Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

KamilaK
KamilaK
Vloženo 8. 10. 2019
Líbí se mi

Kaštany mají velkou sílu, to je stará známá věc, každý to zná a ví. Už jste si je letos nasbírali?

KamilaK
KamilaK
Vloženo 8. 10. 2019
Líbí se mi
Kaštany mají velkou sílu, to je stará známá věc, každý to zná a ví. Už jste si je letos nasbírali?

Kaštany mají velkou sílu, to je stará známá věc, každý to zná a ví. Už jste si je letos nasbírali?

Pomáhají na křečové žíly a klouby. Lesklé kaštany, ležící mezi listím, k podzimu neodmyslitelně patří. Naberte si jich pár do kapsy, nabijí vás nejen energií, ale ještě si z nich můžete připravit i léčivý elixír. Staří lidé, kteří mají seschlé ruce, by proto kaštany měli převalovat v dlaních, kůže se pak zpevní a zvláční.

Kaštany samotné můžete dát do kapsy, kde působí svou energií při každém dotyku.

Pokud chcete prospět svému zdraví, nasbírejte tolik kaštanů, kolik je vám let, a jeden navíc, uložte je v bavlněném pytlíku či kapesníku pod polštář a nechte je působit. Energetická síla vás během spánku prostoupí a bude vyživovat vaše tělo.

Nyní je také nejvhodnější období na výrobu elixíru, který nám může v mnohém pomoci hlavně v době, kdy kaštany nerostou.

Elixír z kaštanů: 60 ml alpy /francovka/ , 2 kaštany

Příprava: Vezměte uzavíratelnou sklenici, nalijte do ní alpu. Oloupejte kaštany, rozkrojte je na 4 díly a vložte do sklenice s alpou, nechte 30 dní uležet. Každý den, pokud vám to situace umožní, lahev protřepejte. Po 30 dnech přeceďte a slijte zpět do původní lahvičky.  Elixír je připraven. Během roku ho můžete použít.

Použití: Na uvolnění svalů po lyžování, namáhavé túře, cvičení apod. Tímto elixírem můžete ošetřovat klouby, otoky, křečové žíly. Pokud máte migrénu, naneste elixír na tampon a masírujte krční páteř směrem k hlavě, otřete taky místo, které se nachází na hlavě u spánku směrem k vlasovému porostu. Úleva se dostaví v podstatě ihned.

Pomoc v kapse. Pokud trpíte bolestmi kyčlí, kolenou nebo máte rýmu, dejte si jeden nebo více kaštanů do kapsy. Kaštany se využívají nejen v lidovém léčitelství, ale traduje se o nich, že mají magickou moc. Ženy, které chtějí otěhotnět, by měly lesklý plod jírovce nosit v kabelce. Pokud vás čeká důležitá schůzka jednání nebo zkouška ve škole, kaštan v kapse vás zbaví stresu a dodá sebevědomí.

Ustelte si na nich. Bolí vás záda, jste nastydlí? Nejčastější babskou radou je nasbírat si tolik kaštanů, kolik je vám let, a jeden navíc /nemusíte je nutně sbírat vy/. Ty pak vložte do plátěného pytlíčku, zašijte a dejte pod polštář. Měli byste na nich poctivě spát až do prvního jarního dne.

Kaštany totiž do sebe nasávají veškeré škodliviny z těla. Kaštany vám také uleví při křečových žílách, revmatismu, bolestech hlavy nebo i při zánětech močových cest.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
benca
benca 2. 11. 2019

zbieram kazdy rok

Odpovědět
avatar
Eva Krejčí 9. 10. 2019

To je taková blbost! To si fakt někdo myslí, že když si namaže nohy kaštany, tak mu přijde úleva při křečových žílách? Jakože třeba rovnou vyhodím prášky a budu nosit kaštany v kapse. Lidi neblázněte. Tyhle babský rady. Pokud někdo máte zdravotní problém, třeba právě s křečáky, běžte raději k doktorovi!

Odpovědět
avatar
Anna Csanádiová 9. 10. 2019

Ano, mám v kapse.

Odpovědět
lemur
lemur 8. 10. 2019

Mám také nasbíráno.

Odpovědět
Ovace
Ovace 8. 10. 2019

sbírám každý rok

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 8. 10. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
87 405
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.