Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 16. 3. 2017
Líbí se mi

Snažíte se zhubnout? Vyvarujte se těchto chyb!

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 16. 3. 2017
Líbí se mi
Snažíte se zhubnout? Vyvarujte se těchto chyb!

Snažíte se zhubnout? Vyvarujte se těchto chyb!

Jaro pomalu klepe na dveře a my si stále častěji klademe otázku, jak shodit nabraná kila? Zima je pro nás v mnoha ohledech milosrdná. Ovšem jakmile sundáme zimní bundy, nestačíme se divit.

Zkoušíme různé „zázračné“ diety

Většina z nás za svůj život vyzkouší několik různých osvědčených diet, ovšem jejich účinky bývají obvykle krátkodobé. Diet je mnoho druhů: dělená strava, redukční dieta, polévková dieta, ovocná dieta, dieta podle krevních skupin, středomořská dieta, jednopruhová a tak dále. Jejich výčet by byl opravdu dlouhý.

Nevýhoda je, že prakticky každá dieta je určitým způsobem jednostranná. Zaměřuje se na některé potraviny, a to není pro naše tělo úplně ideální. Navíc to málokdo vydrží delší dobu. A pak přijde ten nepříjemný JO-JO efekt.

Dáváme si nereálné cíle

My ženy obvykle chceme všechno hned. Stejné je to i s hubnutím. Rozhodla jste se zhubnout a za měsíc potřebujete vyrazit na večírek v šatech XS, když nyní máte konfekční velikost L? Tak tohle je opravdu hodně nereálný cíl. Možná, když začnete držet hladovku, tak toho docílíte, ale za jakou cenu?  Není lepší začít o něco dříve? Odborníci upozorňují na to, že ideální úbytek váhy je v rozmezí 0,5 – 1 kg týdně. Aneb kdo si počká, ten se dočká!

Příliš mnoho pohybu naráz

Toto je další příklad někdy až přílišné netrpělivosti. Dosud jste pohybu moc nedala, občas vyrazíte na aerobic nebo na procházku. A v rámci „hubnoucího“ procesu jste začala chodit každý druhý den do fitka. A výsledek? Cítíte se rozlámaná, bolí vás všechny svaly včetně těch, o kterých ani nevíte. Zkrátka nic se nemá přehánět. Začněte raději pozvolna sportem, který vás baví.

Každodenní vážení se

Jistě víte, že psychika je mocná čarodějka. Když něco moc a moc chceme, obvykle to nejde. Jako třeba otěhotnění. Podobné je to i s redukcí váhy. Když na to budete neustále myslet a stresovat se tím, každé ráno a večer stoupat na váhu, tak se ručička 100 % zasekne. Zkuste se nějak rozptýlit a hubnutí považovat „za vedlejší“ činnost, ne tu hlavní. Opravdu to funguje.

Ovoce nám leze doslova „ušima“

Další častou chybou je až příliš velké množství ovoce. Ano, ovoce je zdravé, o tom není pochyb. Ale obsahuje také skryté kalorie. Proto je vhodnější dopřát si ovoce spíše dopoledne, případně ještě jako odpolední svačinku. Večer se už raději zaměřte na zeleninu. Nic se nemá přehánět.

Takže milé dámy, hubnutí zdar. Někdy stačí opravdu málo. Jarní počasí přímo vybízí k tomu, abychom trávily více času venku. Takže hurá do toho a půl je hotovo.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Clairest
Clairest 17. 1. 2018

Nesnažím se zhubnout, ale zajímavé tipy

Odpovědět
Tereza N.
Tereza N. 29. 4. 2017

super článek

Odpovědět
sarinkaCZ
sarinkaCZ 21. 3. 2017

Díky za pěkný článek

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 18. 3. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 295
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.