Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zuzka Procházková
Zuzka Procházková
Vloženo 29. 1. 2020
Líbí se mi

DOVEDU ÚSPĚŠNĚ ZPENĚŽIT VYŘAZENÉ OBLEČENÍ. ODKUDKOLIV.

Zuzka Procházková
Zuzka Procházková
Vloženo 29. 1. 2020
Líbí se mi
DOVEDU ÚSPĚŠNĚ ZPENĚŽIT VYŘAZENÉ OBLEČENÍ. ODKUDKOLIV.

DOVEDU ÚSPĚŠNĚ ZPENĚŽIT VYŘAZENÉ OBLEČENÍ. ODKUDKOLIV.

 

Některé z vás se mě při osobním stylingu ptáte, jak redukuji své oblečení v šatníku. Jestli prostě mám to srdce své oblečení vytřídit ze šatníku jen tak. Že se vám s ním tězkou loučí, obzvlášť když vypadá tak dobře a když jste je měla jen jednou na sobě. A tak mě inspirujete k tomu se s vámi podělit. 

Protože v prvé řadě: vás chápu. Znám to osobně.  Dřív jsem hodně schraňovala.  Nechávala jsem si například malé oblečení, že do něj zhubnu, tak mi zůstávalo ve skříni. Taky jsem měla krásnou růžovou halenku, kterou jsem měla na vánočním večírku a nikdy víc. A těchto typů jednou-nošených tam bylo víc. A můj šatník tak rostl a rostl...Naboptával však právě těmi věcmi, které jsem vlastně nemohla nebo nechtěla nosit.  Proto vám chci s tímto pomoct. Chci vám pomoct dostat se do bodu, kdy si dokážete představit, že se nějakého oblečení vzdáte a to tím způsobem, že za něj dostanete něco zpět. 

Tedy, že dostanete část investovaných peněz. A nakonec tedy mít za tři nenošená trička na jedno, které budete opravdu nosit. Já to přesně takhle dělám. Nechci kupit oblečení, které už z různých důvodů nenosím. Ale abych se oblečení lehčeji vzdala, pomůže mi vědomí, že část investice, zejména z těch povedených kousků, můžu dostat zpět. A to je důvod, který i vám pomůže se s oblečením rozloučit. Obzvlášť, když se vám bude dařit jej úspěšně zpeněžit. 

Věřím, že teď namítnete, že u vás v horní dolní to nejde, že nemáte kde.  Proto vám chci ukázat, že můžete. A to odkudkoliv. Nabízí se k tomu jednoduché webové aplikace či mobilní aplikace. Mezi své nejoblíbenější (a zatím i nejúspěšnější na prodej) řadím Vinted.

Co je Vinted a jak funguje?

Vinted je jednoduchý webový portál, který slouží k prodeji oblečení. Stačí jednoduchá registrace a můžete začít prodávat. Jak to celé funguje?

Nejprve ve zkratce: Svoje oblečení vyfotíte, popíšete (Vinted vás vede, co kam popsat), vystavíte na svém profilu a necháte čas pracovat pro vás. Na Vinted je hodně aktivních dam a slečen a z mého zjištění, opravdu všechny věci mají svého kupce (myslím tím, samozřejmě to, které splňuje základní předpoklady: je čisté, v rozumném stavu obnošení)  Ikdyž si myslíte, že chlupaté svetříky z předloňské sezony už nejsou trendy, tak vězte, že já je loňskou zimu prodala všechny (čili všechny tři).

A zcela konkrétně: Jak dobře vyfotit? A jak určit cenu? Co předávka? Platí se provize? Nebojte, opravdu to nic není a provedu vás všemi úskalími, které vás napadají.

