Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ditě vítano
Ditě vítano
Vloženo 25. 10. 2018
Líbí se mi

Kdy se mi po vysazení hormonální antikoncepce navrátí zdravé cykly?

Ditě vítano
Ditě vítano
Vloženo 25. 10. 2018
Líbí se mi
Kdy se mi po vysazení hormonální antikoncepce navrátí zdravé cykly?

Kdy se mi po vysazení hormonální antikoncepce navrátí zdravé cykly?

Věděla jste, že může trvat 3-6 měsíců, než se z organismu ženy vyloučí zbytkové látky hormonální antikoncepce?

Hormonální antikoncepce nejsou neškodné lentilky. Pod jejich vlivem dochází k zábraně uvolnění vajíčka, ke změně pohyblivosti vejcovodů, ke změnám děložní sliznice, změně děložního hlenu a mnoho dalšího. Tělo potřebuje logicky nějaký čas na to, aby se vše opět harmonizovalo a uvedlo zpět do rovnováhy.

Za svou praxi jsem se setkala se ženami, které užívaly antikoncepci 10 let a více, a hned po jejím vysazení se objevily zdravé menstruační cykly a s nimi i velká šance na otěhotnění.

Jsou však také ženy, které hormonální antikoncepci užívaly pouze pár měsíců, a celý jejich menstruační cyklus byl na dlouhou dobu rozhozen.

Nechci tedy rozhodně říci, že pokud jste antikoncepci užívala delší dobu, budete mít zaručeně anovulační cykly a nulové šance na otěhotnění. To určitě ne. Avšak riziko je bohužel poměrně vyšší.

Podle zahraničních studií trvá průměrně 8 cyklů, než dojde k jejich úpravě, ovulace se opět navrátí a luteální fáze je dostatečně dlouhá na to, aby měl počatý zárodek dostatek času na uhnízdění.

Pokud po vysazení hormonální antikoncepce pravidelně krvácím, je to známka zdravého cyklu?

Pokud krvácení probíhá, ještě není úplně vyhráno. Pokud po cca 28 dnech krvácíte, automaticky neznamená, že menstruační cyklus je zdravý a můžete otěhotnět! K tomu, aby žena byla plodná a zdravá, nepotřebuje, aby krvácela. Potřebuje, aby krvácení předcházela OVULACE. Pokud ovulace nepředchází krvácení, nejedná se o krvácení „menstruační“! Pokud tedy žena pravidelně krvácí, ale neovuluje, k otěhotnění dojít i tak nemůže.

Co tedy dál?

Doporučuji vydat se již jen PŘIROZENOU CESTOU. Pokud budete řešit svůj rozhozený menstruační cyklus jinými hormonálními léky, nic tím nevyřešíte. Nedejte se přemluvit k užívání hormonálních stimulací, či injekcí. Situace se pouze zhorší (možná se ovulace objeví dříve, avšak Vaše zdraví může být dalšími hormonálními dávkami velmi poškozeno). Vaše tělo potřebuje jedině čas a Vaši pozornost.

Pokud zjistíte jakékoliv vychýlení ve Vašem mensturačním cyklu, můžete svému tělu pomoci urychlit proces regenerace.

Můžete zvolit vhodné a kvalitní potravinové doplňky, věnovat mu kvalitní jídlo, dostatek pohybu, ale i odpočinku, kvalitní spánek, SVOU POZORNOST.

Pokud chcete zjistit, ZDA a KDY u Vás ovulace probíhá, zda je Váš menstruační cyklus zdravý, jaké konkrétní potravinové doplňky zvolit, abyste podpořila ovulaci, prodloužila luteální fázi, ozdravěla děložní sliznici a urychlila celý proces regenerace, jsem tady pro Vás!

 

Vaše tělo je domovem pro Vaši duši. A jednou bude i domovem pro Vaše miminko. Starejte se proto o něj s láskou a vděčností. Vytvořte v něm pro Vaše budoucí miminko zdravé, nadýchané hnízdečko, kde se bude krásně vyvíjet a růst.

 

Hana Přikrylová

www.ditevitano.cz

www.antikoncepcejinak.cz

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Michaela Kováčová 25. 10. 2018

Ja jsem otehotnela do 3 mesicu po vysazeni antikoncepce a rovnou dvojcata ????

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 24. 10. 2018

Něajaý čas to zabare, je to hodně individuální

Odpovědět
Leňula1987
Leňula1987 24. 10. 2018

Mě to trvalo než co se mi to srovnalo a to nemluvím o probrečených nocí kvůli padání vlasů. Bohužel jsem musela na prášky znova. Hrozně jsem při tom trpěla. Mám totiž problémy s velmi silnou a dlouhou menstruací.

Odpovědět
Ditě vítano
Ditě vítano 24. 10. 2018

Leni, máte pravdu, že po vysazení hormonální antikoncepce to rozhozeným menstruačním cyklem zdaleka nemusí končit. Může Vás skutečně trápit padání vlasu, špatná pleť, některé ženy přiberou na váze, musí znovu nalézat svou cykličnost a tím se "smířit" se svou proměnlivostí nálad a energie během cyklu a mnoho dalšího. Leni, není to jednoduché, ale jako vše je to cesta, výzva, rozhodnutí. Jen jsem Vás moc chtěla podpořit v tom, že pokud byste znovu chtěla horm. antikoncepci vysadit, existují cesty, jak tělu (ale i Vašemu prožívání) pomoci. Jen možná nebuďte v tu chvíli na to sama. Najděte si někoho, kdo Vám pomůže hledat ta nejlepší řešení a v těžších chvílích Vás podpoří a bude stát při Vás.

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 003
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.