Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 21. 8. 2017
Líbí se mi

Jaká je vaše oblíbená kavárna?

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 21. 8. 2017
Líbí se mi
Jaká je vaše oblíbená kavárna?

Jaká je vaše oblíbená kavárna?

 

Dostali jste někdy sušenky ke kávě se svým jménem? A víte, že se vám to může stát?

Bez kávy by to nešlo a bez kaváren už vůbec ne. A nemám na mysli jen ty francouzské, i u nás se najde velké množství báječných kaváren. A jednu takovou vám ráda přiblížím. Možná někoho, kdo půjde či pojede kolem, nalákám k návštěvě. Možná někdo z vás dostane inspiraci a podobnou kavárnu si otevře.

Když mi před dvěma lety Natálka, moje žákyně, kterou jsem učila angličtinu, přinesla sáček sušenek ke kávě a na každé bylo vyražené moje jméno, velice mě překvapila. A ještě více mě překvapila sdělením, že její maminka bude otvírat kavárnu.

Věděla jsem, že paní Kateřina Obleserová pracuje léta v městských kulturních zařízeních. Ale kavárna? Co tak najednou? A to jsem ještě netušila, co úžasného se v našem královském městě Litoměřice chystá. „A bude taky péct makronky," dodala tehdy Natálka a já nevěřila vlastním uším. Makronky? Úžasné francouzské makronky?

 

Hned jsem se šla podívat na náměstí pod podloubí, jak příprava kavárny probíhá. A na facebooku jsem začala sledovat stránku kavárny La Cafferina. Držela jsem palce a těšila se na kavárnu, která byla otevřena 14. listopadu 2015. A jak tak koukám na kalendář, za chvíli bude slavit dva roky.

 

Co kavárna nabízí? Malé stolečky tak typické pro francouzské kavárničky. Výbornou kávu Marcafé. Makronky v tolika druzích, že si můžete každý den ke kávě dát jinou příchuť. Já osobně miluju hruškové s čokoládou. Dorty jako z říše fantasy. Nepečené raw zákusky. Ráda si dávám pohankovký bez mléka. Kdo nerad sladké, může si dát slané pohoštění. Kdo musí dodržovat bezlepkovou dietu, ocitne se tu jako v ráji. I bezlepkové dortíky paní Kateřina Obleserová nabízí. Pro každého se něco najde. A k tomu všemu příjemná nerušící hudba. Nedávno třeba moje oblíbená zpěvačka Zaz.

Doufám, že jsem vás už dost namlsala nejen textem, ale hlavně fotografiemi kavárny a cukrářských výrobků paní Obleserové.

Určitě máte svou oblíbenou kavárnu u vás. Je podobná této nebo úplně jiná? A co si ke kávě dáváte?

Doufám, že až se někdy objevíte v Litoměřicích, můžete se stavit na náměstí a zajít si na kávu a zákusek do La Cafferiny. A protože jsem žádné video v kavárně nenatočila, přikládám právě jednu z krásných písniček od Zaz, kterou v této kavárně můžete také slyšet. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
xxkouckaxx
xxkouckaxx 18. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 24. 1. 2020

do kaváren a cukráren nechodím

Odpovědět
Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 6. 2. 2018

Krásná cukrárna a nádherné dorty. Musí chutnat výborně !

Odpovědět
vendilka3
vendilka3 26. 8. 2017

Dortik vypadá úžasně

Odpovědět
Renata Štulcová
Renata Štulcová 26. 8. 2017

A navíc jsou všechny neuvěřitelně chutné a lehoučké.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.