Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Ludmila Toboláková
Vloženo 27. 7. 2018
Líbí se mi

Jste po porodu a máte doma stále plačící dítě ?

avatar
Ludmila Toboláková
Vloženo 27. 7. 2018
Líbí se mi
Jste po porodu a máte doma stále plačící dítě ?

Jste po porodu a máte doma stále plačící dítě ?

Při své praxi se občas setkám s dětmi, které mají posunutý první krční obratel. Když se zeptám maminky, jestli jí její dítě hodně plakalo při jakémkoli pohybu anebo při krmení, překvapeně odpoví, že ano.

Dítě může plakat z několika důvodů. Můžou ho trápit prdíky, může mít pod košilkou vlas, který se tam dostal při přebalování a teď ho to kouše, jindy je to cedulka na bodýčku, která škrábe a jindy chce dudel anebo je to prostě jen plačtivé dítě a nám nezbývá nic jiného, než se obrnit trpělivostí a doufat, že to brzy přejde. Může to mít ale i zcela jinou příčinu. A to je právě posun prvního krčního obratle, který vznikl při průchodu porodními cestami.

Posunutý obratel tlačí do měkkých tkání v oblasti lebky a je velmi citlivý například při sání. Dítě musí vyvinout určitou sílu, aby dokázalo mateřské mléko nasát. A to je právě ten problém. Dítě, které má posunutý obratel, jakýkoli pokus o to se najíst velmi bolí, a tak pláče. Pláče bolestí a pláče hlady. Dítě hůř prospívá. Že není všechno v pořádku zjistíte i podle toho, že dítě na jednu stranu otáčí hlavičku víc a na druhou méně. Stále častěji se setkávám s maminkami po porodu, kterým jejich dítě stále pláče. Přijdou na kontrolu, aby vyloučily případný problém s obratlem. Většinou jsou to prdíky, ale občas se stane, že obratel musíme vrátit na správné místo.

Zrovna nedávno jsem řešila případ asi devítileté holčičky, kterou bolívala hlava, občas viděla jen černobíle a měla rozostřené vidění. Někteří rodiče začnou vidět katastrofické scénáře, jako je nádor na mozku apod. Dříve, než své dítě protáhnete rentgenem, magnetickou rezonancí a kdoví čím ještě, tak se zhluboka nadechněte a běžte do kuchyně. Otevřete lednici a dejte si panáka. Tím neříkám, že se máte skoulovat. Pak sedněte k počítači a zadejte si „dornova metoda plus“. Vlevo otevřete okénko „doporučení terapeuti“ a najděte si někoho ve Vašem okolí, na koho se můžete obrátit.  U výše zmíněné dívenky stačilo srovnat pánev a vrátit obratle, mezi nimi i první krční, a bylo po problému.

Hledejte skutečnou příčinu zoufalého pláče. Nespoléhejte se na to, že je jen bolí bříško. Ono se toho někdy může sejít víc a je potřeba hledat skutečnou příčinu pláče a začít můžete tím, že budete praktikovat vylučovací metodu. Tak hodně štěstí a hlavně trpělivosti!

Vaše Lidka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
hudlenka 28. 7. 2018

Pane jo, chudinka děťátko, už jen ten vlas na tělíčku mě svědí za něho, ale posunutý obratel...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 139
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.