Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mirila
Mirila
Vloženo 30. 1. 2019
Líbí se mi

Když zjistíte, že jsou děti alergické na roztoče

Mirila
Mirila
Vloženo 30. 1. 2019
Líbí se mi
Když zjistíte, že jsou děti alergické na roztoče

Když zjistíte, že jsou děti alergické na roztoče

Už jsem začínala být zoufalá. Denní množství spotřebovaných papírových kapesníčků mě jako EKO příznivce vůbec netěšilo. Jejich ztížený dech a dráždivý kašel zase značně bolel a trápil mě, jejich jinak pohodovou mamku. Vypozorovala jsem, že nejhůř na tom jsou moje dětátka během noci a ráno po probuzení.

Zákeřní roztoči, držte se dál od mých dětí

Mé první kroky vedly k počítači, kde jsem se zasekla v různých internetových diskuzích a přečetla několik článku. Co jsem zjistila? Vypadá to na alergii na roztoče, což jsou malé potvůrky (členovci), které sice okem nevidíme, ale alergika umí pěkně potrápit. A to zvlášť proto, že nejvíc si hoví přímo v jeho posteli. Také jsem se s hrůzou dozvěděla, že pokud nebudu situaci řešit, hrozí mým dětem ještě závažnější potíže, v nejhorším případě pak průduškové astma. To tedy těm malým potvorám nedovolím!

Co nám pomohlo?

Na alergologii předepsal lékař synovi i dceři léky, já se ale hlavně zaměřila na to, aby doma nebyl prach. Věřila jsem, že když odstraním příčinu, pak svým dětem nebudu muset dávat tolik léků. Roztoči jsou totiž až 60 % domácího prachu. A prach se nejvíce drží v textilu. Proto jsem z domova vyházela přebytečné přehozy a látky. Naštěstí žádné závěsy ani záclony nemáme. Někomu se to může zdát příliš radikální, ale já jsem nakonec ráda. Je to takhle pro děcka lepší a také se mi lépe uklízí.

Čisté postýlky

Dále jsem vyhodila staré matrace a lůžkoviny z postýlek a koupila jsem hypoalergenní matrace, deky i polštáře. Často pak peřiny větrám a v zimě je nechám i v mrazu na okně (roztoči mají rádi teplo a vlhko, tak jim to nechci dopřát). Často také peru povlečení, peřiny a polštář. Udržuji prostě postýlky čisté a bez roztočů.

Vysavač s certifikátem

Naprostou nutností je v domácnosti, kde jsou děti alergické na roztoče, vysavač se speciálním filtrem, který zachytí i ty nejmenší alergeny, a ideálně i s certifikátem  ECARF, čímž nezávislá evropská komise potvrzuje, že se jedná o přístroj vhodný pro alergiky. My máme takový vysavač pro alergiky od značky Philips a jsme s ním moc spokojení.

O čem ještě přemýšlím?

Dětem se po velkém úklidu naší domácnosti značně ulevilo, chtěla bych však pro jejich zdraví udělat maximum. Četla jsem několik článků, že alergie na roztoče u dětí se často velmi zlepší, pokud se domů pořídí čistička vzduchu (také s certifikátem ECARF). Takové prodává i Philips a já uvažuji o koupi, ale dětská lékařka mě od toho odrazovala. Řekla mi, že tím už doma vytvořím úplně sterilní prostředí a děti pak budou příliš náchylné, pokud se budou zdržovat v místnosti, kde trochu prachu bude (například ve školce/škole).

Tady na proalergiky.cz jsem našla mnoho tipů, jak svým ratolestem pomoci s alergií na roztoče. Nemá tu někdo zkušenosti s čističkou vzduchu v domácnosti, kde jsou děti alergické na roztoče? Pomohlo to? Pokud ano, jsou pak děti “příliš citlivé”? Za každou radu/zkušenost budu moc vděčná!

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

Odpovědět
janinkad
janinkad 31. 1. 2019

ošklivák roztočák..brrrr

Odpovědět
lemur
lemur 31. 1. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 30. 1. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 635
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.