Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jolana D.
Jolana D.
Vloženo 5. 2. 2017
Líbí se mi

Limetka & Citron - léčivá síla přírody

Jolana D.
Jolana D.
Vloženo 5. 2. 2017
Líbí se mi
Limetka & Citron - léčivá síla přírody

Limetka & Citron - léčivá síla přírody

To, že má limetka a citron hodně vitamínu C, ví kde kdo. Ale to, že je to skvělý    prostředek první pomoci při žaludečních a střevních problémech už mnoho lidí neví...
 
 Když budete zkoušet některé z tipů, které uvedu, nezapomeňte si předem limetu či citron velmi dobře omýt horkou vodou a mýdlem a osušit. Pokud seženete citrus v bio kvalitě, o to líp. Já používám bio častěji, protože chemické látky používané v zemědělství prostupují snadno slupkou, ale podmínkou pro vaše použití to není. Jestli na bio nevěříte, nebo nemáte možnost si ovoce v bio kvalitě koupit, můžete použít i obyčejné ze supermarketu. I tak velmi dobře poslouží...
 
 Limeta není vždy snadno k dostání, především na malých městech a vesnicích. Vyzkoušela jsem i alternativu - citron a funguje skoro stejně. Takže nebojte, když neseženete limetku, sáhněte po citronu.
 
 
V Dominikánské republice, kde jsem dlouhé roky žila, jsem se naučila využívat přírodu a její zdroje. Lidé tam často žijí daleko od moderní lékařské pomoci a na většinu neduhů používají místní zdroje. Různé plody ze stromů, listy, někdy i kůru a dřevo stromů a v neposlední řadě i kořeny a kořínky.
 
O léčivé síle citronu mi opět řekl můj manžel. A tak se s vámi ráda podělím o další možnosti jeho využití, o kterých jste možná nevěděli...

Pokud vás nebo někoho z vašich blízkých postihne průjem, bolest žaludku, bude vás pálit žáha či se přecpete nějakých dobrot - zkuste vymačkat šťávu alespoň z jedné limetky (citronu) a vypít. Nepřidávejte vodu, ani cukr, mluvíme tu o čisté přírodní šťávě. Ač tato šťáva chutná kysele, je zásadotvorná a pomůže vašemu žaludku a střevům dostat se opět do rovnováhy. Při silném průjmu opakujte víckrát za den. 
Tato rada je myšlena jako první pomoc, při vážném onemocnění raději vyhledejte lékaře. Sdílím s vámi své berličky, ale zodpovědnost za své zdraví přebírá každý sám. 
 
Tento recept jsem vyzkoušela mnohokrát, já i moje děti a účinek je úžasný. Na průjem většinou stačí pro dospělého 2 limety najednou a pak zopakovat za hodinku, u dětí podle stáří, já dávala dceři od asi dvou let půlku citronu. A musela jsem ji brzdit, protože citron jí vždy moc chutnal
 
Při přejezení je čistá limetková šťáva hotový zázrak, za pár minut se vám uleví.
 
Dalším tipem jak využít citron je při povrchových zranění kůže. Při říznutí, oděrkách apod. se citron uplatní jako čistič a hojič ran. Nevím přesně které jeho látky jsou nejlepší, rána po chvíli zbledne a vypadá mnohem starší a taky se rychleji zahojí. Při větších ranách se může na postižené místo plácnout plátek citronu/limety a ovázat a nechat přes noc. Drsňáci můžou přidat i trochu soli, účinek bude ještě efektnější. Ale pozor - štípe to jak čert.
 
Kdo má nadváhu a potřebuje shodit přebytečné kilogramy, může zkusit účinky citronu. Po každém jídle vymačkejte alespoň 1 citron, přidejte trošku vody a vypijte. Štáva podpoří metabolismus a tuky se nestihnou uložit. Tělo může spalovat zásoby a navíc si detoxikujete tělo a pomáháte tělu vyrovnat jeho přirozené pH.
 
Kdo pije citronovou vodu ráno na lačno, napomáhá jeho detoxikaci. Předtím vám ale doporučuji několik sklinek čisté vody bez citronu, aby si buňky mohly natáhnout chybějící čistou vodu. Až pak se začíná s citronovou vodou.

Je tu ještě jedno důležité a účinné využití citronu, to bude v některém z dalších tipů mých berliček, protože v tom receptu se citron vyskytuje jako jedna z několika složek. 
 
Citron má mnoho využití i mimo léčbu - je to skvělý čistič skvrn, odstraňuje zažranou špínu z rukou (vhodné pro ty, co pracují s různými látkami, které se přiletí na ruce nebo zanechávají skvrny či pachovou stopu). Citron odstraní zápach z ryb, můžete si z něj vyrobit osvěžovač vzduchu, jeho nastrouhaná kůra provoní buchty, vánočky a koláče a jeho šťáva dodá šmrnc korpusu dortů.
 
Ještě jsem málem zapomněla - citronová voda je velmi osvěžující hlavně v parném létě. Když budete z vedra padat na ústa, zkuste si udělat citronádu
 
Krásný den všem,
 
Jolana
 
foto:zdroj internet
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Limetky tak často nekupuji, ale citronů mám doma pořád zásobu. Třeba v létě neznám nic lepšího, než si dát studenou vodu s citronem. Přes zimu si zase citron nejčastěji dávám do čaje. Jediné, co jsem teda nikdy neměla ráda je vymačkávání citronu. To už mám ale naštěstí vyřešené pomocí takového praktického odšťavňovače z https://www.emako.cz/odstavnovace-a-skrabky/

Odpovědět
Clairest
Clairest 28. 9. 2018

Super tip

Odpovědět
Charlota
Charlota 13. 4. 2018

Odpovědět
many
many 27. 1. 2018

Odpovědět
avatar
Nováková Veronika 8. 11. 2017

Sdilim,a dekuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 183
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.