Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 2. 2. 2020
Líbí se mi

Nejvyšší čas vyhlásit chřipce STOP! Jak jí odolat?

evabel
evabel
Vloženo 2. 2. 2020
Líbí se mi
Nejvyšší čas vyhlásit chřipce STOP!  Jak jí odolat?

Nejvyšší čas vyhlásit chřipce STOP! Jak jí odolat?

Nastává doba, kdy bychom rozhodně neměli zanedbávat své zdraví a zařadit do svého jídelníčku především vitamíny. Na boj s chřipkou je totiž nejvyšší čas!

Začněte hned ráno

Říká se, že na pročištění organismu je ideální dát si po ránu sklenku citrónové šťávy. Zkuste to ještě vylepšit a nařeďte si citrónem a trochou vody svůj oblíbený stoprocentní džus. Doplníte tak tekutiny i vitamíny a nápoj s džusem vám bude víc chutnat. Pokud plánujete dodávat tělu vitamíny a minerály formou doplňků stravy, počkejte s jejich podáváním až po snídani. Lépe se vstřebají a nebudou vám dráždit žaludek.

Zkuste otužování

Jako ochrana před virovou nákazou se doporučují návštěvy sauny. Je všeobecně známo, že zahřátí a následné rychlé ochlazení organismu posiluje imunitu. Ovšem ne každému tato forma otužování prospívá a pomáhá. Jde totiž o poměrně velkou zátěž, a pokud nejste zcela ve formě, může se nemoc naopak rozvinout. Se saunováním se doporučuje začít už koncem léta, aby si tělo na zátěž zvykalo postupně. V tuhé zimě saunu raději vynechejte a zajděte si na svižnou procházku nebo si naopak dopřejte klid doma v teple. Pokud máte dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a netrápí vás časté nachlazení, jste otužilí dostatečně. Další fyzická zátěž už by vaše tělo spíš oslabila, než mu pomohla.

Když na nás bacily zaútočí

Nepodceňujte vedlejší projevy nákazy jako je kašel a rýma. Kašel je obranný reflex, sloužící k očistě dýchacích cest od cizorodých látek. Co se týká infekcí horních cest dýchacích, rozlišují se dva typy kašle, a to suchý a vlhký. Kašel suchý bývá velmi dráždivý, škrábe v krku a dokáže být velice úporný. Nemocného často vyčerpává a objevuje se především v počátcích onemocnění. Po několika dnech pak přechází v druhý typ, a to kašel vlhký. Projevuje se zvýšenou tvorbou hlenů, které „zanáší“ dýchací cesty. V této fázi neužívejte léky na tlumení kašle, aby nedocházelo k hromadění hlenu v dýchacích cestách a tak prohlubování infekce. Takovýto kašel by měl být léčen přípravky, které uvolňování a vykašlávání hlenu naopak usnadňují.

Výsledek obrázku pro ležíme s chřipkou

Otravná rýma

Pokud vás rýma neminula, stejně jako u kašle platí, že nečistoty a bacily musí z plného nosu ven. Dalším krokem je zklidnit zduřelou nosní sliznici. Při rýmě, ale zároveň i jako prevenci proti ní užívejte nosní spreje, které obsahují roztoky minerálních vod nebo „všeléčivou“ mořskou vodu. Spreje, které jsou běžně v lékárnách k dostání, zbavují nosní sliznici infekčních zárodků, hlenu a zachycených nečistot. Díky svému přírodnímu složení jsou k organismu šetrné a nemají žádné vedlejší účinky.

Správně se oblékejte

Jeden z nejúčinnějších receptů proti nachlazení, vedle správné životosprávy a dostatku kvalitního spánku, je optimálně se oblékat, což ale mnohdy podceňujeme. Když už rýmu a kašel přeci jen dostanete, nesnažte se je v žádném případě přecházet. A pamatujte, že i nachlazení je třeba posuzovat individuálně. Někdy paradoxně místo pocení a klidu na lůžku vám pomůže chůze na čerstvém vzduchu. Vnímejte svoje tělo a pocity, extrémně se nezahřívejte, neprochladněte a při únavě a slabosti odpočívejte.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 13. 2. 2020

chřipku jsem neměla už pár let

Odpovědět
beata0063
beata0063 2. 2. 2020

Zatiaľ sa im úspešne vyhýbame už pekne dlho

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 205
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.