Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina Šárová
Martina Šárová
Vloženo 24. 11. 2016
Líbí se mi

Je pohyb skutečně to, co nám vyčistí hlavu od emocí?

Martina Šárová
Martina Šárová
Vloženo 24. 11. 2016
Líbí se mi
Je pohyb skutečně to, co nám vyčistí hlavu od emocí?

Je pohyb skutečně to, co nám vyčistí hlavu od emocí?

Běhat! Makat! Vyčistit si hlavu! Převrátit 5x pneumatiku velikosti největšího traktoru vyrobeného v ČR! Dřít! Mít! Cooo? Pocit! Vyfotit si břicho a na něm mít pekáč buchet!!! Já musím! Musím! Musím, musím, jinak totiž NEBUDU SPOKOJENÁ. A to je koukám sakra přísnej dráb v nás. Kdo ho tam sakra do té hlavy dal? Cožžeee? Jááááá??? Uaaaaaaaaaa!!! 

Co skutečně stojí za tím, že se sebou občas nejsme až úplně tak 100% spokojené? Je to neurvalý šéf v práci, mnoho povinností, nevlídné počasí, málo slunce, zátěž v domácnosti, málo kamarádek, žádný partner, nebo prostě jen ztráta vůle, víry v sebe? Je to taky absence chuti cokoli změnit, a taky příliš mnoho běžných starostí? Nebo málo opravdového já a sebe porozumění?

Jak to, že přes všechno co umíme a víme, nějak automaticky, pohledem do zrcadla, nebo na přední obálku magazínu porušíme náš vnitřní "slib lásky k sobě" a zapochybujeme - O SOBĚ.

Zkoušely jste někdy tohle? Ne? Tak doma vyzkoušejte. Je to jednoduchý test vaší sebelásky

K tomuhle testu mé milé nebudete potřebovat vůbec nic, jen trochu času a SEBE.

Dáte si sprchu. Osušíte se. A v pohodlí a v teple svého domova si stoupnete NAHÁ před VELKÉ zrcadlo. Zatřesete rukama. Zatřesete boky. Zatřesete stehny, zadečkem, zavlníte břichem. Cože? Podotýkám, že JSTE SAMA DOMA. Díváte se na sebe a mrknete na sebe rošťácky jedním očkem alá Belmondo. A vyslovíte si pořádně nahlas! Jsi sexy kočka! Co? Joooooo!!! Řekněte si to nahlas! Jsi krásná a miluju tě takovou, jaká jsi!

Máš naprosto dokonalé tělo! Jsi úžasná a já tě miluju, protože jsi já, moje nejbližší osoba, TY JSI JÁ, počkej holka, nesměj se mi, já nejsem blázen!  Řekněte si to nahlas a dívejte se sobě do očí: JÁ JSEM JÁ. JÁ JSEM. JÁ JSEM NAPROSTO ÚŽASNÁ A DOKONALÁ ŽENA.

Tak a teď jak to dopadlo?

Cítila jsi se trapně? Styděla jsi se? Byl to divný pocit? Byl problém se svléknout do naha? Nebo byl problém vůbec něco říct sama sobě? Připadala sis jako blázen? Divně? Pozorovaně, i když nikdo doma nebyl? Měla si za zády nastaveného drába divnosti, který ti nedal ani 5 minut na to být bezstarostná, svobodná a láskyplná sama k sobě? Zvláštní že jo? Jak je to možné se cítit divně sama doma před zrcadlem, přes to, že se nikdo nedívá? Ale nebojte, není to žádná záhada. Je to jednoduše ne-sebepřijetí. A to se dá přenastavit.

Jak chceme, aby nás ostatní viděli úžasné, když sebe samotné neumíme přijmout v té nejzákladnější podobě? Takové jaké jsme? Jak to, že se cítíme trapně, když jsme sami doma, nikdo nás nepozoruje a stojíme nahé před zrcadlem? Protože nevypadáme zrovna jako Marylin Monroe? Je to blbost! To vám tedy říkám tady a teď!

Jak je to s námi uvnitř milé ženy? Chceme se cítit super ve svém těle, nebo potřebujeme z našeho těla vyndat negativní pocity ze sebe sama: cvičením, pohybem, zátěží, úklidem, aktivitami až do našeho vyčerpání? Proč musíme dělat tu spoustu věcí, včetně klábosení a nucením si potvrzení od druhých že konáme správně, makáme tak, kdy aktivita a síla vítězí nad vnitřní pohodou a plynutím? Nad souzněním, laskavostí, pohodou a souhlasem se sebou, se světem, se světem kde není jen silový výkon. Není dosahování. A tedy není ani vyčerpání. Uvnitř sebe bychom měly hledat to, co jsme doopravdy my, ne VENKU.

Co to způsobuje?

Řeknu vám to tajemství. Je to nespokojenost. Jsou to negativní myšlenky. Je to neustálé srovnávání se se světem  a hodnocením sebe a věcí okolo nás. Jsou to masky, které si nasazujeme na naše srdce a s těmi pak tancujeme a čarujeme, abychom manipulovali. Sebe, muže, kamarádky, okolí, naše pocity, naše duše.

Můžeme vznešeně nosit klobouky, vysoké podpatky, nejnovější trendy módy, i uběhnout s rtěnkou, co vydrží i s líbáním na našich zářivých a smyslných rtech dlouhé hodiny i ty nejdelší maratóny. Ale největší a nejsilnější ve svém vítězství jsme mé milé pouze tehdy, když se milujeme takové, jaké jsme a se vším, jaké jsme ve své podstatě.

Žijeme z lásky svého těla, se kterým jsme 24 hodin denně, se svými sny, touhami, se svým srdcem a myslí, kterou si programujeme každou myšlenkou. A s každým přáním a myšlenkou a s tím co vyslovíme sobě i ostatním dostáváme zpětnou vazbu v obrázcích: můj svět, můj život. A všechno se mění v zrcadlo, které nám nazpět ukáže to, co mu ukážeme.

Nebojte se a BUĎTE KRÁSNÉ! Buďte úžasné! Vy jste, já tomu věřím. Vždyť na začátek stačí málo...třeba se jen usmát.

Přeji Ti krásný den a spoustu lásky v něm...

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Tereza N.
Tereza N. 23. 7. 2017

jde o to jaký pohyb

Odpovědět
sipeji
sipeji 23. 7. 2017

na každého funguje něco jiného

Odpovědět
matejm
matejm 23. 7. 2017

Ano

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 394
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.