Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mam
Mam
Vloženo 25. 10. 2016
Líbí se mi

Jsou obvoďáci dobří jen k vystavení neschopenky, žádanky či receptu?

Mam
Mam
Vloženo 25. 10. 2016
Líbí se mi
Jsou obvoďáci dobří jen k vystavení neschopenky, žádanky či receptu?

Jsou obvoďáci dobří jen k vystavení neschopenky, žádanky či receptu?

Podle mého soukromého výzkumu platí tato věta v 99% případů.

V minulých měsících jsem měla čest ležet v Brně v Nemocnici u sv. Anny. Opravdu čest. Protože tady mají zájem s Vámi něco dělat a také dělají. Nejen lékaři, před kterými smekám, ale i sestry a další personál na JIP i na oddělení. O tom ale jindy.

Titulek mého článku naznačuje jiný problém kvůli kterému jsem tam viděla zanedbané případy. Většina mých "spoluležících" s problémem, který v tomto stádiu stojí mnohem více nejen peněz, ale i energie lékařů a sester a v neposlední řadě hlavně nervů nás pacientů.

A stačí tak málo!

Když si nevím rady (žádný učený z nebe nespadl!), tak se obrátím na kolegy, ne?! Proto proč obvodní lékař když si neví rady, nepošle pacienta na CT, magnetickou rezonanci nebo alespoň na "pitomý" ultrazvuk. Ale přeci nemůže půl roku říkat "nevím co s Vámi" nebo v lepším případě neléčím na "hovadiny"!

Není plno reklamy na prevenci? Na to, že když se nám něco nezdá, máme se dát hned vyšetřit?! A to je právě kámen úrazu!

Lékař nás zarazí a my hned nepřemýšlíme, že s námi obvoďák hned nic nedělá! Ale on opravdu v mnoha a mnoha případech nedělá. Jen tak aby se vlk nažral...............

Takže se na Vás, hlavně ženy (protože těch tam byla přesila) obracím, nenechejte se odbýt! Shánějte si vyšetření sami, i pod pohrůžkami chtějte žádanku na sono, CT, magnetickou rezonanci. Protože všude se čeká i 2 měsíce!

Jde přece o naše zdraví!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

mám fajn obvodačku

Odpovědět
benca
benca 26. 10. 2016

no obvodak nic moc

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 25. 10. 2016

Možná

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 25. 10. 2016

U nás to platí tak na půl - naše Dr. je hrozně náladová, jednou se s Vámi "hodinu" vybavuje jako rodinný lékař, kterého známe z knih a jindy Vás za minutu odbude. Tuto zkušenost tu má plno lidí, ale bohužel, jsme v malém městě a za lepším doktorem bychom museli dojíždět 40 - 50 km...(a to ona moc dobře ví!)

Odpovědět
Moni82
Moni82 25. 10. 2016

Na jedné straně se tady (v ČR) máme daleko lépe než v jiných zemích, ale na té druhé je otázka, proč by to nemělo jít jinak, když jsou k tomu podmínky. Asi kde není vůle... Každý je odkázán na svůj úsudek a hledání. Jde přeci o naše zdraví. Slepá důvěra k lékařům mě už opustila.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 214
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.