Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 30. 3. 2019
Líbí se mi

Naše úžasné tělo. Dejme mu to nejlepší palivo

Eva K.
Eva K.
Vloženo 30. 3. 2019
Líbí se mi
Naše úžasné tělo. Dejme mu to nejlepší palivo

Naše úžasné tělo. Dejme mu to nejlepší palivo

Všechny, které čtete tyto řádky, máte úžasné tělo. Jedinečné a neopakovatelné. Dokáže tolik neuvěřitelných a výjimečných věcí, jako žádný, nejvíc supermoderný stroj na světě. A nezáleží na tom, jaký tvar vaše tělo má, ani na tom, jestli máte mírnou nadváhu, jestli jste hubená, anebo jste akorát. Ani na tom, jestli měříte třeba 152, 166 nebo více centimetrů - prostě lidské tělo funguje u každého zdravého člověka unikátně. Uvedu jen pár ohromujících údajú o práci lidského srdce, které hovoří za vše: pokud vycházíme z průměrné tepové frekvence u většiny lidí, což je zhruba 75 tepů za minutu, toto odpovídá 108 000 stahům srdce za den, 756 000 stahům za týden a 39 420 000 stahům za rok!                                                                                 Neuvěřitelné!

Naslouchejte svému tělu

Vaše báječné tělo vám opravdu NEÚNAVNĚ a POŘÁD slouží. Od vašeho narození až do konce vašeho života. Je i váš nejlepší přítel. Zkuste mu proto naslouchat i v době vánočních svátků. V době, kdy je obrovský nápor hlavně na žaludek, na žlučník a na celý trávící systém vůbec. Vím také, že kolikrát je velmi těžké odolat různým dobrotám, hlavně, když je máte stále na očích a cítíte neodolatelnou vůní vanilkových rohlíčků anebo kokosových kuliček - prostě lákavé dobroty se na nás valí ze všech stran.

Hlavně v klidu a pomalu

Uvedu jen pár jednoduchých tipů, které i v době vánočních svátků budou prospívat vašemu tělu. Nejde o nic nového, jsou to stará známá doporučení, které se vyplatí před návalem voňavých vánočních dobrot trošku "oprášit".

Hodně pomůžete vašemu tělu a celému vašemu trávení už jen tím, když i v době svátků budete jíst hlavně v klidu a pomalu. Je důležité, abyste se nestresovaly již dopředu, že přiberete kilo nebo dva kvůli častému mlsání cukroví. Vánoce jsou především svátky klidu a různé dobroty k tomu prostě patří. Ale stačí jen pohlídat množství těchto lákavých dobrot.

Také vám jen prospěje, když všechno, co jíte, i dobře požvýkáte. Hodně tím ulehčujete svému trávení. Dále si zkuste vychutnat i mňam dobroty všemi smysly - všímejte si jejich vůně, chuťi, tvaru i barvy. Vzpomeňte si, že jídlem dodáváte vašemu unikátnímu tělu palivo. Zaslouží si to nejlepší palivo. Nadbytek paliva, obzvláště toho nevhodného, ho jen zatěžuje. Zbytečně zatěžuje. 

Vaše tělo vám bude vděčné i za to, když nebudete míchat různé druhy jídla najednou. Počkejte, až vám třeba oběd vytráví a pak si dejte například něco dobrého na mlsání.

Přínosem pro vaše tělo bude i dodržování alespoň částečné pravidelnosti v jídle. Pokud to jen jde, najdete si denně čas alespoň na krátké procházky. A pokud si najdete čas - optimálně 4-5x za týden, 30 až 60 minut - i na přiměřené cvičení a sportování vůbec, uděláte vašemu tělu i duši tu nejlepší službu

Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
KamilaK
KamilaK 8. 5. 2019

Odpovědět
Amanda
Amanda 23. 7. 2017

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 1. 5. 2019

Glady
Glady 3. 1. 2017

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 1. 5. 2019

sipeji
sipeji 3. 1. 2017

je důležité umět svému tělu naslouchat

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 1. 5. 2019

Jste moudrá, je to přesně tak

TerezaZlin
TerezaZlin 2. 1. 2017

Pravda

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 1. 5. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 540
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.