Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lucifera
Lucifera
Vloženo 13. 7. 2016
Líbí se mi

Listy ořešáku: Poklad přírody

Lucifera
Lucifera
Vloženo 13. 7. 2016
Líbí se mi
Listy ořešáku: Poklad přírody

Listy ořešáku: Poklad přírody

 

Že byliny pomáhají, to ví každý. Že dokonce i stromy nám mohou pomoci od různých zdravotních problémů, to je dnes taky známá věc. A takové obyčejné listy jednoho ořešáku dokážou i zázraky.

Tento ořešák se nazývá ořešák královský a pyšní se rozložitou korunou. Poskytuje nádherné plody, ořechy, které obsahují tuky, fosfor, vápník, železo a mnoho dalších pro lidské zdraví velice důležitých látek. Kromě toho je však plný listů bez řapíků, které mají léčivou moc. Navíc se tento ořešák může chlubit i květy a zeleným oplodím.

Listy tohoto stromu mají vzácný obsah. Obsahují tříslovinu, silici, ale také hořčinu jugion. Takové složení má také oplodí, které je nezralé a jeho květy.

Listy mají velice příznivý, svíravý a protizánětlivý účinek na sliznici. Také pomáhají snížit hladinu cukru v krvi a zastavit krvácení. Oplodí slouží i jako prostředek proti hlístům.
Listy spolu s oplodím se užívaly v dřívějších dobách ke koupelím, které měli posilnit zdraví, ale také se užívaly při revmatismu, u dny, nechutenství a zažívacích potížích. Také je zvláštností, že se užívaly i proti pocení nohou. Odvary se kloktají při zánětech a také při krvácejících dásních. Pomáhaly i na uvolněné zuby a proti zápachu z úst.

Obklady tvořené z odvarů se dávaly na kožní vyrážky, také na krvácející rány a dokonce se přikládaly na prsa, ke snížení laktace žen, které kojily. Také se dá připravit z listů čaj, ale ze sušených, ten působí proti chudokrevnosti, nechutenství a také k posílení nervů. Sloužil i jako dobrý sluha při cukrovce, problémech s menstruací, při vyrážkách, či při problémech se zažíváním.

 

zdroj: www.horoskoponamiru.cz

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 25. 6. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 30. 12. 2016

Přesně tak

Odpovědět
Glady
Glady 7. 8. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 276
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.