Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Ludmila Toboláková
Vloženo 14. 10. 2018
Líbí se mi

Míšní infarkt

avatar
Ludmila Toboláková
Vloženo 14. 10. 2018
Líbí se mi
Míšní infarkt

Míšní infarkt

Něco,co si neumíme představit a ani nás nenapadne, že něco takového vůbec existuje. Taky jsem o tom nikdy neslyšela a to až do té doby, než mi zavolala jistá paní. Říkala, že její sestra má ve svých 34 letech míšní infarkt a ptala se, jestli bych jí dokázala poradit, co se s tím dá dělat. Doma má čtyřletého chlapečka, kterého vychovává sama a je od pasu dolů ochrnutá.

Mám hodně kontaktů a i možností jak sehnat nějaké informace, a tak jsem se do toho pustila. Oslovila jsem lékaře – svého dobrého známého a taky jsem požádala o pomoc paní, která je národností Ruska, ale žije a pracuje zde. Poslala dotaz do Novosibirska a čekaly jsme na odpověď. Za týden opravdu přišla. Prakticky se s našimi lékaři shodli až na jednu dost podstatnou část. Shoda panovala v tom, že se u žen jedná o kombinaci kouření, používání antikoncepce a žilního onemocnění trombofilie. Naši lékaři konstatovali, že už zůstane na vozíku. Lékaři v Novosibirsku doporučili přivést k míše cévu, která by měla poškozenou část zregenerovat a mladá žena by měla být schopná po určitých rehabilitacích opět chodit.  Poslala jsem tuto informaci oné ženě a byla jsem zvědavá, co bude dál. Netrvalo to dlouho a paní se ozvala. Našli místo, kde měli  s míchou velké zkušenosti a dokonce se jim podařilo sehnat i muže, který pacienty z České republiky doprovázel tam a pak i zpět. Cena operace se měla pohybovat kolem 150 000 Kč a měla probíhat někde v Rusku.

Pamatuji si, jak jsem se kdysi dávno  (to jsem ještě byla svobodná a bezdětná), dívala na televizi a proběhla tam zpráva, že naši Sovětští bratři (tenkrát ještě Svaz sovětských socialistických republik) dokáží pracovat s tělem tak, jak nikdo jiný. Dodnes mám před očima obě fotky, na kterých byly dvě ženy, jedna měla nedorostenou nohu a druhá zase ruku. Prostě se jedna končetina přestala v určitém věku vyvíjet. Na druhém snímku vedle byly všechny končetiny stejné. Také si pamatuji, jak ke mně jednou přišla paní s bolestmi zad, která se jen tak mimochodem svěřila, že má vnuka, který má pomalu dva metry a chybí mu ruka. Při porodu došlo ke komplikaci a doktory stálo hodně úsilí mu tu ručičku zachránit. Nicméně nikdy nerostla. Řekla, že někde v Rusku dokáží končetiny stimulovat tak, že dorostou. Vím, že někde v Rusku to umí, bohužel dřív, než jsem si stihla vzít kontakt, tak mi odešel mobil a já jsem se s paní, co měla informace, už neměla jak spojit. Neměla jsem ho zálohovaný.

V současné době se snažím přes moji známou z Ruska a přes své kolegy opět sehnat nějaké informace. Bohužel Rusko se rozdělilo na několik států a oni sami neví, co kdo vlastně umí a kde. Pokud by tento článek četl někdo, kdo má nějaké informace, dejte mi, prosím, zprávu. Měla jsem ve své praxi holčičku, které v šestém měsíci těhotenství přestala růst nožička a začala znovu růst po porodu. Nicméně rozdíl byl tři cm. Zrovna tak chlapeček, který se narodil bez předloktí. Je tolik možností, jen se k nim dostat.

Přeji hezký den

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Mirculka 14. 10. 2018

Zajímavé

Odpovědět
avatar
Tvořilka97 14. 10. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
83 857
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.