Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Láhev dobrého vína vyběháte po příjemných pěti kilometrech

Líbí se mi
Láhev dobrého vína vyběháte po příjemných pěti kilometrech

Láhev dobrého vína vyběháte po příjemných pěti kilometrech

Chcete si udržovat svou váhu a kondici v dobrém stavu? Vyhýbejte se přemíře prázdných kalorií. Kde je najdeme? Příkladem může být bílý cukr a alkohol. Pokud jste zvyklé dopřávat si večer s parterem nebo kamarádkou láhev dobrého vína, nedodáváte tělu žádné živiny a obsah láhve nejspíš skončí ve vašich tukových zásobách.

Dáte-li si dvě deci bílého vína, je to 160 kcal, příjemný večer se protáhne, stále je o čem si povídat... a když jsou pak sklenky dvě, tři… Co to pro naše tělo znamená? Pětikilometrový běh příjemným tempem okolo 8 km za hodinu spálí přibližně 400 až 450 kcal.

Myslete tedy i na tyto souvislosti, pomůže vám to pak uvědomit si cenu příjemného posezení se sklenkou a následného pohledu do zrcadla, který vás třeba úplně neuspokojí. S alkoholem tedy opatrně.

 

Střídejte alkohol s čistou vodou, pivo si dejte stylově malé

Pokud nechcete zbytečně přibírat, víno vždy doplňte i sklenkou vody, k láhvi vína na stole postavte rovnou celý džbánek. Bude to lepší i pro váš žaludek na druhý den. Množství piva se snažte omezovat, pijte spíše malé, než velké, ženám tak nejspíš vydrží i lépe čerstvé, a tvrdému alkoholu se raději vyhýbejte.

 

Nezříkejte se přátelských posezení. Povznesenou náladu si dopřejte i sportem

Máte za sebou příjemný večírek? Nevyčítejte si to, relaxace a posezení s přáteli jsou také důležité. Vždy ale záleží na míře a je třeba si uvědomit, čím pak takové hříšky vyrovnávat. Zkuste si tedy pro vlastní přehled spočítat, kolik prázdných kalorií jste na takovém večírku přijala. Třeba vás to pozitivně povzbudí k další pohybové aktivitě.

Při ní se navíc vyplavují také příjemné látky, endorfiny. Zbavují nás stresu a přináší pocit štěstí a spokojenosti. Nevyhýbejte se tedy ani tomuto potěšení! Nemusí to být jen sladký čokoládový dort a sklenka dobrého alkoholu, zvolte i sport a buďte šťastné a spokojené po všech stránkách.

Více o prázdných kaloriích se dočtete ZDE.

 

Máte představu, kolik prázdných kalorií pravidelně spotřebováváte?

Nestálo by za to, přehodnotit svůj jídelníček?

 

Nejen o prázdných kaloriích, ale vše o živinách, jídelníčku s recepty, trénincích a zdravém životním stylu se dočtete také v knize Agátina cesta k dokonalé postavě, zapojit se můžete také do akce Cesta do plavek. Najdete ji i na facebooku.

 

Zajímáte se zdravý životní styl? Další články najdete ZDE.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 10. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 24. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
Katy K
Katy K 3. 6. 2016

Tak tento týden byl na fajn večírky docela štědrý... to abych o víkendu běhala o závod... No, rozhodně by mi to prospělo.

Odpovědět
gustawka
gustawka 3. 6. 2016

Nepiji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 638
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.