Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zuzka Procházková
Zuzka Procházková
Vloženo 3. 1. 2020
Líbí se mi

JSTE PŘIPRAVENÁ NA ROK 2020?

Zuzka Procházková
Zuzka Procházková
Vloženo 3. 1. 2020
Líbí se mi
JSTE PŘIPRAVENÁ NA ROK 2020?

JSTE PŘIPRAVENÁ NA ROK 2020?

Nevím jak vy, ale já osobně moc nemám ráda oslavy konce roku a následně pak předsevzetí do roku nového. Přišlo mi to vždycky takové nucené.

Ale co mi postupem času začalo dávat smysl a z čeho jsem si následně vytvořila zvyk, je věnovat začátek roku k tomu, abych zjistila, co vlastně dál chci. Takový prostor k tomu si vydefinovat, jaké jsou moje další přání a cíle v životě. Kam dál se chci posouvat. Tak nějak celistvěji.

Proto se začátkem roku snažím v sobě objevit svoje tužby, přání, cíle a potřeby. Objevit to co mě činí a má dál činit spokojenou. Ať už je to cokoliv. A to konkrétně ve 4 oblastech života: práce, peníze, zdraví, vztahy (k sobě i ostatním) .V těchto 4 sektorech postupně přemýšlím, co si přeju a co by mě činilo spokojenou v dalším roce. Pojmenovávám, prociťuju. Vracím se k tomu, a za pár dní ty své potřeby a cíle mažu, upřesňuju, opravuju.

Pohledem na předchozí roky jsem si všimla, že některé tužby se mi daří velmi dobře naplňovat, ale také toho, že v některých se docela plácám a vracím se zpátky na začátek. A už delší dobu vnímám, že ta přání a cíle, které se mi nedějí a nezhmotňují mají oproti těm, která se daří, jednu společnou vlastnost: a to, že v mé mysli (natož na papíře) nejsou zrovna moc jasné nebo konkrétní. Že nedokážu vlastně říct, co je to „to ono“ . Nedovedu konkrétní podobu toho svého přání buď najít nebo vydefinovat. No, vlastně jsem tomu ani nevěnovala dostatek pozornosti, nebo jsem si nedokázala položit ty správné otázky. A v reálu mě pak vedly pak nevědomě spíš okolnosti, než moje skutečné potřeby.

Možná tu hledáte inspiraci jen do šatníku, ale vězte, že váš život a váš šatník mají leccos společného. Možná vás šatník už delší dobu netěší, možná do něj kupujete stále do kola oblečení a nikam to nevede, nebo se v tom budování vysněného šatníku vracíte pořád na začátek. A možná je to jen tím, že jste mu nevěnovala tu správnou pozornost. Nebo nevíte, na co se sama sebe ptát, abyste lépe poznala, co v něm skutečně chcete mít. A pokud nevíte, jaký by měl být, tak jak se takovým může stát?

Váš šatní pak pravděpodobně půjde úplně jiným směrem, protože když nevíte co chcete, jste pak náchylnější k tomu, nechat se ovlivnit okolím.

U nastavení našeho života i šatníku platí, to stejné a tedy:

Co si nepojmenujete a ještě lépe, co si následně nenapíšete/nenakreslíte, to se nestane.

Ani ve vašem životě, ani ve vašem šatníku.

Ráda bych vám proto, abyste ty své tužby v šatníku zkonretizovaly a třeba i napsaly, byla nápomocná. Abyste si ohledně svého šatníku dokázaly položit ty správné otázky a ještě lépe si pod ně napsat odpovědi, připravila jsem vám malého průvodce. Průvodce, který opět více prohloubí a pojemnuje vaši představu toho, jaký šatník skutečně chcete. Doporučuji vám si průvodce stáhnout a vytisknout, věnovat mu čas a odpovědi si skutečně napsat. Pokud totiž objetvíte co ve svém šatníku skutečně chcete mít a budete mít v tom jasno, podvědomně za tím půjdete, to mi věřte.

 

Skvělý rok, plný (nejen) šatníkové pohody vám přeje vaše

Zuza

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 28. 5. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 21. 5. 2020

Odpovědět
avatar
Anna Csanádiová 6. 1. 2020

To potřebuji

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 8. 1. 2020

Tak si stáhněte průvodce, ať vám může pomoct. Případně šáhněte i po eBooku, ten si můžete taky stáhnout (je na něj odkaz v článku)

lemur
lemur 4. 1. 2020

Se svým šatníkem jsem také spokojená.

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 4. 1. 2020

tak to je super

Jana101
Jana101 3. 1. 2020

Tu přílohu máte perfektně propracovanou )

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 3. 1. 2020

Jeee, děkuju, to mě těší Vycházím z toho, co znám z praxe u klientek a vždy se snažím rozvpomenout zpátky k úplným základům, co by mohlo pomoci. Jestli se vám líbí, stáhněte si i eBook zdarma, co tam mám. Myslím, že by se vám mohl taky zamlouvat! Najdete ho tady: https://zuzanaprochazkova.cz/ebook-zdarma-10-duvodu-10-reseni/

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 119
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.