Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana85
Jana85
Vloženo 3. 11. 2014
Líbí se mi

Dejte si pozor na dýchání. Plíce jsou nejcitlivější právě teď

Jana85
Jana85
Vloženo 3. 11. 2014
Líbí se mi
Dejte si pozor na dýchání. Plíce jsou nejcitlivější právě teď

Dejte si pozor na dýchání. Plíce jsou nejcitlivější právě teď

V listopadu máme nejcitlivější plíce a celé dýchací ústrojí.

V listopadu, kdy se příroda čím dál více utišuje a připravuje na zimu, jsou v našem těle nejcitlivější plíce a celé dýchací ústrojí. Naše tělo je takový zmenšený odraz přírody, tedy zákonitosti rovnováhy, které můžeme vidět v přírodě, se dějí i v nás. V listopadu nemá příroda moc přebytečné energie, listí již opadalo, veškerá zemní energie se stahuje dovnitř, aby měla dostatek sil na zimu. Totéž se děje i v našem organismu. Nemáme tolik energie a je důležité se nepřepínat, šetřit se svou životní sílou a dbát na pravidelný spánek. Obzvláště v tomto období je dobré chodit spát kolem 22 hodiny a brzy kolem 7 hodiny vstávat.

Podíváme-li se na dýchání podrobněji, zjistíme, že každý nádech a výdech, je takový zrod a skon. Přijímání a dávání. Přijímáme vzduch, energii, potravu, zkušenosti a zážitky. Dáváme část ze svého kyslíku, energii, vylučujeme odpadní látky, dělíme se s lidmi o zkušenosti, emoce a zážitky. Je-li rovnováha mezi dáváním a přijímáním, jsou naše plíce v harmonii, tudíž zdravé. Příkladem astma je silná nerovnováha mezi dáváním a přijímáním. Vedle této informace je důležité, zda-li máme pocit, že se nám v životě dobře dýchá, máme-li dostatek prostoru a volnosti pro svůj způsob žití. A nebo jestli naopak někomu neubíráme jeho vzduch, respektujeme ostatní a nechceme je měnit.

Jako prvotní disharmonie dýchacího ústrojí je dušnost, kašel, tlak a bušení na hrudi, neschopnost se plně nadechnout a nebo úplně vydýchnout. Na duchovní rovině to je neschopnost či neochota komunikace, netolerance a smutná nálada.

Z bylinek je vhodná lichořeřišnice, echinacea, čaj z kořene lékořice, odvar z ovsa setého a ostatní bylinky dobré na zvýšení imunitního systému, avšak je dobré zvážit či se poradit, aby nedráždily sliznice, tedy vynechat příliš siličné byliny. Co se týče jídla – rýže, oves, hnědá čočka, bílé fazole, tofu. Ze zeleniny – kedlubny, mrkev, pórek, cibule, česnek; z ovoce – hrušky, jablka, sušené meruňky, datle.

Jako pamlsek si dejte lékořici zapíjejte zázvorovým čajem s medem, k tomu pozorujte svůj dech a nabírejte energii na další krásný den. Užijte si alespoň chvilku za celý den úplného ticha a rozjímejte. Dle ajurvédy si každé ráno po rutinní hygieně pomažte celé tělo sezamovým olejem a zajděte si jednou týdně na důkladnou olejovou masáž. Právě olej snižuje chladnou větrnou energii v nás. A to je nejen pro plíce během celého listopadu balzám.

S láskou, Jana Hrušková, www.vivaenergia.cz

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

souhlas

Odpovědět
sipeji
sipeji 18. 11. 2016

souhlasím ,některé z rad znám od mala od babičky

Odpovědět
Amanda
Amanda 16. 11. 2016

Odpovědět
k.eva
k.eva 16. 11. 2016

mě už onemocněly obě dvě děti

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 660
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.