Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Paja.Kopuleta
Paja.Kopuleta
Vloženo 18. 9. 2017
Líbí se mi

Kávové máslo

Paja.Kopuleta
Paja.Kopuleta
Vloženo 18. 9. 2017
Líbí se mi
Kávové máslo

Kávové máslo

Pořád někde slýchám hlášku: "musím si dát kafe, abych začala fungovat". Je to pro mě něco naprosto nepochopitelného. Kávu jsem nikdy nepila a asi s tím ani začínat nebudu, vůbec mi nechutná. Jsou podle mě jiné a lepší nakopávače, jako třeba zelený čaj. Ale vůně kávy, to je jiná. Tu naopak zbožňuji (hlavně v kosmetice) a když si mohu vybrat, vždy raději sáhnu po lahvičce s vůní kávy než třeba s pomerančem.Kávové máslo se získává z kávových zrn lisovaných za studena. Následně projde procesem hydrogenizace a změní se z tekuté olejové formy to polotuhé formy jemného másla. 
Máslo je bohaté na polyfenol kyseliny chlorgénové, což je silný antioxidant, rostlinné steroly zase působí protizánětlivě
Máslo se může použít buď přímo na pleť místo pleťového krému, pokožku celého těla jako náhrada masážního oleje nebo jako masku na vlasy. Pokud si rádi doma vyrábíte svoji kosmetiku, bude se vám jistě hodit. Já ho nejraději používám večer po koupeli na obličej místo pleťového krému, protože se té vůně nemohu nabažit. 
Ocení ho majitelé s velmi suchou pletí, ale také s podrážděnou či začervenalou. Nejvíce zvědavá jsem byla na tu vůni a nezklamala. Máslo voní silně a opojně po kávě a především díky této vůni se stalo mým oblíbencem. Pokud patříte mezi milovníky kávy, rozhodně vám ho doporučuji.

Konzistence je hodně hutná, krémová. Při styku s teplou pokožkou ale lehce povolí a nanášení jde snáz. Vstřebává se také velmi dobře.

 
Kávové máslo můžete zakoupit na e-shopu Bionatural.sk buď v 50 ml balení nebo větším 100 ml.
 
Máslo má poměrně obyčejné plastové balení. Obaly u kosmetiky nikdy moc neřeším, jestli jsou bílé nebo barevné... důležitější je to, co se ukrývá uvnitř. Značka je mi také velkou neznámou - Sheabutter Cottage. Zabloudila jsem i na oficiální zahraniční stránky značky, a spolu s kakaovým máslem je právě toto kávové nejžádanější.
Na stránkách e-shopu Bionatural.sk můžete ještě od této značky ulovit nerafinované 100% bambucké máslo, panenské mangové, nerafinované Mafura máslo nebo nerafinované Cupuacu.
 
Co říkáte na kávové máslo? A jak to máte s kávou obecně vy? 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 14. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
Clairest
Clairest 15. 1. 2018

To musím mít, miluji vůni kávy !

Odpovědět
Tamara
Tamara 18. 9. 2017

Díky za tip. Kávu jako nápoj i její vůni prostě zbožňuji.

Odpovědět
Paja.Kopuleta
Paja.Kopuleta 18. 9. 2017

Máslo doporučuji, je fakt super a úžasně voní

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 992
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.