Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jolana D.
Jolana D.
Vloženo 9. 10. 2017
Líbí se mi

Léčivá síla jírovce a kaštanů

Jolana D.
Jolana D.
Vloženo 9. 10. 2017
Líbí se mi
Léčivá síla jírovce a kaštanů

Léčivá síla jírovce a kaštanů

Podvědomě od malička sbírám kaštany a nosím je v kapsách bund a kabátů. Ještě jsem ani počítat neuměla, ale kaštany (a šišky) jsem měla všude.

Každý strom má v sobě neskutečnou sílu. Tedy - ona je skutečná, jen pro nás byla dlouho skrytá. Je to síla, kterou nevidíme očima. Tuto sílu můžeme vnímat intuicí, můžeme ji umět nacítit.

Když je mi úzko, těžko, nebo se cítím slabá, nemocná, jdu do lesa. Už po chvíli v lese ustupují příznaky nemocí a slabostí a cítím se opět silná.

Jírovec, pro nás známý jako strom plodící kaštany, je velmi silný strom. Osobně ho vnímám jako "Pan strom". Kdykoliv nějaký vidím, vnitřně se mu klaním a obdivuji jeho krásu.
Ačkoliv jsou jeho plody pro nás nejedlé, dávají nám mnoho síly. V lidovém léčitelství se používá kůra z mladých větviček k léčivým odvarům při potížích s klouby.

Každý člověk by si měl každý rok nasbírat tolik kaštanů, kolik mu je let + 1 navíc. Takové kaštany dáme do plátěného sáčku a můžeme je mít na posteli, kde spíme, pod polštářem nebo alespoň ve své blízkosti. Chrání nás před tím, co by nám škodilo a pomáhají udržovat naše tělo silné. Mnoho lidí může potvrdit, že je kaštany posílili natolik, že za celou zimu nestonali, žádné chřipky, rýmy a pod.


Mimo to je dobré nosit několik kaštanů při sobě.
Kaštany, stejně jako jírovec, mají moc stahovat na sebe nízkovibrační energie, pro nás známé jako "negativní". Kaštany plné síly mají výraznou mahagonovou barvu, jsou lesklé, příjemné na dotek, krásně kloužou v rukou. Navíc působí i terapeuticky - krásně uklidňují.

Jak na sebe kaštany natahují nízké vibrace, tmavnou, černají, ztrácejí lesk, velikost a už nejsou tak příjemné na dotek. Není to jen proces sesychání. Míváme doma vždy kaštanů spoustu. Záleží na umístění a na tom, kdo se v jejich blízkosti pohybuje.

Zkuste si to sami doma. Rozmístěte kaštany po různých místnostech, dejte si je do kabelek, kapes a pozorujte, jak se budou měnit. Uvidíte, že některé jen trochu seschnou, ale stále budou "živé", zatímco jiné budou vypadat "mrtvě".


Dělejte to, co cítíte, že dělat máte. Nenechejte rozhodovat  mysl, zda je to v souladu s vašimi myšlenkami. Protože hlava je mnohem "zastaralejší" než srdce. Srdce promlouvá skrze pocity. Srdce je mnohem silnější, výkonější a je propojeno se Zdrojem. Když nasloucháme svým pocitům, umožňujeme Božství v nás se projevit. Čím víc svým pocitům nasloucháme, tím hlouběji se dostáváme sami k sobě.

Když se naučíme přijímat skrze pocity, naučíme se naslouchat jak našemu tělu, tak naší duši, našemu Vyššímu Já, Božství v nás. 

Vždyť kdo jiný než naše pocity nám o nás poví vše? Jen my sami nejlépe víme, co je pro nás nejlepší. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

super

Odpovědět
Clairest
Clairest 28. 9. 2018

Skvělé, o tom jsem nikdy neslyšela

Odpovědět
Amanda
Amanda 17. 10. 2017

jo

Odpovědět
k.eva
k.eva 16. 10. 2017

kaštany jsou i velmi vhodné pro děti na tvoření

Odpovědět
Jolana D.
Jolana D. 20. 10. 2017

To ano, a nejen pro děti ¨

Tamara
Tamara 9. 10. 2017

Krásný symbol podzimu, Miluji, když na jaře kvetou. S dětmi jsme s nimi vyráběli spoustu věcí.

Odpovědět
Jolana D.
Jolana D. 16. 10. 2017

Ano, taky ho mám moc ráda

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 185
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.