Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 7. 3. 2017
Líbí se mi

Jarní úklid trochu jinak! Poradíme vám, jak se zbavit nepotřebné elektroniky ekologicky

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 7. 3. 2017
Líbí se mi
Jarní úklid trochu jinak! Poradíme vám, jak se zbavit nepotřebné elektroniky ekologicky

Jarní úklid trochu jinak! Poradíme vám, jak se zbavit nepotřebné elektroniky ekologicky

Jaro s sebou přináší nové výzvy. Měníme šatník, děláme si pořádek doma i ve věcech, těšíme se z probouzející se přírody a prvních slunečních paprsků. Určitě doma najdete mnoho drobných elektronických přístrojů, které už léta nepoužíváte, a zkrátka jen zabírají místo. Určitě dobře víte, že elektrospotřebiče do popelnice nepatří. Co tedy s nimi?

Třídíme odpad a myslíme na ekologii

O tom, že plasty, papír a sklo patří do tříděného odpadu, není třeba se více rozepisovat. O tom se učí už malé děti ve škole. Ti svědomitější oddělují také kovy a biomasu. Ale jak je to s tříděním elektroodpadu? Na první pohled nejde o nic složitého. Televizi, ledničku či sporák odvezeme do nejbližšího sběru. Ale jak je to s menšími elektrospotřebiči, jako jsou fény, telefony, varné konvice či kulmy na vlasy? Velká většina však končí v popelnicích.

Červené kontejnery na drobnou elektroniku

Dobrou zprávou je, že stále více lidí objevuje možnost recyklace a zaznamenávají také červené kontejnery, které jsou určeny na vysloužilou elektroniku. Jak vyplývá z průzkumů společnosti ASEKOL, až 81 % Čechů existenci červených kontejnerů oceňuje a využívá. A jejich počet stále stoupá, v současné době jich najdete až 2 877.

Dejte úklidu červenou

Každý z nás máme doma mnoho nepotřebné elektroniky. Často ji schováváme z důvodu, že by se mohla časem hodit. Později zjišťujeme, že už vlastně nevíme, co s ní. Zabírá místo, práší se na ni a přitom se nabízí jednoduchá možnost. Červené kontejnery jsou určeny na zařízení do velikosti 40 x 50 cm. Větší spotřebiče už bychom měli odvézt do sběrného dvora.

Nezapomeňte prohledat skříně a šuplíky, určitě také ve vaší domácnosti najdete spoustu nepotřebných elektrospotřebičů. Vezměte jarní úklid opravdu důkladně. Je totiž zajímavé, že mnohem častěji se zbavujeme starého oblečení, než těchto drobných spotřebičů. Možná je to jen tím, že zkrátka nevíme, co s nimi.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 18. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 467
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.