Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Maminky pro Honzíka - jsou situace, kdy musíme držet při sobě

Líbí se mi
Maminky pro Honzíka - jsou situace, kdy musíme držet při sobě

Maminky pro Honzíka - jsou situace, kdy musíme držet při sobě

Maminky pro Honzíka Vacka

Kde začít. Byl pátek večer a já opět místo abych koukala na TV a užívala si chvilku, kdy děti spinkají, brouzdala jsem po Facebooku a emailech a zařizovala, co se dá. Najednou jsem si všimla bliknutí na mobilu, kde se mi objevilo, že žena jménem Brigita Vacková si mě chce dát do přátel. V první moment jsem to ignorovala, jelikož jsem si myslela, že je to jedna z maminek, které mě zná z mé Kuchařky pro Nejmenší, nebo profilu Česko vaří dětem. Je pravda, že jen tak si do přátel nikoho nedávám, svou rodinu a mé životní události, chci sdílet především s těmi, které opravdu znám, nebo mi jsou srdcem blízko. Nicméně mi to nedalo a na její profil jsem se podívala, i když jsem vlastně ani nevěděla, kdo tato žena je, a proč si mě chce přidat mezi své přátelé. Nyní děkuji těm nahoře, nebo i statusu Werunky Řehákové, kde jsem dala k jejímu plakátku pro Honzíka srdíčko, jako že „super“, že se Brigitka Vacková stala mým přítelem na dálku.

Po prozkoumání profilu se mi srdce rozbušilo a zjistila jsem, že Brigitka Vacková je maminka malého Honzíka, který nešťastnou náhodou, kdy po tonutí ve 2,5 letech je nyní v tzv. vigilním kóma, kdy je třeba od rodičů 24 hodinová péče. (Více o tomto stavu v přiloženém odkazu). Honzík podstoupil už jednu operaci kmenových buněk a nyní ho čeká v Říjnu již druhá. Léčba kmenovými buňkami je opravdu nákladná a samotný transport do Moskvy není nijak jednoduchý. A proto je třeba rodině, které stát opravdu v tomto nepomůže, pomoci od nás samotných.

Proč zrovna já chci pomoci Honzíkovi a jeho úžasné mamince, se kterou jsme si hned první večer, co jsme se stali virtuálními přáteli, psali zprávy, ze kterých vyzařovala naprostá láska a vděk za cokoliv. Možná proto, že i já sama jsem se ve svých 4 letech topila v bazénu na koupališti a včasnou pomocí jsem měla štěstí, že jsem v pořádku, možná proto, že mému malému synovi Matymu je nyní 2,5 roku, tak jako tehdy Honzíkovi a tolik miluje vodu, ale především proto, že jsem máma a jsem neskonale šťastná a vážím si toho, že mohu mít obě svoje děti zdravé. Proto není důležitý soucit v tuto chvíli, ale dokázat spojit své síly, a jako maminky mamince pomoci už proto, že si uvědomujeme, že mít zdravé dítě je obrovský dar.

Proto věřte, že každá korunka, kterou můžete poslat na veřejný účet vyhlášené sbírky Vackových u nadační společnosti ADRA (viz obrázek), je další krok k uzdravení malého, krásného Honzíka.


„Brigitko, z celého srdce, jako matka matce, vám chci říct, že věřím, že HONZÍK bude opět už brzy plný energie, úsměvů a přeji, aby léčba zabrala. Jste skvělá žena, která to nevzdává a bojuje jako lvice o své dítě i se svým manželem, a to více jak 2 roky. Držte se, nevzdávejte to, a věřím, že alespoň tohle oslovení maminek, které pro vás mohu udělat pro veřejné oslovení, vám přinese dosti financí na další léčbu a výlohy s ní spojenou“.

S láskou pro Honzíka a jako matka matce Ivana Tremlová

Odkaz na článek a příběh Vackových zdroj Extra.cz
http://www.extra.cz/pomozte-malemu-honzikovi-je-ve-stavu-vigilniho-komatu-a-rodice-o-nej-musi-pecovat-24-hodin-denne#utm_source=facebook.com&utm_medium=FBpage&utm_campaign=st

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 10. 1. 2017

Jasně

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 9. 2016

Držím palce Honzíkovi i jeho rodině

Odpovědět
Ivana Tremlová - autorka projektů, které pomáhají

Děkuji Hudlenko vyřídím Brigitce.-))

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 110
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.