Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Markéta Králová
Markéta Králová
Vloženo 13. 9. 2016
Líbí se mi

Je tvůj pohár naplněný?

Markéta Králová
Markéta Králová
Vloženo 13. 9. 2016
Líbí se mi
Je tvůj pohár naplněný?

Je tvůj pohár naplněný?

Před necelým týdnem jsem procházela náročným obdobím, ve kterém jsem pociťovala nechuť k čemukoliv, ztrácel se mi smysl života, necítila jsem se naplněná, byla jsem vyčerpaná, unavená, bez chuti a šťávy. Bez energie. Smutná. Plakala jsem. Vztekala jsem se. A měla chuť se vším praštit.

Pocit vnitřního vyhoření

Věděla jsem, že takto už dál nemůžu. Nešlo mi tvořit a nebyla jsem ve flow. Cítila jsem, že potřebuji změnit prostředí, odpočinout si a nabrat nové síly.

A tak jsem o víkendu odjela do Beskyd, kde jsem trávila 3 dny s úžasnou partou 60 lidí - přátel a spolužáků, kteří se rozhodli žít život, který chtějí vyprávět. Byla to jízda

20160910_175849

Krásné hory, pohled na vše z výšky, svěží vzduch, čupr lidé, co jsou na jedné vlně a vzájemně se podporují, nové zážitky a přátelství, pochod tou nejstrmější cestou na Pustevny, jízda na horských koloběžkách, parádní hotel, luxusní wellness, chutné jídlo, jeden milion korun českých k pomazlení a hlavně hóóódně nové energie, inspirace, nápadů.

Naplň svůj vlastní pohár

Dobila jsem se. Nejen záplavou z vlny sdílení, podpory a nadšení, ale i z dětské energie (mé spolužačky s sebou měly svá dítka a bylo fajn se s nimi pomazlit a pohrát). To vzájemné propojení a energie, která tam mezi námi proudila, se slovy nedá popsat. To se zkrátka musí zažít

V krásném wellness s různými druhy saun, bazénu, whirpoolky a panoramatickým výhledem do hor jsem měla prostor k zamyšlení se nad tím, co se mi dělo v posledních dnech a co mělo za následek mé vnitřní vyhoření.arts-crafts

Představila jsem si pohár, který byl prázdný. A došlo mi, že pokud v první řadě nenaplním své vlastní potřeby a vlastní pohár, nemám šanci podporovat ostatní, pomáhat jim - ať už v učení jazyků nebo v jiných oblastech, inspirovat je a předávat své vhledy. Nebylo by z čeho. Rovnováha je důležitá.

Tak jsem doplnila svůj pohár. A také mi přišlo další uvědomění. My lidé (obzvláště v Česku), si pořád na něco stěžujeme. Když je zima, chceme teplo. Když je teplo, chceme zimu. Když je to takové, chceme úplný přesný opak.

Vůbec nepřijímáme situaci takovou, jaká je. Kritizujeme ji, děláme, že není, bojujeme s ní... A světe div se, vždy zůstane stejná a my se tak nepohneme z místa.

Přijetí toho, co je

A to právě vnímám jako odrazový můstek. Přijměte aktuální stav takový, jaký je. Jedině pak můžete vidět cestu, po které se máte vydat. A když vám něco vadí, tak se zvedněte, jděte a změňte to. Nečekejte, že se to stane samo od sebe. Jedině činy mluví za vše. A bez nich ta proměna nikdy nenastane.

Jeden příklad za všechny

Na horách jsme v pátek večer měli večeři a večírek. Seděli jsme u stolu, kde nebylo úplně dobře vidět, protože nám ve výhledu vadil sloup. Při večeři to nevadilo, ale jakmile začal program, bylo to horší.

Moje kamarádka brblala, že jsme si špatně sedli, protože nevidíme. A JE TAM TEN SLOUP. Na to další moje kamarádka prohlásila: "Když nevidíš, tak vstaň." A skutečně vstala a šla se dívat. Pravda je, že ten sloup by ani nepopošel, ani nezmizel, ani nevzlétnul.

Pak mi přišlo uvědomění, že když ti něco vadí, změň to, ale nestěžuj si. Zbytečně do toho vkládáš energii, a přesto to zůstane stejné. Stavíš se do role oběti, ale neuděláš nic proto, abys svoji situaci zlepšil. Kam zaměříme svoji pozornost, tam to vzkvétá a roste. Mysli na to

kdyz-ti-neco-vadizmen-toale-nestezuj-si

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
konatovka
konatovka 15. 9. 2016

Ano, Markétko, je to krásný článek o tom, jak bychom se měli všichni radovat z maličkosti, stále si nestěžovat a prožívat krásné chvíle, nevracet k ničemu špatnému zpět a užívat si každého dne, který prožijeme v radosti, zdraví a pohodě. Díky tomuto jsem šťastná a spokojená žena, spíše seniorka v letech, ale života si užívám. Moc mě těší také sportování v přírodě. Děkuji za článek a omlouvám se za toho smajlíka, asi jsem se nechala unést ostatními.

Odpovědět
Markéta Králová
Markéta Králová 20. 9. 2016

Krásný den (prozradíte mi jméno?) Ze smajlíka si nic nedělejte, mám je ráda, ale jsem moc ráda, že jste mi o sobě napsala víc A jsem rozradostnělá, když čtu vaše řádky. Kéž by takových lidí, kteří si užívají života, bylo více Držím vám pěsti

konatovka
konatovka 24. 9. 2016

Markétko, moc se omlouvám, jmenuji se Helena. Chtěla jsem odepsat hned, ale vždy jsem na to zapomněla. Přeji krásný den.

Siraellen
Siraellen 15. 9. 2016

možná

Odpovědět
Markéta Králová
Markéta Králová 20. 9. 2016

Budu ráda i za váš názor a vhled, pokud cítíte, že je to jinak

konatovka
konatovka 14. 9. 2016

Odpovědět
Markéta Králová
Markéta Králová 14. 9. 2016

Ženy, budu ráda i za nějaký textový komentář. Smajlíky jsou fajn, ale nedozvím se z nich nic o vás

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 945
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.