Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 30. 4. 2021
Líbí se mi

Lady Dermacol slavila 88 let: Žena, jejíž make-up dobyl Hollywood

Eva K.
Eva K.
Vloženo 30. 4. 2021
Líbí se mi
Lady Dermacol slavila 88 let: Žena, jejíž make-up dobyl Hollywood

Lady Dermacol slavila 88 let: Žena, jejíž make-up dobyl Hollywood

Je legendou československé a české kosmetiky. Zakladatelkou dnes již celosvětově známé rodinné značky Dermacol, která se prodává již v 70 zemích světa. Milá, vtipná a šarmantní dáma, paní Olga Knoblochová, před pár dny oslavila své 88. narozeniny. I přes takto úctyhodné číslo byste Lady Dermacol její věk určitě nehádali, přestože za sebou nemá ani jeden estetický zákrok. Je totiž živoucím důkazem toho, že zdravý životní styl, optimismus  a důkladná pravidelná péče o tělo a duši jsou tím pravým elixírem mládí. Paní Olze přišli popřát majitelé značky manželé Věra a Vlado Komárovi, Iva Kubelková, Olga Lounová, Barbara Nesvadbová, Beata Rajská, Jaroslav Svecený, Zdeňka Žádníková-Volencová a Eva Špačková.      

Všemi vážená a obdivovaná oslaveňkyně, které gratulanti jen v dobrém záviděli její svěžest a eleganci, od majitelů značky dostala k narozeninám náhrdelník z růžového zlata s 33 diamanty v hodnotě mnoha desítek tisíc korun.

Kosmetička Olga Knoblochová má k dekorativní a pěstící kosmetice celoživotně kladný vztah. Jejím krédem je ráno vstát, nalíčit a učesat se a teprve poté jít budit ostatní členy rodiny. Má totiž vyzkoušeno, že když je žena upravená, cíti se dobře a sebevědomě, nic jí za celý den nerozhodí. Asi to funguje, protože Lady Dermacol nepotkáte jinak než se zářivým úsměvem na tváři.

Olga Knoblochová se v 60. letech minulého století spolu s filmovými ateliéry Barrandov podílela na vývoji a vzniku prvního produktu, jež dostal jméno Make-up Cover a jeho kosmopolitní název zanedlouho dostihla i jeho mezinárodní sláva - brzy po jeho uvedení na trh koupily licenci i ateliéry v Hollywoodu. "Velice si vážím těch, jejichž tvorba není pomíjivá. Formule, kterou Olga přinesla na trh stejně jako ona nestárne - miluje ji i moje osmnáctiletá dcera. Zároveň si cením někoho, kdo tak přirozeně ctí ženskost a pomáhá bližním," vyjadřuje se spisovatelka a novinářka, Barbara Nesvadbová.

Lady Dermacol je stále nedílnou součástí image značky a podílí se na některých kampaních, otěže vedení značky však již předala do rukou současné ředitelky značky, Věry Komárové. "Olga Knoblochová je pro mě dokonalou profesní maminkou a naučila mě důležité zásady používání a vývoje kosmetiky. Její neskutečné a neúnavné nasazení pro mě bylo velkou inspirací a její život a zkušenosti mě doprovázejí od začátku mé práce pro značku Dermacol," říká Věra Komárová, současná spolumajitelka značky Dermacol. Paní Olga slaví narozeniny v roce, kdy značka Dermacol prožívá své 55. výročí.

Od zmíněné značky dostala k narozeninám náhrdelník z růžového zlata s 33 diamanty.   

O dalších 5 diamantových náhrdelníků si však mohou zasoutěžit i naše čtenářky nákupem pleťových krémů označených výrobní etiketou.    

Ku příležitosti 88. narozenin Lady Dermacol se v hotelu Aria na Malé Straně točil medailonek o jejím pestrém životě. V malebném hotelu s výhledem na Vrtbovskou zahradu se paní Olze přálo a zúčastnilo se ho pár jejich blízkých, mezi nimi třeba dlouholetá tvář značky Dermacol, Iva Kubelková.  "Paní Olga je pro mě nesmrtelnou reklamou na krásu a je pro nás všechny obrovským vzorem. V její přítomnosti vždy načerpám spoustu energie a skvělé nálady," s úsměvem vypovídá moderátorka a herečka Iva Kubelková.

Herečky mají paní Olgu Knoblochovou v oblibě, vždyť právě pro ně Lady Dermacol vyvíjela svůj první produkt. "Paní Olga je pro mě nesmírně důležitou osobou a živým důkazem, že pracovitost, důslednost a laskavost se z dlouhodobého hlediska vyplácí. A to nejen vůči světu, ale zejména i sobě. Bez ohledu na letopočet, který se píše," skládá poklonu herečka Zdeňka Žádníková-Volencová.

Obliba Olgy Knoblochové ale nekončí jen u herců. Svou elegancí a vystupováním připomíná britskou královnu Alžbětu II. a stejně jako ona je vždy perfektně upravená od hlavy k patě. Šaty na speciální příležitosti jí šije známá česká návrhářka Beata Rajská, která se také zúčastnila natáčení. "Jsem nadšená, pokud mohu "udělat rám" pro šarm osobnostem, jako je právě paní Knoblochová. Růžové odstíny posilují její ženskost a šmrnc. Víte, co je mě největší odměnou? Když mi paní Olinka kdykoliv zavolá a řekne pár hezkých slov plných energie. Co se týká ženskosti: myslím si, že byla a je vzorem spoustě žen," komentuje jejich dlouholetou spolupráci návrhářka.   

Některé ženy jsou obdivovatelkami elánu a životní energie paní Knoblochové. "S velkou radostí jsem přijal pozvání Věry Komárové, abych prostřednictvím tónů mých houslí z roku 1752 popřál paní Olze, která je opravdovou a skutečnou dámou. Žijeme v době, která ničí kulturu všeho druhu. Paní Knoblochová je jasný příklad, že píle spojená s výraznou osobností, společenským a kultivovaným nadhledem, je tou správnou cestou do budoucnosti," obdivuje Lady Dermacol světoznámý český houslista Jaroslav Svěcený.  

Paní Olga, která má 3 děti, 8 vnoučat a 4 pravnoučata, významně ovlivnila kosmetický svět a nikdy neopustila svou milovanou značku Dermacol. Jejím životním mottem je: "Stárnout není umění, umění je to snášet." (Goethe) Na její tváři nespatříte žádné plastické zákroky, rozhodla se stárnout přirozeně s pečující kosmetikou a s tím, že krása duše se odráží v její tváří.

Přejeme paní Olze i nadále hodně zdraví, elánu a radosti

Eva     

 

 

Foto: archiv Věry Komárové a značky Dermacol      

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 2. 5. 2021

Inspirativní žena

Odpovědět
sipeji
sipeji 1. 5. 2021

Stále je to krásná a velmi šarmantní dáma.

Odpovědět
lemur
lemur 1. 5. 2021

Přeji této šarmantní dámě hodně zdraví do dalších let.

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 30. 4. 2021

Krásná elegantní dáma. Pamatuji poprvé paní Olgu z časopisů 80 let...ŽENA+MÓDA, VLASTA. Přeji mnoho zdraví a stále pozitivní mysl.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 4. 2021

Úžasná dáma, viděla jsem s ní reportáž v TV, paní je ohromně vitální a moc jí to sluší. Přeji hodně zdraví do dalších let.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 554
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.