Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Táňa_Luban
Táňa_Luban
Vloženo 22. 8. 2019
Líbí se mi

Kadidlo - zázračná pryskyřice

Táňa_Luban
Táňa_Luban
Vloženo 22. 8. 2019
Líbí se mi
Kadidlo - zázračná pryskyřice

Kadidlo - zázračná pryskyřice

Máte rády vůni kadidla? Ne nesnažte se navodit si atmosféru kostela a vůni, která je spojovaná s jeho návštěvou. Kadidlo, které se dnes v kostelech používá, je syntetické, nebo směsí různych bylin a kadidla. Proč? Protože kadidlo, pryskyřice stromů Boswellia je velice vzácné.

Roste ve specifických podmínkách, suchých a teplých. Vyskytuje se v Africe - známé je Somálské kadidlo, nebo v Indii a Pakistánu. Ale to nejvzacnější pochází z Ománu, z oblasti Dhofar. Odrůda se jmenuje Boswellia Sacra - Kadidlovník posvátný. 

Kadidlová pryskyřice se získává několikrát za rok nařezáváním kůry stromu. Tento proces stromy vysiluje a při nadměrném sběru mízy a neopatrném přístupu časem vysychají.

Royal Green Hojari – zelené kadidlo je nejkvalitnější, protože je produktem mladých stromů kadidlovníku. Už na první pohled uvidíte rozdíl – nádherná smaragdově zelená barva a průhlednost kamínku vám připomene drahokamy. Pryskyřice je také mnohem měkčí a můžete do ní zarýt nehet, nebo ji lehce nechat rozpustit ve vodě. Rozpuštěním ve vodě vznikne mléčná tekutina, která je skvělá třeba ke kloktání při bolestech v krku. Ománci ji pijí pro posílení imunity a při žaludečních problémech. Zelené kadidlo má přívlastek Royal, neboli královské, protože velká část sklizně vždy putuje do královského paláce pro osobní spotřebu vládce Sultána Kabuse. Proto je zelené kadidlo velmi drahé a jeho cena pořád stoupá. Zelené kadidlo lze samozřejmě používat i k vykuřování, ale vzhledem k jeho vzácnosti a vysoké ceně slouží hlavně k výrobě 100% kadidlových olejů a jako přísada do kosmetiky. Zelené kadidlo je velmi těžké získat, na trhu se ho objeví vždy jen malé množství, které se téměř okamžitě vyprodá.

A proč kadidlo používat? Protože se vracíme k přírodním produktům a objevujeme to, co naší předkové používali. A kadidlo bylo velmi oblíbené už v časech starého Egypta. Vyzkoušejte proces vykuřováni pomocí kadidla, nebo některý z vysoce kvalitních kadidlových olejů. Dovážejí se z Ománu a lze je použít jak na relaxaci, tak na regeneraci poškozené pokožky. A Kadidlo působí také jako přírodní antidepresivum. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 25. 8. 2019

Já ani nevím, jak voní.

Odpovědět
Anaja
Anaja 23. 8. 2019

Miluju vůni kadidla

Odpovědět
beata0063
beata0063 22. 8. 2019

to som nevedela,vďaka za nové znalosti

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 880
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.