Focení

  • pokud fotíte oblečení na prodej, ať už na Vinted, nebo kamkoliv jinam, foťte jej na sobě. Pokud je vám malé/velké, poproste někoho ve svém okolí. Oblečení na postavě totiž bude vypadat vždy líp, než když ho rozložíte na stůl. Budete tak prodávat ten efekt, který chce kupující získat.
  • pokud musíte fotit sama, stoupněte si před zrcadlo a foťte sebe v odrazu
  • při záběru foťte trošku zvrchu, rozhodně ne zespodu, je to rozhodně lichotivější úhel.
  • pokud opravdu neseženete nikoho, na kom byste mohla vyfotit a  budete muset fotit bez postavy, doporučuju fotit kousek oblečení na bílém podkladu (aby oděv nechytal jiné barvy od barevné stěny) s co největším přirozeným světlem. Což platí i pro fotky s postavou, tedy pokud máte bílou stěnu, foťte se nejlépe před ní.
  • Oděv vyfoťte nejlépe ze z obou stran, případně přidejte fotku detailu, pokud má nějaký specifický detail.

Cena

  • doporučuji vám projít si obdobné kousky oblečení a stanovit cenu tímto srovnáním. Vinted dokonce ukazuje průměrnou cenu kousků v této kategorii. Záleží na vaší strategii, můžete zvolit nižší, s tím ,že rychle prodáte, nebo vyšší, s tím, že budete třeba postupně snižovat. 

Předání

  • předání zakoupeného zboží pak už záleží na domluvě. Standardem na vinted je zaslání poštou či osobní předávka, pokud je to pro obě strany výhodnější.
  • pokud budete posílat poštou,  tak v rámci domluvy s poprávajícím nezapomeňte k ceně připočítat poštovné. 

Provize

  • celá částka z prodeje zůstává vám, žádnou provizi Vinted neodvádíte. 

Moje tipy k úspěšnému prodeji

Teď už víte, jak na prodej na Vinted. Zcela určitě chcete být ve svém prodeji úspěšné. K tomu se vám budou třeba hodit moje dva osobní tipy.

Co stojí za to prodávat?

Z mé zkušenosti jsou nejméně prodejná trička. Ty už lze v dnešní době koupit za velmi dobrou cenu a jsou tak méně prodejné. Naopak velmi dobře prodejné jsou kabáty, bundy, šaty, sukně, kalhoty. 

Jak úspěšně prodat?

obecně pro větší úspěšnost prodeje je  lepší prodávat sezónní věci. Pokud jste zrovna vytřídila šatník a máte z těch vytříděných na prodej  půlku letních a půlku zimních věcí, tak ty mimo sezónní uložte do krabice k prodeji a vystavte jej k prodeji je až v době jejich sezóny. Prodáte je tak pak určitě rychlejší a za lepší cenu.

Přeji vám úspěšný prodej všeho nenošeného

Vaše

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 21. 5. 2020

Super

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 29. 4. 2020

Taky jsem se teď snažila zpeněžit oblečení, které už nenosím, ale pojí se stím opravdu moc práce. Nakonec jsem proto všechny nepotřebné věci poslala na https://www.onlinesekac.cz/ , kde jej dokážou prodat za mě, takže odpadají jakékoliv starosti.

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 30. 4. 2020

Skvělý tip Dani, díky! Chápu, prostě to zabírá čas a je to o prioritách. Taky mám období ,kdy posílám na různá místa a kdy prodávám. Záleží, jak je zrovna čas

konatovka
konatovka 8. 2. 2020

Tak to dělají moje vnučky a je to moc fajn, již prodaly spoustu věcí. Jsou mladé a moderně se oblékají, takže se jejich prádlo dobře prodává. Já mám hodně oblečení, chodím ráda moderně oblékaná, ale také vyřazuji a dávám do kontejneru, aby si toho užily i jiné ženy. Je to vždy zachovalé, nenosím to do roztrhání.

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 19. 2. 2020

Tak to je parádní! Vnučky inspirují babičku a babička inspiruje je.

Mišel
Mišel 3. 2. 2020

Zkusím vyzkoušet

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 3. 2. 2020

zkuste

hudlenka
hudlenka 30. 1. 2020

Tak s tím nemám problém, moc věcí si nekupuji a ty co nosím, nosím do roztrhání, a to doslova. A kdybych náhodou měla něco, co neužiju, mám kamarádky, a tak mezi sebou měníme...A něco rozdám na charitu

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 30. 1. 2020

Tak to je super!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 183
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.