Proč je důležité zvyšovat dávkování očistných potravin pomalu? Tělo je třeba na změny připravit, aby očistné projevy nebyly příliš prudké. Pokud vás ale nevolnost při detoxikaci už postihne, není třeba se zaleknout a tento ozdravný proces ukončit, to by byla škoda. Co tedy s tím? 
Stačí zvolnit, nechat tělo zvyknout na nové potraviny, které zahájily úklid organizmu, a chvilku počkat, aby byla očista postupná a příjemná. Ne každý touto fází musí projít. Ti, kteří žijí zdravě a netrpí mnoha neduhy, potíže mít nebudou. Naopak. Budou se cítit plní energie hned na začátku. Kdo více hřešil, musí tomu dát čas. 
Únava, nevolnost, bolest hlavy, zad či kloubů mohou být příznakem očisty a eliminace toxinů z těla. Pokud například pijete častěji kávu, alkohol a ve stravě konzumujete bílý cukr, bolest hlavy je častou reakcí na jejich náhlé vysazení.
Jak tělu pomoci s eliminací odpadů?
1. Pokud se cítíte špatně, nezvyšujte dávkování. Při pití šťáv počkejte s další lahvičkou na později.
2. Začněte ráno teplou vodou s citronem (alespoň půl litru, cca do 40 stupňů).
3. Mezi pitím šťáv doplňujte i hodně vody. Pomáhá odvádět škodliviny. V případě, že na chvíli pití šťáv přerušíte, popíjejte čaj, vodu.

4. Pomohou i bylinkové čaje, jako heřmánek, máta, kopřiva, anýz či zázvor (který vás i prohřeje).
5. I když cítíte únavu, neseďte celý den, je třeba se trochu hýbat. Zkuste krátkou či delší chůzi, pár dřepů, aby se rozpohybovala lymfa, která odvádí nečistoty z těla. Vyběhněte po schodech, čas oběda využijte na malou procházku.
6. Pomůže i masáž nohou – promnutí prstů, pevný tlak na patu i klenbu. 
7. Nejúčinnější metoda, jak se zbavit bolestí hlavy při očistách, je pak klystýr.
8. Večer si připravte koupel s mořskou solí a jedlou sodou. Vydržte v ní alespoň 30 minut. Pomůže i koupel nohou v lavoru.
9. V případě, že se vám do večera neuleví, k večeři si místo šťávy dejte trochu vařené rýže.

10. Při trvající nevolnosti se do další šťávy nenuťte. Pár hodin počkejte, až se budete cítit skutečně lépe. Teprve potom pokračujte s dalším pitím šťáv. Pijte velmi pomalu.
11. Pokud je vám zima, můžete si přidávat do šťávy teplou vodu na zahřátí (ne horkou). Nikdy nepijte rovnou z ledničky. Šťávy mohou ochlazovat, což může zimomřivé typy také oslabit. Proto je třeba se prohřát zevnitř i zvenku – pomůže i teplá lázeň, teplé ponožky a oblečení.
12. Další den už zkuste začít opět podle plánu, vždy ale především vnímejte své tělo. To vám nejlépe napoví, zda už je připravené.
Tak pevnou vůli, hodně nových sil a ať se brzy cítíte jako znovuzrození! 😀
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account