Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 8. 3. 2016
Líbí se mi

6 tipů, jak si správně nalakovat nehty a prodloužit životnost laku

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 8. 3. 2016
Líbí se mi
6 tipů, jak si správně nalakovat nehty a prodloužit životnost laku

6 tipů, jak si správně nalakovat nehty a prodloužit životnost laku

1. Mějte nehty zastřižené do vhodné délky

Pokud jsou nehty příliš dlouhé, koledujete si o to, že si odštípnete barvu, nebo hůř – zlomíte celý nehet. Krátkými nehty minimalizujete podobná rizika. Jednoduše: kratší nehty, bezpečnější nehty.

2. Investujte do horní vrstvy (top coat)

Kvalitní top coat je jednou z nejdůležitějších věcí. Díky němu prodloužíte životnost manikúry i o několik dní.

3. Na úklid rukavice

I běžný úklid bytu, může vašim nehtům dát zabrat. Všude tam, kde hrozí styk s mycími přípravky, noste ochranné gumové rukavice. Zabráníte tak zbytečnému vysušování manikúry, které vede ke ztrátě lesku a zvyšuje pravděpodobnost poškození.

4. Nezapomínejte na kraje nehtů

 Okraje nehtů i při běžných pracovních činnostech dostávají hodně zabrat. Dobrým řešením je na kraje nehtů nanést vrstvu bezbarvého laku ještě před použitím vrchní vrstvy laku.

5. Méně je více

Příliš silný nátěr laku nedělá nehtům dobře a může způsobit loupání barvy, a výrazně tak snížit její životnost. Bohatě postačí tenká vrstva, která nehty zbytečně nezatěžuje. V tomto případě platí, že méně je někdy více.

6. Lakujte jedním směrem

Nezáleží na tom, zda budete lak nanášet z levé strany na pravou nebo opačně. Nikdy ale nelakujte nehty tahy tam a zpět. Střídavý směr nátěru nehty údajně oslabuje, což  zvyšuje jejich náchylnost na poničení.

První  lak byl vynalezen v Číně

První lak si umíchaly už staré Číňanky. Do směsi z arabské gumy, vaječných bílků, želatiny a včelího vosku přidaly rozmačkané okvětní plátky růží a nátěr pak ponechaly na nehtech několik hodin nebo rovnou celou noc. Egypťanky si zdobily nehty henou, královna Kleopatra je však nosila rudé – otrokyně jí konečky prstů zdobily speciální směsí z jahod, připravenou podle tajného receptu. V Orientu si uměly ženy poradit ještě důmyslněji. Do nehtového lůžka si vstřikovaly organickou barvu, takže jim pak nehty už rostly barevné. Odstín nátěru odrážel společenské postavení. V šestém století před naším letopočtem se  u čínské královské rodiny nosily barvy zlatá a stříbrná, později se do módy dostaly i rudá s černou. Ženám nižšího stavu se ale povolovaly pouze světlé tóny. Dámu, která by se odvážila použít královskou barvu, stihl trest smrti!

Od středověku až do devatenáctého století dávaly ženy přednost tomu, že si nehty natíraly vonnými růžovými oleji a pak je leštily semišem. „Správná hospodyňka má mít upravené ruce a vyleštěné nehty. Barevné jsou příliš výstřední a hodí se k lehkým ženštinám!“

Rok 1920 - první skutečný lak na nehty

Skutečného laku na nehty se ženy dočkaly až v roce 1920. Francouzku Michelle Ménardovou k jeho vytvoření inspirovaly automobilové karoserie. Barva ale nebyla zdravotně nezávadná a nehty ničila, protože se dala smýt jedině acetonem. Ve třicátých letech frčela móda stejného odstínu laku a rtěnky, s níž na trh vyrazila firma Revlon. Herečka Lana Turnerová nikdy nezapomněla na rudou rtěnku a drápky, když kráčela po červeném koberci. Ženy v její době se už lakovaly patentem Anny Hamburgové z Kalifornie, který konečně umožňoval nátěr odstranit snadno a bez poškození nehtu.

V roce 1934 vzniká první umělý nehet ( vynález zubního lékaře). Umělé nehty se zavěšovaly na horní okraj nehtu. Nelepily se a také dlouho nevydržely. Rozkvět umělých nehtů započal v 50. letech v Hollywoodu, kdy si herečky nechávaly lepit přirozené nehty černošského obyvatelstva.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 21. 4. 2020

Já jsem dřív nosila gelové nehty, ale nebavilo mě chodit každé 3 týdny k manikérce, tak jsem si z https://www.rajnehtu.cz/gel-laky/ objednala gel laky a lakuji si nehty doma. Gel lak mi vydrží tak týden, takže zas tak často nemusím přelakovávat a mám svoje nehty krásně zdravé a pěkné

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Glady
Glady 22. 11. 2016

Odpovědět
antpav
antpav 19. 11. 2016

Zaujimave.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 921
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.