Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Věra Bělinová
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

MÁ TO SMYSL - pojďte si zlepšit náladu :)

avatar
Věra Bělinová
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
MÁ TO SMYSL - pojďte si zlepšit náladu :)

MÁ TO SMYSL - pojďte si zlepšit náladu :)

- 27 km2 PŘÍRODY bylo v loňském roce zachráněno právě díky odpadu. Dosáhlo se toho tím, že se recyklovalo a znovu využilo 77% celkové produkce obalových materiálů! Recyklát pak při výrobě nových výrobků nahradil přírodní zdroje, které se tak musely vytěžit. Tím se také podařilo snížit zátěž životního prostředí, protože díky třídění odpadu je v atmosféře o 1.000.000 tun co2 ekv. MÉNĚ. Má to smysl, třiďte odpad!

- 2.1000.000 STROMŮ nebylo v lese zbytečně pokáceno právě díky tomu, že se vytřídilo zhruba 526.000 tun papíru! 1 tuna vytříděného papíru dokáže uspořit až 2 tuny dřeva. Česká domácnost v minulém roce 2017 vytřídila 46 kilogramů papíru a celková míra recyklace papírových obalů dosáhla 94 %. Díky tomu se třeba noviny tisknou na papír, který je až z 98 % recyklovaný. A to má smysl. - Lidé, kteří odpady třídí, nepatří mezi menšinu. Naopak! Již 72 % obyvatel České republiky aktivně třídí odpad. Od roku 2000 se tak řady aktivních třídičů rozšířili o 34 %. Podle údajů evropského statistického úřadu Eurostat se Česká republika v míře recyklace obalových odpadů drží v rámci Evropy na špici. V průměru vytřídila v loňském roce 2017 každá česká domácnost 46 kilogramů papíru, 28 kilogramů plastů a 28 kilogramů skla. Dohromady se pak podařilo zrecyklovat 77 % celkové produkce obalových materiálů. A díky tomu necháváme většinu evropských zemí za sebou!

- Průměrná vzdálenost ke kontejnerům na tříděný odpad se každoročně snižuje. Zatímco v minulé dekádě bylo ambiciózním cílem přiblížit kontejnery na 200 metrů, nyní je to pouhých 96 metrů. K barevným nádobám nám tak průměrně stačí 2 minuty volné chůze. Je to dáno stále se zvyšujícím počtem barevných kontejnerů a menších nádob na tříděný odpad, kterých je aktuálně v celé České republice k dispozici více než 307.000. Díky tomu má možnost třídit již 10,5 milionu obyvatel. Třídit teď může opravdu každý!

- V celé České republice je více než 307.000 barevných nádob na tříděný odpad. Třídění je tak pro obyvatele České republiky stále pohodlnější. Lidé to mají k nejbližšímu sběrnému místu v průměru pouhých 96 metrů. Díky tomu má možnost třídit odpad 99 % obyvatel, a to v 6 114 obcích celé České republiky. Přitom aktivně tuto možnost využívá 72 % obyvatel. Právě díky nim se v minulém roce podařilo zrecyklovat a znovu využít 77 % všech obalů, které byly uvedeny na trh.                      ! DĚKUJEME !

Dovolila jsem si opsat informace z brožurky ze hry „MÁ TO SMYSL“ - pohádkový příběh, jak šli děti zachránit svět. PODLE MĚ TAKÉ VELICE POUČNÝ 

Jmenuji se Věra Bělinová a vyrábím nadpozemysky lehoučké šperky z recyklovaných PET lahví. Jednoho dne mě oslovila herečka, paní Jana Hejret Vojtková, která vytvořila společně se členy Studia DFXŠ a režírovala hru „MÁ TO SMYSL, zda bych je nepřišla také na premiéru podpořit svými šperky, aby lidé viděli co se (podle jejích trefných slov) „ Z toho bordelu dá udělat“ . Ráda jsem přijala a pak už jen nadělávala šperky a těšila se na premiéru.

Premiéra byla fantastická, úžasná, vyprodané celé Malé divadlo v Liberci a musím poděkovat, že jsem mohla být jeho součástí. Tolik dřiny, tolik myšlenek, tolik velký práce, dát dohromady vše co vyjadřuje jeden z vážných PROBLÉMŮ DNEŠNÍ DOBY. Dokonale ztvárnili v pohádkovém příběhu jak je důležité si naší planety vážit.

CO BYCH SI PŘÁLA?

Moc bych si přála, aby na hru časem mohly dorazit i děti se školou, už je tolik škol, které třídí a vedou děti k tomu, aby nebyly lhostejní k naší krásné planetě, jak se říká ve hře „MATIČCE ZEMI“ . 

Další představení se koná 22.dubna od 15:00 - Malé divadlo, zhořelecká 5, Liberec .

pořádá Jana Hejret Vojtková a Pavel Hejret.

Na facebooku hledejte název "Má to smysl".

V Téhle hře je všechno a herci, paní režisérka a ostatní, kteří sice nejsou vidět, ale bez nich by to nešlo, také dali do příběhu NAPROSTO VŠECHNO. Opravdu MÁ TO SMYSL! 

PRO MNE TO MÁ OBROVSKÝ SMYSL, RECYKLOVAT TAKÉ TÍM, ŽE PET LAHVÍM DÁVÁM NOVÝ ŽIVOT.

www.facebook.com/VeraBelinovaSperky

www.sperkyzpet.cz

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 783
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.