Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Petra Kratochvilová
Petra Kratochvilová
Vloženo 23. 5. 2019
Líbí se mi

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Petra Kratochvilová
Petra Kratochvilová
Vloženo 23. 5. 2019
Líbí se mi
Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Pokud máte akné, ekzémy, lupénku nebo jiné kožní potíže, určitě se blíže seznamte s vlastnostmi zelených potravin. Podporují detoxikaci, dodávají energii a pomáhají léčit různé nemoci. Pomáhají na různé projevy hormonální nerovnováhy – nepravidelný a bolestivý cyklus, bolesti hlavy, PMS, PCOS, chutě na sladké, výkyvy nálady, nedostatek energie.

Zelené potraviny jsou zdrojem celé řady cenných živin – minerálů, antioxidantů, vlákniny a hlavně chlorofylu. Zelené barvivo chlorofyl je nositelem energie a díky němu rostliny využívají sluneční paprsky pro svoji výživu. Molekula chlorofylu se velmi podobá červenému krevnímu barvivu. Proto může chlorofyl podporovat zdravou krvetvorbu. Také působí protizánětlivě, podporuje regeneraci a hojení. Navazuje na sebe těžké kovy, takže dokáže tělo čistit. Zelené potraviny se proto často doporučují pro celkovou detoxikaci organismu, podporu trávení a doplnění enzymů.

Zelené potraviny dokážou dodat velké množství energie a podpořit vitalitu, protože jsou nabité živinami a energií. Fungují jako adaptogeny, povzbuzují oslabené procesy a orgány se sníženou aktivitou. Mezi nejznámější zelené potraviny patří chlorella, mladý ječmen a spirulina. V tomto článku vám přiblížím jejich vlastnosti a účinky na tělo.

Chlorella

Chlorella je jednobuněčná mikro řasa. Je to nejbohatší zdroj chlorofylu. Obsahuje hodně bílkovin a také všech 8 esenciálních aminokyselin.

Účinky:

 • Pomáhá z těla šetrně odvádět toxiny a důkladně tak tělo pročišťuje.
 • Působí probioticky – množí střevní mikroflóru a tím zlepšuje trávení.
 • Snižuje kyselost vnitřního prostředí.
 • Dlouhodobé užívání chlorelly brání přemnožení kvasinek ve střevě.
 • Zlepšuje kvalitu a zdravotní stav pokožkypomáhá při léčbě akné, vyrážek, ekzémů a při hojení ran.
 • Podporuje vytváření energetických rezerv v játrech.
 • Při vyšších dávkách funguje jako přírodní antibiotikum.

Z hlediska čínské medicíny použití chlorelly představuje podporu života, pomalý proces, který zkvalitňuje naši vitalitu. Nástup účinku je velmi pozvolný, v počátcích až téměř neznatelný. V dlouhodobějším horizontu působí velmi jemně a vyváženě a i po jejím vysazení zůstává po dlouhou dobu účinnou clonou. Nejvhodnějším obdobím pro užívání je měsíc leden (dle TČM období elementu Země), ale dá se užívat během celého roku.

Zelený ječmen

Prášek vzniká usušením nebo ještě lépe odšťavněním a následným usušením listů mladého ječmene. Mladé výhonky jsou sklízeny přesně v období, kdy obsahují maximum nutričních látek. Energeticky v sobě nesou spoustu živosti a průbojnosti. Tyto kvality pak skrze sebe předávají lidskému tělu.

Účinky:

 • Výborný pro detoxikaci a celkové posílení organismu. Doplní živiny tam, kde chybí v přirozené stravě. Dokáže účinně čistit a regenerovat na buněčné úrovni.
 • Působí proti vnitřním a vnějším zánětům.
 • Působí příznivě na hormonální systém. Vhodný i pro přípravu těla na těhotenství.
 • Uplatňuje se u řady kožních onemocnění (ekzémy, akné, rosacea).
 • Dlouhodobě zlepšuje psychiku a rychlost reakcí.
 • Povzbuzuje a posiluje organismus, celkově zlepšuje kondici.
 • Díky vysokému obsahu přírodních antioxidantů chrání tělo proti oxidačnímu stresu. Přispívá k udržení psychické vyrovnanosti v náročných obdobích.
 • Snižuje překyselení organismu a chrání proti volným radikálům, představuje tak účinnou prevenci vůči řadě civilizačních chorob.

Zelený ječmen je z energetického hlediska téměř opakem chlorelly. Svou dravostí mladého osení nám prakticky ihned dodává aktivní energii. Účinek ječmene je velmi silný a rychlý, ale krátkodobý. Využívá se především pro okamžité zvýšení použitelné energie. Je vhodnou alternativou kávy a kofeinových nápojů. Nejvhodnějším obdobím pro užívání ječmene je březen (dle TČM element Dřevo).

Spirulina

Spirulina je jednobuněčná kyanobakterie. Občas se nazývá řasou, ale přesnější zařazení je mezi sinice. Obsahuje více jak 50 % bílkovin. Má širokou škálu vitamínů, minerálů a (fyto)živin. Spirulina je jedna z nejlepších variant pro harmonizaci organismu, který se potýká s různými zdravotními problémy, včetně nepravidelného menstruačního cyklu, kožních nemocí nebo chronického vyčerpání.

Účinky:

 • Má schopnost vázat na sebe těžké kovy, proto je skvělým pomocníkem při detoxikaci.
 • Snižuje pocit únavy díky souhře železa a vitamínu B6.
 • Udržuje normální hladinu cukru v krvi.
 • Posiluje imunitu těla.
 • Přispívá ke zdraví nervového systému.
 • Podporuje hormonální rovnováhu.

Výběr zelených potravin

Pro lepší orientaci mezi zelenými potravinami vám ještě přiblížím jejich rozdíly.

 • Chlorella – Detox a doplnění živin. Spirulina – krvetvorba, doplnění živin.
 • Chlorella spíše čistí a spirulina posiluje.
 • Chlorella má více bílkovin, ječmen zase více aktivních enzymů.
 • Při detoxikaci se dá užívat chlorella i spirulina společně. Chlorella pro detoxikaci organismu a spirulina se postará o doplnění mikroživin, bílkovin, odstraní pocit únavy a povzbudí odolnost organismu.

Názorů na užívání chlorelly a spiruliny je mnoho. Je na každém, aby si našel svůj vyhovující způsob užívání. Nejlepší je řídit se intuicí. Tělo si často samo řekne o to, co aktuálně potřebuje a co už naopak nechce. Stačí mu naslouchat a vnímat jeho proměny. Je vhodné užívat zelené potraviny po delší období, obzvlášť pokud s nimi začínáte. Konzumace zelených potravin je ideální zrána, kdy je trávicí trakt prázdný a připravený pro vstřebání enzymů, které pak mohou blahodárně působit.

Z vlastní zkušenosti doporučuji značku Vitalvibe, Energy a Green Ways. Vyzkoušela jsem mladý ječmen od všech tří značek a jsou chutově i kvalitativně téměř srovnatelné.

Užívání superpotravin je důležitou součástí zdravé výživy a zároveň je to jen jeden faktor, který formuje naše zdraví. Další důležitou oblastí je vědomá péče o své tělo a práce s psychikou a emocemi. Pokud řešíte hormonální nerovnováhu, těmito třemi oblastmi vás můžu provést během konzultace.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 24. 5. 2019

zajímavé, díky

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 24. 5. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 24. 5. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 24. 5. 2019

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
87 352
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.