Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jajda69
Jajda69
Vloženo 6. 6. 2019
Líbí se mi

Jak správně vyndat klíště

Jajda69
Jajda69
Vloženo 6. 6. 2019
Líbí se mi
Jak správně vyndat klíště

Jak správně vyndat klíště

Konečně je krásné letní počasí. Po deštích hodně vyrostla tráva, a tak je i poměrně vysoké nebezpečí , že po vycházce na sobě najdete klíště. Klíšťata jsou v letních měsících hodně aktivní, a tak je potřeba si občas připomenout, jak je správně odstranit, když je na sobě, dětech , nebo domácích mazlíčcích najdeme, protože jsou to přenašeči nebezpečných nemocí.
Nejsnažší odstranění klíštěte je pomocí přípravku Klíšťák Ixoderm - vyzkoušela jsem ho v loňském roce a jsem spokojená - jeho použití je velmi snadné - nakapete přípravek na klíště a necháte krátce působit. Přípravek obsahuje látky, které způsobí, že se klíště "pustí" a nevyloučí do vašeho těla nebezpečné látky a nákazu. Pak klíště vytáhnete přiloženou pinzetou a na ranku ještě jednou kápnete přípravek jako dezinfekci. Víc o přípravku a jeho použití najdete na http://www.klistak.cz/ . Protože klíště je nejlepší vyndat ještě ten den, kdy se přisálo, může se stát, že nemáte po ruce žádný přípravek pro jeho odstranění. Pak si připravte dezinfekci, pinzetu, kartu na vytažení klíštěte, nebo mokrou žínku nebo ručník. Nejlépe je pracovat v jednorázových rukavicích. klíště zakapejte dezinfekcí (Třeba jodisol,nebo betadine), nikdy na něj nedávejte žádné masti.Uchopte klíště pinzetou nebo kartou na vytahování klíšťat a kýváním ho vytáhněte - nikdy s ním netočte-není to šroub a mohlo by dojít k ukroucení hlavičky, která by zůstala v ráně. Klíště se uvolní po cca 3 minutách.Pak znovu dezinfikujte. Pokud nemáte žádný přípravek, zkuste navlhčenou vatu s mýdlem, přiložte na klíště a lehce s vatičkou pohybujte, klíště by se mělo uvolnit a zůstat na vatičce. Pokud místo, kde bylo klíště zčervená, nebo je kolem něj flek, navštivte raději lékaře - klíště bývá přenašečem boreliozy. Nebo si můžete sami nechat klíště na boreliozu otestovat - info najdete na https://www.testboreliozy.cz/ . Pokud najdete klíště u dětí, ranku jim kontrolujte. Určitě možnost nákazy klíštětem nepodceňujte. Přeji všem krásné léto,a doufám, že tyto rad y nebudete muset využít aklíšťata se vám letos vyhnou .
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Jolana Janišová 7. 6. 2019

A víte jak se chránit před klíšťaty ? Stačí mít v těle dostatek vitamínů skupiny B!!! V dnešní době jsou lidé silně podvyživení a žijí s neznalostí základních potřeb svého těla včetně přírodních zákonů.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 190
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.