Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

BlackDesign
BlackDesign
Vloženo 24. 9. 2019
Líbí se mi

Jednou bych taky chtěla studovat design v Itálii

BlackDesign
BlackDesign
Vloženo 24. 9. 2019
Líbí se mi
Jednou bych taky chtěla studovat design v Itálii

Jednou bych taky chtěla studovat design v Itálii

A je to tady. Nový semestr, nové předměty a nové úžasné informace o designu. Samozřejmě i další zkoušky, testy a jiné studentské „radosti“, na které prozatím raději nemyslím.  

Tenhle rok je ale jiný. Už od samotného startu se totiž vidím někde jinde. Přesněji někde v přednáškovém sále The Florence Design Academy. Úplně si to umím představit – na oběd si odskočím na pravé italské špagety, při nočním učení popíjím toskánské víno a zobu olivy.

A proč zrovna tahle škola? Nedávno se mi při mé chvilce prokrastinace podařilo narazit na velmi zajímavý článek od radynacestu.cz, kde se právě o této škole píše.

Jak už název napovídá, škola se nachází v krásné Florencii, v srdci jednoho z nejpůvabnějších evropských regionů – Toskánska, v mé milované Itálii. Florencie je jednoznačně na seznamu míst, kde bych chtěla žít delší dobu. Poznat italské historické slohy i moderní design. Nechat se vtáhnout do kreativního víru italského města, které nikdy nespí.

Italský design a nábytek jsou prostě mou srdcovkou, však už jsem se vám svěřila se svou „úchylkou“ v IDW Italia. Moc mě baví to spojení tradice, elegance a inovace.  

Dokonce jsem zjistila, že zde studovala i česká designérka Katerina Kersey, kterou moc obdivuji. Na její práci jsem narazila nejen v seznamu designérů a architektů zabývajících se italským designem. Doporučuji do seznamu nahlédnout, najdete tam úžasné profesionály! Katerina je pro mě doslova designérskou kouzelnicí a před jejím talentem se musím klanět.

A jak jsem si tak o její designérské cestě ve Florencii četla, říkala jsem si, že to chci být jednou i já. Také chci jednou studovat design v Itálii a třeba v budoucnosti spolupracovat právě s firmou IDW Italia (nebyl by to osud?). Samozřejmě vím, že chtít nestačí, a tak jsem začala tím zdánlivě nejjednodušším – začala jsem pilovat angličtinu a italštinu. Na to naštěstí finance nepotřebuji. Jen pevnou vůli.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 25. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
BlackDesign
BlackDesign 24. 4. 2020

KamilaK
KamilaK 26. 9. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 25. 9. 2019

Odpovědět
gustawka
gustawka 24. 9. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 747
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.