Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Mangová Martina
Vloženo 11. 8. 2019
Líbí se mi

Jsou před námi romantické noci

avatar
Mangová Martina
Vloženo 11. 8. 2019
Líbí se mi
Jsou před námi romantické noci

Jsou před námi romantické noci

V nadcházejících dnech (7.-21.8.) je ve velmi těsném „spojení“ Venuše a Slunce ve Lvu, navíc v harmonickém trigonu s Jupiterem ve znamení Střelce. Jsou to dny, kdy se otevírá srdce a zároveň také může vzniknout mnoho krásného. Jedním slovem: kouzelné dny…i noci!

Je to doba mimo jiné i velmi vhodná pro početí miminka.

Navíc je opět v noci z 11. na 12.8. očekáván roj meteoritů. I když se v tu dobu bude blížit úplněk a obloha už bude velmi světlá, mohli bychom „padající hvězdy“ zahlédnout i v těch předcházejících nocích.

A protože duši dělá dobře zaměřit se na to, co srdce potěší, zní dnešní doporučení obzvlášť důrazně:

Přej si něco!


 

Jste-li fanoušky ASTROLOGIE, možná by vás lákalo CVIČENÍ podle astrologických znamení zvěrokruhu. Budeme o své tělo systematicky pečovat – od hlavy až po chodidla.

Zde najdete nabídku seminářů.

https://www.zenysro.cz/mangova-m 


Co to jsou perseidy?

Našla jsem tento zajímavý článek:

PERSEIDY 2019
(aktivní 17. července – 24. srpna; maximum okolo 12. srpna)

Jeden z nejvýraznějších každoročních rojů. Zároveň patrně nejznámější, neboť je potěchou pro oči za vlahých letních nocí. Roj začíná být aktivní již v druhé polovině července a meteory jsou poměrně rychlé a někdy i na pohled barevné (fotograficky vždy).

Meteorický roj Perseid je znám už 1755 let. První zmínky o něm pocházejí z poloviny 3. století našeho letopočtu v souvislosti s umučením svatého Vavřince. Ten byl jedním z církevních hodnostářů strážících majetek v Římské říši. Při pronásledování Křesťanů prý neuposlechl příkaz krutého římského císaře Valeriána odevzdat církevní majetek vládci a raději jej rozdal chudým. Několik dní po jeho popravě 10. srpna 258 podle lidí z nočního nebe padaly třpytivé slzy a od této události jsou Perseidy lidově známé jako „slzy svatého Vavřince“.

Že jde o astronomický úkaz, prokázal až italský astronom Giovanni Schiaparelli v druhé polovině 19. století. Jako první na světě našel přímou spojitost meteorů s kometami a dokonce určil, že původem Perseid je prach z periodické komety 109P Swift-Tuttle objevené dvěma americkými astronomy v roce 1862. Kometa s periodou asi 134 let se naposledy u Slunce objevila v roce 1992. Znovu se k němu přiblíží až v roce 2126. Pravidelně nám ji ale připomíná roj Perseid tím, jak Země každý rok mezi 17. červencem a 24. srpnem prochází na své dráze v blízkosti prachového proudu rozptýleného za kometou. Prachové částice zvané meteoroidy padají k Zemi a v atmosféře zazáří jako meteory. Protože tyto částice mají rozměry zpravidla menší než zrnka písku a jsou složena z křehkého kometárního materiálu, při průletu zemskou atmosférou se zcela vypaří. Nejvíce jich padá v době, kdy se Země ocitá v nejhustší oblasti proudu meteoroidů, vždy okolo 12. srpna.

(Zdroj: https://www.astro.cz/na-obloze/meteory-a-meteoricke-roje/kazdorocni-roje.html)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Atevy
Atevy 12. 1. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 114
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.