Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 21. 4. 2020
Líbí se mi

Nebaví vás sekání trávy? Kupte si šikovného pomocníka!

evabel
evabel
Vloženo 21. 4. 2020
Líbí se mi
Nebaví vás sekání trávy? Kupte si šikovného pomocníka!

Nebaví vás sekání trávy? Kupte si šikovného pomocníka!

Představte si letní slunný den. Sluníčko od rána nádherně svítí, nebe je bez mráčků a horký vzduch se tetelí nad zemí. Odpočíváte na zahradě svého domu na pohodlném lehátku ve stínu korun stromů, popíjíte vychlazený nápoj a ticho kolem vás přímo vybízí k rozjímání… Klid jen občas přeruší motor sousedovy rotační sekačky. Sekání trávníku však právě probíhá i na vaší zahradě, přestože vy odpočíváte a relaxujete. Za vás totiž pracuje robotická sekačka.

Nevěříte? Přesto je tomu tak a rozhodně se nejedná o pouhou fantazii vyčtenou z vědecko-fantastických románů a časopisů či vzdálenou budoucnost. Jedná se o současný moderní trend v sekání trávy – tzv. robotické sekačky. Sekačky samostatně křižující zahrady u rodinných domů, chat i chalup nejsou jen výsadou bohatých. Obliba robotických sekaček k nám přichází ze zahraničí, především ze západní Evropy, kde se těší velkému již několik let. Stroje, které o trávník pečují zcela samostatně, kvalitně a s minimálními provozními náklady, jsou dnes již běžně dostupné i u nás.
 
Šikovný pomocník

Největší výhodou robotických sekaček je jejich samostatnost. Tuto sekačku jednoduše vypustíte na trávník a pak už se o ni nestaráte, pracuje sama. Díky pádovým a travním senzorům se nemusíte obávat, že by někam spadla a poškodila se. Sekačka je vybavena řadou bezpečnostních prvků, díky nimž při dodržení bezpečnostních pokynů, se nemusíte bát ani o své ratolesti a domácí mazlíčky. Všechny nástrahy robotické sekačky „vidí“ a bezpečně se jim vyhnou. Nehrozí ani, že vám z pozemku ujedou. Jednoduchým způsobem je nastavíte tak, že vědí, kde se mají pohybovat a pracovat. V případě, že začne pršet, se už při prvních dešťových kapkách samy jedou schovat do své „garáže“. Vodu totiž robotické sekačky rády nemají.

Kvalitní péče o váš trávník

V kvalitě péče o váš trávník se jim v současnosti vyrovnají jen vřetenové sekačky. Působení robotů se na trávníku pozitivně projeví již po prvním měsíci jejich používání. Časté a pravidelné sekání trávy totiž výrazně podporuje její odnožování a v důsledku toho se celé drny trávníku rozrůstají do šířky. Výsledkem je krásný a hustý travní porost, který mimo jiné dokáže i lépe bojovat s plevelem. Celkově bude udržovaná plocha výrazně svěžejší a vitálnější. Stébla trávy jsou při sekání zpracovávána na nejjemnější drť, jež se usazuje u kořínků trávy a funguje jako ekologické hnojivo. Už tedy žádná starost kam s posečenou trávou.

Co vám robotická sekačka nabízí

•    spoustu volného času, který byste jinak museli strávit spolu s rotační sekačkou
•    perfektní vzhled vašeho trávníku bez práce
•    nulové finanční náklady na kapaliny do sekačky a úsporu dalších provozních nákladů
•    žádné starosti, kam s travním odpadem
•    všemi oblíbeného člena rodiny.

Velkou výhodou těchto chytrých pomocníků je i nízká hlučnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 4. 2020

pěkný omocník

Odpovědět
lemur
lemur 22. 4. 2020

Prima pomocník.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 21. 4. 2020

bezva, vypadá jako robo vysavač

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 4. 2020

šikovný pomocník

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 194
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.