Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Ludmila Toboláková
Vloženo 31. 8. 2018
Líbí se mi

Na velikosti nezáleží

avatar
Ludmila Toboláková
Vloženo 31. 8. 2018
Líbí se mi
Na velikosti nezáleží

Na velikosti nezáleží

No, jak kdy a jak u čeho. Máme tady opět našeho pana Dr. Cvacha. A opět jedno koleno.

Přišla ke mně paní, že je po operaci kolene a má pořád bolesti. Stále si u lékaře stěžovala, že ji to bolí. Protože ji tady ignorovali a dali jí najevo něco v tom smyslu, že už je jako otravný hmyz, zajistila si vyšetření v jiném krajském městě. Napřed ale musela panu primáři zmíněného oddělení slíbit, že pokud to někdo udělal špatně, tak ho nebude žalovat. Když to slíbila, koleno bylo zrentgenováno a čekalo se na výsledek.

Poté, co si pan primář prohlédl zmíněné snímky, tak z něho vypadlo: „Ti neřádi Vám to koleno pokazili. Ty díly nejsou stejné. Každý má jinou velikost.“ Bohužel jí současně oznámil, že reoperace tohoto typu jsou velmi složité, a to i tehdy, kdyby to dělal on sám. Umělý kloub se musí do kosti totiž velmi dobře upevnit. Kdyby se to teď mělo dostat ven a nasadit ten správný díl, už by nikdy nemusel dobře držet a potíže by se mohly jenom zhoršit. Rozhodla se to tedy neriskovat a reoperaci vzdala.

Když si to shrneme, paní šla na operaci, aby se zbavila bolestí, které ji obtěžovaly při každém pohybu. Koleno má sice po operaci, ale kvůli špatně provedené práci bude mít bolesti už do smrti. Bude dál ulevovat bolavé noze a tím si bude vytvářet nestejné zatížení svalů, které dříve či později povede k potížím nejen se zády, ale také s kyčelními klouby. To všechno povede k sociálnímu a společenskému omezení a k celkovému zhoršení kvality života.

K lékaři chodíme, aby se nám ulevilo. Ale občas jsme po jejich léčení v horším stavu, než když jsme k nim přišli. Žijeme v 21. století, létáme do vesmíru, provádíme transplantace orgánů či aplikujeme kmenové buňky. Pracuje se velmi úspěšně na výzkumu, při němž se z našich buněk v laboratorním prostředí nechají vyrůst nové orgány, které máme poškozené. Přesto se nedokážeme zbavit doktorů Cvachů, kteří nemají v kvalitní medicíně co dělat.

Asi bude ještě chvíli trvat, než se to změní, tak se zhluboka nadechněte a dejte si panáka na uklidnění. Říká se, že trpělivost růže přináší. Já sice v tomto směru nejsem zas až tak velký optimista, ale kdo ví?

V každém případě, navzdory takovýmto lékařům, máme hodně velmi kvalitních lékařů, kteří se o pacienty starají ve dne v noci. A patří jim za to náš hluboký dík

 

Tak zase příště!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tamara 2. 9. 2018

Já taky měla štěstí, i když moc zkušeností s lékaři nemám. Díkybohu!!! Ani na jejich přístup si nemohu stěžovat.

Odpovědět
avatar
hudlenka 1. 9. 2018

Já se naštěstí zatím osobně nesetkala s operatérem, který by svou práci dělal špatně, a že mám za sebou 8 operací, 8 narkóz.

Odpovědět
avatar
KamilaK 1. 9. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 139
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.