Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Duch
Duch
Vloženo 9. 6. 2020
Líbí se mi

Jaké cvičení je pro vás nejlepší ?

Duch
Duch
Vloženo 9. 6. 2020
Líbí se mi
Jaké cvičení je pro vás nejlepší ?

Jaké cvičení je pro vás nejlepší ?

Jsou lidé, kteří i přes to, že cvičí nepravidelně, dosahují mnohem lepších výsledků než ti, kdo se věnují cvičení podstatně častěji a intenzivněji. Proč to tak ale je? Někdo přisuzuje tuto schopnost genové výbavě, a určitě má na celkových výsledcích svůj podíl také výběr pohybové aktivity, věk a zdravotní stav každého z nás. Největší a nejpodstatnější vliv na výsledky našeho snažení má nepochybně správná volba cvičení. Jak si tedy vybrat? Víme, co je nejvhodnější právě pro vás!

1. Kozoroh

Spartan race
Kozorozi jsou velmi cílevědomí. Pokud se pro něco rozhodnou, jdou si skálopevně za svým. Jsou vytrvalí, soustředění a tou největší odměnou je pro ně dosažený úspěch. Díky tomu je pro Kozorohy nejlepším způsobem, jak si zpevnit tělo, dlouhodobý trénink zaměřený na vytrvalost. Výborní budou při běhání na dlouhé tratě, aerobní cvičení, nebo třeba posilování.

2. Vodnář

Pole Dance
Vodnáři jsou velmi společenští a rádi se obklopují lidmi. Co se ale sportu týká, touží po individuálním úspěchu. Ostatních lidí se ale nechtějí vzdát. Proto je pro ně nejlepší, když najdou zálibu ve sportech, které kombinují jejich individuální vyžití se společností lidí – diváků.

3. Ryby

Aquaerobik
Ryby mají rády, když se mohou pohybovat ve skupinkách. Jsou přátelské a rády se o všechno dělí s partou svých nejlepších přátel. Proto je pro ryby, nejvhodnější sportovat s jejich společností. Měly by si tedy zvolit takové aktivity, při kterých se budou moci vyřádit hezky všichni spolu.

4. Beran

Silový trénink
Berani jsou odvážní a soutěživí. Mají rádi dobrodružství a jdou do všeho vždy naplno a po hlavě. Často si sáhnou až na dno, jen aby ze sebe vymáčkli zase o něco víc. Není jednoduché s nimi udržet krok. Proto je pro Berany lepší, když mohou cvičit sami za sebe a přitom ve společnosti stejně zaměřených lidí.

5.  Býk

Jóga
Býci jsou klidné a rozvážné znamení. Jsou velmi trpěliví a poctiví. Všechno co dělají, chtějí dělat pořádně a nepovolí, protože dobře ví, že jedině tak dosáhnout svého vytouženého cíle. Nejlépe se cítí u sportu, kde ač ve skupině, cvičí pořád sami za sebe a ideálně, pokud mohou sportovat na čerstvém vzduchu.

6. Blíženci

Tai chi
Blíženci jsou velmi přemýšliví a neumí příliš odpočívat. Překypují energií a proto je pro ně těžké udržet pozornost a soustředění. Pro blížence je ideální cvičení, kde dají průchod vlastní síle a energii a přitom se naučí zvládat svoje emoce a udržet pocit klidu a vyrovnanosti.

7. Rak

Power jóga
Raci jsou jedni z nejcitlivějších lidí vůbec. Pokud mohou být v kruhu svých nejbližších a milovaných, jsou nejšťastnější a nejvíce uvolnění. Relaxace a klid je to, co ostatně potřebují nejvíc ze všeho. Vzhledem k jejich citlivosti a schopnosti všechno si více zabírat a prožívat, potřebují cvičení, které jim pomůže najít duševní rovnováhu, ale zároveň je zbaví přebytečného stresu.

8. Lev

Zumba
Lvi jsou velmi živí a energičtí. Nechybí na žádném místě, kde je rozruch a zábava. Milují rychlost a adrenalin v krvi. Když se pro něco rozhodnou, nepřestanou, dokud v tom nejsou velmi dobří, a o svůj úspěch se také rádi podělí s ostatními. Zumba, nebo tanec v rychlém tempu je tedy pro ně tou nejlepší volbou, která spojuje jejich touhu po rychlém tempu, společnosti jiných i možném ukázáním svých schopností ostatním.

9. Panna

Domácí cvičení
Panny jsou pečlivé, často až puntičkářské a potřebují mít ve věcech řád a pořádek. Jsou nejšťastnější, když se můžou v bezpečí domova obklopit těmi, koho mají nejradši, a strávit s nimi krásné chvilky plné radosti. Nechtějí zbytečně promarnit čas, který umí využít jinak a lépe, na cestě do tělocvičny a proto je pro ně nejvhodnějším způsobem cvičení, trénink doma. Na internetu je k mání, nejen pro panny, spousta různých kurzů a jednotlivých lekcí zaměřených na každou část těla.

10. Váhy

Pilates
Váhy jsou velmi přátelské a schopné. Jediné, čím si sami přidělávají starosti, je jejich smysl pro detail, který jím stěžuje už tak obtížný a zdlouhavý způsob rozhodování. Proto je pro ně nejvhodnějším cvičením metoda, u které jsou ve společnosti jiných, ale mají jasně dané, co a jak mají udělat, aniž by nad tím museli jakkoliv přemýšlet.

11. Štír

Vytrvalostní běh
Energie a vášeň, která je Štírům vlastní, je žene jako motor kupředu. Touží být nejlepší, a dosahovat na mety, na které zdaleka každý nedosáhne. Jejich výdrž a motivace je natolik silná, že je žene kupředu s lehkostí a minimální snahou. Proto jsou pro Štíry vhodné všechny druhy sportu, u kterých je potřeba vytrvalost.

12. Střelec

Kruhový trénink
Střelci jsou velmi nadanými sportovci. Nejlépe se cítí v atletice, ale velkých úspěchů dosahují i na poli bodybuildingu. Kruhový trénink v sobě spojuje to nejlepší z obojího. Střelci u něj uplatní odhodlání, které je jim vlastní, vrozenou výdrž i radost ze společného sdílení výsledků z individuálního cvičení.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 14. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 6. 2020

nuž, to abych začala

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 9. 6. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 471
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.