Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Maminky pro Honzíka - jsou situace, kdy musíme držet při sobě

Líbí se mi
Maminky pro Honzíka - jsou situace, kdy musíme držet při sobě

Maminky pro Honzíka - jsou situace, kdy musíme držet při sobě

Maminky pro Honzíka Vacka

Kde začít. Byl pátek večer a já opět místo abych koukala na TV a užívala si chvilku, kdy děti spinkají, brouzdala jsem po Facebooku a emailech a zařizovala, co se dá. Najednou jsem si všimla bliknutí na mobilu, kde se mi objevilo, že žena jménem Brigita Vacková si mě chce dát do přátel. V první moment jsem to ignorovala, jelikož jsem si myslela, že je to jedna z maminek, které mě zná z mé Kuchařky pro Nejmenší, nebo profilu Česko vaří dětem. Je pravda, že jen tak si do přátel nikoho nedávám, svou rodinu a mé životní události, chci sdílet především s těmi, které opravdu znám, nebo mi jsou srdcem blízko. Nicméně mi to nedalo a na její profil jsem se podívala, i když jsem vlastně ani nevěděla, kdo tato žena je, a proč si mě chce přidat mezi své přátelé. Nyní děkuji těm nahoře, nebo i statusu Werunky Řehákové, kde jsem dala k jejímu plakátku pro Honzíka srdíčko, jako že „super“, že se Brigitka Vacková stala mým přítelem na dálku.

Po prozkoumání profilu se mi srdce rozbušilo a zjistila jsem, že Brigitka Vacková je maminka malého Honzíka, který nešťastnou náhodou, kdy po tonutí ve 2,5 letech je nyní v tzv. vigilním kóma, kdy je třeba od rodičů 24 hodinová péče. (Více o tomto stavu v přiloženém odkazu). Honzík podstoupil už jednu operaci kmenových buněk a nyní ho čeká v Říjnu již druhá. Léčba kmenovými buňkami je opravdu nákladná a samotný transport do Moskvy není nijak jednoduchý. A proto je třeba rodině, které stát opravdu v tomto nepomůže, pomoci od nás samotných.

Proč zrovna já chci pomoci Honzíkovi a jeho úžasné mamince, se kterou jsme si hned první večer, co jsme se stali virtuálními přáteli, psali zprávy, ze kterých vyzařovala naprostá láska a vděk za cokoliv. Možná proto, že i já sama jsem se ve svých 4 letech topila v bazénu na koupališti a včasnou pomocí jsem měla štěstí, že jsem v pořádku, možná proto, že mému malému synovi Matymu je nyní 2,5 roku, tak jako tehdy Honzíkovi a tolik miluje vodu, ale především proto, že jsem máma a jsem neskonale šťastná a vážím si toho, že mohu mít obě svoje děti zdravé. Proto není důležitý soucit v tuto chvíli, ale dokázat spojit své síly, a jako maminky mamince pomoci už proto, že si uvědomujeme, že mít zdravé dítě je obrovský dar.

Proto věřte, že každá korunka, kterou můžete poslat na veřejný účet vyhlášené sbírky Vackových u nadační společnosti ADRA (viz obrázek), je další krok k uzdravení malého, krásného Honzíka.


„Brigitko, z celého srdce, jako matka matce, vám chci říct, že věřím, že HONZÍK bude opět už brzy plný energie, úsměvů a přeji, aby léčba zabrala. Jste skvělá žena, která to nevzdává a bojuje jako lvice o své dítě i se svým manželem, a to více jak 2 roky. Držte se, nevzdávejte to, a věřím, že alespoň tohle oslovení maminek, které pro vás mohu udělat pro veřejné oslovení, vám přinese dosti financí na další léčbu a výlohy s ní spojenou“.

S láskou pro Honzíka a jako matka matce Ivana Tremlová

Odkaz na článek a příběh Vackových zdroj Extra.cz
http://www.extra.cz/pomozte-malemu-honzikovi-je-ve-stavu-vigilniho-komatu-a-rodice-o-nej-musi-pecovat-24-hodin-denne#utm_source=facebook.com&utm_medium=FBpage&utm_campaign=st

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 10. 1. 2017

Jasně

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 9. 2016

Držím palce Honzíkovi i jeho rodině

Odpovědět
Ivana Tremlová - autorka projektů, které pomáhají

Děkuji Hudlenko vyřídím Brigitce.-))

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 903
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.