyto roztoče. Občas si kladu otázku, proč vlastně vůbec existují, když se pouze „cizopasou“ a ještě k tomu přenášejí tak nebezpečné nemoci! Musíme s nimi bohužel žít, musíme s nimi trávit své volné chvíle v přírodě, ale rozhodně se proti nim můžeme bránit! A pokud již na sebe nechcete stříkat tuny „diffusilu“, mám pro vás, a vaše zvířecí miláčky nevyjímaje, pár přírodních nápadů.

Klíšťata mají ráda teplá zákoutí našeho těla s místy větší koncentrace potu. Vlhko a teplo – to je jejich! V prvé řadě jim tedy nesmíme „vonět“. To můžeme ovlivnit pravidelnou konzumací vitamínu B. Tento vitamín prostoupí póry v pokožce našeho těla a zanechá specifický odér, který je pro klíšťata velmi nepříjemný. „Béčko“ ovlivňuje vlhkost kůže, člověk se méně potí, tudíž se stane pro hmyz neatraktivní. Vitamín B můžeme doplnit nejen prostřednictvím syntetických tabletek, ale také ho využít v jeho přírodní formě, například z arašídů, živočišné bílkoviny a určitých druhů luštěnin a zeleniny. Z vlastní zkušenosti se mi ale nejvíce osvědčila konzumace sladkovodní řasy Chlorelly, která obsahuje velké spektrum vitamínů řady B, včetně pro vegany a vegetariány tolik potřebné B12. Výhodou konzumace chlorelly je, že obsahuje i jiné vitamíny, minerály a aminokyseliny, které mohou poté v těle působit krásně synergicky.  

A jak se chránit „zvenčí“? V pohodlí domova si můžeme připravit rozmarýnový, hřebíčkový nebo vlaštovičníkový postřik:

-          Čerstvý rozmarýn lehce povaříme ve vodě, necháme ho v tomto nálevu ještě několik dní louhovat, přidáme ocet a je hotovo. 

-          Alespoň 30 ks hřebíčku vhoďte do sklenice Alpy a nechte macerovat. Za pár dní je možné tento přípravek použít.

-           Celý vlaštovičník nastříháme do sklenice, zalijeme olejem a na 10 dní postavíme na slunce. Poté je olej připraven k přímé aplikaci.

Výhodou těchto domácích odpuzovačů hmyzu je nejenom cena, ale především i možnost přímého použití na pokožku. Obě varianty můžete bez obav aplikovat i na vaše zvířecí mazlíčky, aniž byste se museli bát, že olízáním ze své srsti se přiotráví nějakými chemikáliemi.

Tak ať vás letos nekousnou a především ničím nenakazí!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

zkusím

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
alenavidenska.cz
alenavidenska.cz 7. 7. 2017

Dámy, zvýšená konzumace béčka skutečně proti klíšťatům zabírá. Já se tedy válím v trávě skoro pořád, ale ještě jsem letos žádné neměla. A že jich tedy je...

Odpovědět
lemur
lemur 7. 7. 2017

Vyzkouším.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 026
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.