Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Táňa_Luban
Táňa_Luban
Vloženo 8. 11. 2020
Líbí se mi

Kadidlový rituál – uvolní mysl, namožené svaly a regeneruje pokožku.

Táňa_Luban
Táňa_Luban
Vloženo 8. 11. 2020
Líbí se mi
Kadidlový rituál – uvolní mysl, namožené svaly a regeneruje pokožku.

Kadidlový rituál – uvolní mysl, namožené svaly a regeneruje pokožku.

Už slávná královna ze Sáby, proslula jako velká milovnice různých zkrášlovacích procedur, používala voňavé kadidlo k péči o pleť. V evropských zemíchbylo kadidlo používané zejména k vykuřování a aromaterapii. O jeho blahodárných účincích na pokožku neměly evropské ženy dlouho ani tušení. Na jihu arabského poloostrova, v zemi kadidla, v Ománu, se ale kadidlo užívalo a pořád ještě užívá také jako skvělý a všestranný prostředek k ošetření pleti. Ománské ženy na něj nedají dopustit zejména díky jeho vyhlazovacím účinkům. Používají ho nejen na jizvičky a ranky. Kvalitní kadidlový olej je skvělý přírodní prostředek prosti stárnutí pleti bez chemických přísad a toxinů. Navíc působí protizánětlivě a pleť je po něm krásně růžová a svěží.

Ošetření kadidlovým olejem si můžete dopřát v mnoha ománských salonech krásy a místních lázních. Ve městě Salalah, v oblíbeném letovisku také u českých turistů, kde se kadidlové háje nacházejí v blízkosti hotelových komplexů, najdete nespočet hotelových Spa a Wellness center, které oblíbené kadidlové procedury nabízejí. Užít si pravý kadidlový rituál patří k povinnosti v průběhu dovolené v Ománu. Jen si to představte. Při vstupu do wellness centra vás stejně jako při vstupu do každého hotelu provází vůně kadidlové pryskyřice. Dým voňavého kadidla hojari vznášející se nad kadidelnicí očišťuje vzduch a navozuje relaxační atmosféru.  Před masáží si dopřejte relaxační koupel s čistým kadidlovým olejem v příjemném prostředí orientálního wellness centra. Následná olejová masáž vás vynese do jiných výšin. Nezřídka ji provádí dvě masérky najednou, a kromě čistého kadidlového oleje je možně zvolit také kadidlovou masážní směs s přidáním ajurvédskych bylin. Po masáži Vám nabídnou osvěžující vodu s kapkou kadidlového hydrolátu nebo kadidlový čaj – výluh. K oblíbeným procedurám patří zábal z mořského jílu a kadidlového a růžového oleje, který zklidní a vyživí pokožku po opalování na horkém ománském slunci. Skvělý je také peeling z kadidlového prášku, kadidlového oleje a růží. Peeling se vyrábí buď z cukru nebo mořské soli a na zjemnění celulitidy se přidává kávový lógr.

Ošetření ománským kadidlem je také aromaterapií. Kromě vůně kadidlových olejů se v prostorách ománských Wellness a Spa rozléhá aroma páleného kadidla. Jemně nasládlý kouř působí příznivě na lidskou psychiku, zahání depres a zmírňuje stres. Je ideálním doplněním procedur, založených na působení kadidla a společně tvoří pravý kadidlový rituál.

Také jste si právě povzdechli, že Omán daleko a možnost cestování asi taky? Nevadí, příjemnou orientální atmosfétu a kadidlový rituál si můžete udělat i u vás doma. Jednoduše si připravíte kadidlový peeling, masážní směs nebo třeba osvěžující pleťovou vodu. Kadidlo si dobře rozumí s růžemi, nimbou nebo petit grain. Jako základ použijte 100% přírodní kadidlový olej Aldhiyya, kadidlový prášek a na vykuřování surovou kadidlovou pryskyřici Hojari Gold nebo Green Light Hojari. Do aromalampy nebo difuzéru je nejlepší kvalitní esenciální kadidlový olej Luban.

A když jsme Vás tímto článkem nalákali na návštěvu Ománu, tak se inspirujte v naší knížce Omán – písek, růže, kadidlo.

Uvolněte se s vůní kadidla.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 880
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.