Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

konatovka
konatovka
Vloženo 11. 1. 2020
Líbí se mi

Med nebo cukr? Co je lepší?

konatovka
konatovka
Vloženo 11. 1. 2020
Líbí se mi
Med nebo cukr? Co je lepší?

Med nebo cukr? Co je lepší?

  Med jako sladidlo provází člověka od nepaměti. V dobách, kdy lidé neznali rafinovaný cukr, sloužil med jako univerzální sladidlo. V dnešní době je užití medu jako sladidla spíše věcí volby. Důvodem, proč dnes mnoho lidí sladí rafinovaným cukrem, je možná nižší cena či jednodušší použití. Ale ne vše co je levné a pohodlné, musí být také pro lidský organismus to nejlepší. Důkazem toho je obrovský výskyt obezity a dalších zdravotních komplikací, které sebou přináší.

     Kdybych používala cukr, vím, že bych zdravá nebyla, protože bych to dotáhla tak daleko, že bych měla velké břicho, plné viscerálního (břišního tuku) a objemný pas a hrozily by mi civilizační nemoci, jako je cukrovka, mrtvice, také infarkt myokardu. Bohužel o této skutečnosti jsem se přesvědčila v příbuzenstvu. Dvě mrtvice, které zanechaly následky a silná cukrovka, kde si musejí píchat inzulín, ovšem o zhubnutí moc neuvažují. Je to velmi smutné, když mnozí lidé takto hazardují se zdravím a nedbají rady lékařů, aby se jejich zdravotní stav alespoň trochu zlepšoval. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 6. 2020

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 9. 4. 2020

Já v poslední době sladím hlavně stévií. Rafinovanému cukru se snažím raději vyhýbat, protože právě díky němu se člověk může poměrně snadno prosladit až k cukrovce. Jen tak mimochodem, když už jsme u toho, tak před časem jsem narazila na dost zajímavý článek, který se právě cukrovky týká: https://www.biomag.cz/diabetes-cukrovka/

Odpovědět
konatovka
konatovka 1. 6. 2020

Díky za link, je to velmi důležitý článek o cukrovce.

Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

za mě med

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 732
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.