Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 7. 7. 2016
Líbí se mi

Luxusní nákupy ve světových metropolích

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 7. 7. 2016
Líbí se mi
Luxusní nákupy ve světových metropolích

Luxusní nákupy ve světových metropolích

Mnoho z Vás jistě tráví v obchodních centrech hodně ze svého volného času. Někdo se zde vydá za nákupy, jiný zas na setkání či rande, někdo v centru navštíví kino a jsou i tací, kteří chodí do nákupního centa na rodinný výlet. Vybrala jsem pro Vás tedy čtyři nejluxusnější chrámy konzumu ve čtyřech světových metropolích.

 
Moskva                                                                                                                                                                                                                                    
 
Na Rudém náměstí v Moskvě sídlí jedno z nejkrásnějších obchodních center na světě s názvem GUM (Glavnyj universalnyj magazin) v překladu název znamená Hlavní obchodní dům. Budova tohoto nádherného centra byla postavena v 19. století v pseudoruském stylu a jistě Vás okamžitě zaujme. Ve 30 letech minulého století měla být budova zbořena, protože nevyhovovala představám o stalinistickém Rusku. To se však nakonec nestalo a v 50. letech byla kompletně zrekonstruována a bylo zde otevřeno největší obchodní centum celého Sovětského svazu. V těchto dobách býval GUM znám hlavně díky obrovským frontám na nedostatkové zboží. Ty doby už jsou naštěstí dávno pryč a tak je nyní plný světoznámích značek. Ve třech obchodních pasážích se nachází 1 000 obchodů. Koupit si zde můžete věchno možné. Luxusní společenské oděvy, parfémy, dát si kávu či něco k jídlu a prodává se zde také ruská klasika jako kaviár a vodka. Nákupní centrum GUM ročně navštíví 15 milionů lidí.
 
Londýn
 
Londýnský Harrods je celosvětově znám díky perfektní péči o zákazníky, luxusnímu zboží a také tradici. V tomto domě seženete vše po čem Vaše srdce i mysl zatouží. V Harrods pracuje 5000 zaměstnanců, je zde 330 obchodů a 32 restaurací. Harrods má i vlastní banku kde si můžete nakoupit zlato nebo založit účet. Jednotlivá patra obsluhuje 40 výtahů a také nejstarší eskalátory na světě z roku 1898. Historie tohoto ikonického obchodního domu byla započata roku 1834 kdy obchodník s čajem Charles Henry Harrod vydělal dostatek peněz na to, aby si otevřel obchod s potravinami ve čtvrti Knightsbribge. Obchod mu vydělával a tak skoupil i okolní budovy a tím vybudoval základnu pro obchodní dům Harrods. Když budete v Londýně, tak návštěvu tohoto exkluzivního a krásného domu jistě nevynechejte. Většina z Vás asi nebude mít na to, zde nakupovat luxusní oblečení, objednávat jachty a luxusní šperky, ale v Harrods si můžete koupit například čaj v krásné plechovce se značkou Harrods či nějakou jinou drobnost, která Vám bude připomínat návštěvu tohoto krásného elegantního místa.

Dubaj                                                                                                                                                                                                                                 

Dubaj se postupně stává mezi turisty stále více oblíbená a také i dostupná. Ve městě vznikají stále nová a lepší nákupní centra a v současné době jich je ve městě již více než 50. Zmíním tedy jen jedno a to Dubai Mall - další z míst, kde najde téměř vše co Vás napadne. V Dubai Mall je kluziště, zpívající fontána, obrovské vodní akvárium, ve kterém plavou žraloci, rejnoci a další druhy ryb. Je zde celkem 1200 obchodů, 160 kaváren a restaurací. Celková plocha nákupního centra činí 520 000 metrů čtverečních. Dubai Mall bylo otevřeno v roce 2008 a v současnosti je druhým největším nákupním centrem na světě.

 

Paříž                                                                                                                                                                                                                                 

V pařížské nákupní galerii s názvem Galerie Lafayette, která byla otevřena už v roce 1893 nakoupíte samozřejmě také zboží všeho druhu,stejně jako v předchozích třech nákupních centrech. První patro Galerie je věnováno pouze parfémům a kosmetickým produktům. Každé patro v Lafayette je specializované na určité zboží např. obuv, dětské oblečení, doplňky atd. V těchto sekcích najdete i zboží pro své čtyřnohé miláčky. Je libo psí parfém? Zde to není problém . Zajímavostí také je, že oddělení s obuví je zde největší na světě. V sedmém, posledním patře se můžete kochat výhledem na Paříž ... Občerstvení najdete v patře šestém. Galerie Lafayette není už jen jednotlivý obchodní dům, ale v současnosti se už jedná o řetězec s asi 60 pobočkami po celém světě. Historie prvního obchodního domu nacházejícího se na Boulevard Haussmann, začala v roce 1894 kdy dva bratranci Alphonse Kahn a Théophile Bader společně otevřeli malinkou galanterii na roku ulic La Fayette a Chaussée d´Antin. O deset let později svůj prosperující obchod přesunuli na Boulevard Haussmann, kde také stejně jako Harrods v Londýně skoupili několik budov a vzájemně je propojili. Roku 1912 ještě Galerii vylepšili o skleněnou kopuli z oceli a skla, do interiéru přidali velmi krásné secesní schodiště a nejúžasnější nákupní centrum v Paříži bylo hotovo.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 10. 5. 2020

nic pro mně - raději brouzdám a koukám

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super , mít více peněz, tak bych si jednou tu radost udělala

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 5. 2. 2020

nákupy mě neberou ani u nás, ani v cizině

Odpovědět
Amanda
Amanda 13. 8. 2016

Nakupuju jinak a jinde

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 223
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.