Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lenka Bandurová
Lenka Bandurová
Vloženo 18. 6. 2016
Líbí se mi

Keto dieta aneb když se vlezete do kalhot o jednu velikost menší!

Lenka Bandurová
Lenka Bandurová
Vloženo 18. 6. 2016
Líbí se mi
Keto dieta aneb když se vlezete do kalhot o jednu velikost menší!

Keto dieta aneb když se vlezete do kalhot o jednu velikost menší!

Zkoušeli jste už všechno možné, jako já a nic Vám nezabralo? Vlastně jsem nejdříve začala zdravou stravou, několikrát! A nikdy mi to nepomohlo, ani když jsem přidala pohyb. Člověka to pak dost demotivuje, když někdo touhle cestou zhubne za dva měsíce třeba deset kilo a Vy nic! Až jsem narazila na dietu jménem KETO dieta, nebo se ji taky říká proteinová či nízkosacharidová…. Podrobně jsem si ji pročetla, bylo v ní povoleno spousty potravin, které mám ráda. A nejvíc se mi na ní líbilo, že můžete jíst do sytosti. Žádný limit, žádné vážení jídla – to je přesně pro mě! Nemám chuť ani čas si něco vážit, a nemám ráda omezování na jeden plátek sýra, třeba. Po pročítání diskusí, kde všichni tuto dietu chválili, jsem si řekla, že to taky zkusím.

Tahle dieta se zakládá na zvýšeném příjmu bílkovin, tím se Vaše tělo dostane do ketózy a Vy hubnete. Díky ketóze se odbourávají tuky, ale svaly zůstávají.

 
Byla jsem vůči tomu skeptická, já nevím, když na Vás nefunguje ani zdravá strava, tak už člověk nevěří ničemu. Moje jídla se skládaly hlavně ze zeleniny, sýru, tvarohů, a nějakého toho ovoce. Ale můžete toho daleko víc, záleží na Vaší fantazii. Třeba mým oblíbeným jídlem byl salát z cherrry rajčátek, sýru niva, a k tomu si můžete přidat ještě JAKÝKOLIV druh zeleniny chcete - prostě, co Vám chutná dle povolených potravin. Nebo jsem si dělala sýrové talíře, protože až na tavený sýr můžete všechny sýry a zase to můžete jíst do sytosti, žádné omezení. Když jsem měla chuť na něco sladkého, tak jsem si koupila mascarpone, a do toho nastrouhala kostičku kvalitní čokolády, nebo chia semínka, jahody. Čokoládu taky můžete, ale musí obsahovat 60 a více procent kakaa. Můj velký pomocník je tekuté sladilo, které je povoleno a chutná stejně jako cukr. Takže ho můžete použít, kam jen chcete. Proč můžete mascarpone? Protože i když obsahuje dost tuků, má jen něco kolem 2,5 sacharidů. A přesně o to jde, omezit ty sacharidy. Za den můžete přijmout něco okolo 40g sacharidů, aby se neporušil stav ketózy. I na proteinové dietě se však můžete dobře najíst, stačí jen zapojit fantazii.

Na téhle dietě můžete i dost masa, ale já nejsem moc masový typ - proto dávám přednost zelenině a sýrům. Takže, neuvádím zde úplně vše, co jsem jedla, ALE! Po necelém měsíci dodržování této diety jsem zhubla o jednu velikost! Břicho zmizelo, i špeky na bocích. Na váze se mi ukázalo o 5 kg méně, ale centimetrů jsem ztratila daleko víc. Protože se při téhle dietě především ztrácí tuky, a nejvíc právě na břiše. A nejen to, moje kůže byla nějaká napnutější, to jsem si všimla asi po dvou týdnech - a to jsem občas zhřešila kávou, která se nesmí. (Hřešila jsem v rámci 40g sacharidů, které jsou povoleny na den) A přesto to fungovalo. Je to snad jediná dieta, která mi kdy fungovala. A teď ji držím znovu. A opět to jde hezky, a vůbec netrpím hlady. Nyní už si dělám pestřejší stravu, a využívám více potravin – mám své osvědčené recepty, které nejsou vůbec náročné na přípravu.
 

A ano, proteinová dieta je trochu náročnější první dny, ale není to nic hrozného, co by se nedalo zvládnout. Nikomu tuto dietu nenutím, jen jsem sdělila svou zkušenost, která byla hodně pozitivní. A je to pořád lepší než nežrat, ne? Zpočátku jsem sama nevěřila, že by to fungovalo, ale vlézt se do kalhot o jednu velikost menší je prostě paráda!

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
avatar
Hana Rozenska 18. 6. 2019

Kterou jsi zkoušela? Já bych po přečtení srovnání tady https://proslecny.cz/ktera-proteinova-dieta-je-nejlepsi-porovnani-ketomix-ketofit-ketodiet/ zkusila asi ketomix. Co myslíš? Diky

Odpovědět
Vlasty
Vlasty 10. 10. 2019

Já měla možnost vyzkoušet keto dietu od několika značek. Ve finále jsem zjistila, že chybu neuděláš se žádnou.. Ale nejlepší zkušenost mám s produkty od https://www.proslim.cz/ Celkově jsou na tom nejlíp chuťově a cenově taky vyjdou nejlépe. Spíš záleží co preferuješ za produkty.

Moni82
Moni82 26. 6. 2016

Začínám o tom trošku přemýšlet. Ne, že bych byla tlustá, ale začíná mě děsit, že se mi dělají špíčky na břiše, kde nikdy nebyly. Neuvažuji o nějaké řízené dietě či drahých produktech, ale o malé úpravě jídelníčku s omezením sacharidů.

Odpovědět
Glady
Glady 20. 6. 2016

Odpovědět
Haniky
Haniky 19. 6. 2016

Tuto dietu jsem vyzkoušela a slušně řečeno to se fakt nedá jíst. Z koktejlů se mi už třetí den dělalo šoufl, omelety- nelze popsat ten hnus. Jediné, co šlo jsou tyčinky, ale ty se také přejí během prvního týdne. Za mě vyhozené necelé 4000. Připouštím, že někomu může tato dieta vyhovovat. Já jdu sice pomalu, ale cestou vyvážené stravy podle Světa zdraví

Odpovědět
Lenka Bandurová
Lenka Bandurová 19. 6. 2016

Haniky, já si kupuji čerstvé potraviny každý den a toto bych také nejedla. )

Haniky
Haniky 21. 6. 2016

Tak jsem Vás asi nepochopila, produkty o kterých se zmiňuji jsou právě z KetoDiet a mám za to, že je zde propagujete. Jinak čerstvé potraviny, jsou samozřejmě to nej

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 203
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.