Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Paperilla
Paperilla
Vloženo 11. 7. 2019
Líbí se mi

MioMat, hrnečku vař v akci I. "Mrkvová polévka"

Paperilla
Paperilla
Vloženo 11. 7. 2019
Líbí se mi
MioMat, hrnečku vař v akci I. "Mrkvová polévka"

MioMat, hrnečku vař v akci I. "Mrkvová polévka"

Už uběhlo několik dní, kdy se naše domácnost rozrostla o velmi šikovného pomocníka, kterým je MioMat. Doma mu ale stejně všichni říkáme "hrnečku, vař". Ono to totiž na něj perfektně sedí. Vaření v něm je naprosto jednoduché a rychlé, takže během chvilky splní přání každého mslouna v naší rodině

Ale teď už k samotnému vaření. Jaká byla první dobrota z MioMatu? Byla jsem tak nedočkavá, pročítala si přiloženou knihu receptů a v hlavě si promítala, zda mám všechny potřebné suroviny. V tu chvíli jsem narazila na Mrkvovou polévku s kešu oříšky. Super, zaradovala jsem se. Všechny potřebné suroviny mám doma, jde se vařit. Očistila jsem si mrkev, nastrouhala na hrubém struhadle a nasypala do MioMatu, přidala hrst oříšků a zalila vodou přesně do rozmezí rysek "min/max". Zapojila MioMat do sítě, zmáčkla tlačítko RAW a dalších 15 minut jsem si ho nemusela všímat, ale......tak je jasné, že když vaříte něco v novém spotřebiči, tak je zvědavost velká a musíte ho stále okukovat. Tudíž jsem si všímala Po zapnutí si začal potichu vrnět (nejspíš si předehříval suroviny), cca po 5-ti minutách se na krátko spustil mixér a zase vypnul. To během vaření zopakoval ještě asi 1x. Přesně za 15 minut MioMat zapípal a polévka byla hotová. Tedy připravená k dochucení kurkumou, solí a olivovým olejem. Sama jsem si ji pak "vytunila" lžičkou zakysané smetany. Byla výborná. Chutnala celé rodině. Co mě ještě moc mile překvapilo, byla teplota polévky. Opravdu odpovídala hodnotě RAW pokrmu, což oceňuji teď jako maminka 22 měsíční dcerky, které tak mohu polévku hned nandat na talíř a nemusím ji chladit, či foukat. Kdo má doma stejného mlsouna a hladovce jako já, tak ví, že je to mnohdy k nezaplacení.

A teď doplňující informace pro všímavé čtenáře. Všichni , kteří jste postřehli, že jsem v popisu receptu zmínila kešu oříšky a na fotkách byly ovšem k vidění arašídy, máte bod. Kešu oříšky mi večer schroupal manžel, takže jsem improvizovala. Později jsem zkoušela mrkvovou polévku s kešu oříšky, ale u nás vyhrává varianta první a to je Mrkvová polévka s arašídy.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 28. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 7. 2019

taky ji dělám, máme moc rádi .-)

Odpovědět
lemur
lemur 14. 7. 2019

Super polévka.

Odpovědět
gustawka
gustawka 12. 7. 2019

skvělé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 238
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.