Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 2. 5. 2019
Líbí se mi

Jarní detox

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 2. 5. 2019
Líbí se mi
Jarní detox

Jarní detox

 

Dopřejte si pravidelnou dávku detoxikace v podobě šťavnatého ovoce či zeleniny. "Zaručeně se budete cítit lépe a budete mít více energie. Ovoce i zeleninu můžete konzumovat jak vcelku, tak ve formě šťáv či lahodných pyré," říká Věra Burešová.

Vaše tělo pročistí například celer, cuketa, řeřicha, artyčok, celozrnné obiloviny, chřest, pórek, celozrnné obiloviny, cibule, štěrbák nebo úplně obyčejné jablko či hruška. Antioxidační účinky pak mají například olivový a řepkový olej, granátové jablko, brokolice, kiwi, mandarinka, pomeranč, citron, mrkev či rajče.

"Pokud se stravujete nezdravě a jeden týden v roce budete jíst jen syrové ovoce a zeleninu, nemůžete čekat zázraky. Pokud je vaše životospráva opravdu bídná, můžete tímto šokem vašemu tělu přivodit třeba i nemalé zdravotní komplikace. Raději pozvolna a dlouhodobě. Zkuste si dát denně, i kdyby jen o pár kousků ovoce či zeleniny, víc. Tento návyk má šanci udržet se ve vašem jídelníčku podstatně déle," říká Marta Svačinová, odbornice na zdravý životní styl z Blendea.

Jarní detox a detoxikační kúry by měly sloužit spíše jako restart vašeho jídelníčku, ideálně i přístupu k pohybu, a vy byste i po jejich ukončení měli ve zdravém stravování pokračovat. Jen tehdy pro vás mohou mít skutečně přínos.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 3. 5. 2019

Jíme také hodně zeleniny a ovoce.

Odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 2. 5. 2019

najlepšie si vypestovať vlastné...nič nechutí lepšie ako vlastnoručne vypestové ovocie a zelenina...lebo to, čo predávajú v obchodoch, tak sa nedá jesť, je to bez chuti...zatiaľ máme svoje jahôdky, marhule, jablká a maliny...odporúčam všetkým ktorí majú možnosť si vypestovať doma, nech neváhajú...

Odpovědět
avatar
Dobešová Milada 2. 5. 2019

Problém v dnešní době je sehnat zeleninu, která nebyla pěstovaná chemicky.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 2. 5. 2019

už dlouho potřebuji motivaci

Odpovědět
Ovace
Ovace 2. 5. 2019

snažím se jíst dostatek zeleniny

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 957
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.