Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

TerezaZlin
TerezaZlin
Vloženo 12. 6. 2016
Líbí se mi

Jak správně skladovat potraviny v lednici?

TerezaZlin
TerezaZlin
Vloženo 12. 6. 2016
Líbí se mi
Jak správně skladovat potraviny v lednici?

Jak správně skladovat potraviny v lednici?

Máte ve vaší lednici potraviny hezky uspořádané nebo na vás po otevření vykoukne naprostý chaos?

Každá potravina má v lednici své určené místo (tedy ta, která do ní patří).

 

Otevřeme lednici a začneme hezky odspodu. Spodní dva boxy patří zelenině a ovoci. Mnoho ovoce a zeleniny do lednice vůbec nepatří, ale z těch, co se v lednici uchovávají, najdou v boxech místo třeba brokolice, kapusta, ledový salát, mrkev, celer, petržel.

Nad spodními boxy je spodní polička - první polička odspodu. Do ní patří syrové maso, drůbež, ryby – vydrží maximálně tři dny. Maso by mělo být uchováváno v uzavřené nádobě nebo přikryté celofánem, aby hnilobné procesy probíhající i tak v mase „nenavštívily“ i další potraviny v lednici. Maso vydrží déle, když ho zalejeme olivovým olejem.

Do prostřední přihrádky dáváme otevřené paštiky, uvařené  maso, šunka, uzeniny. Můžeme sem dát i máslo, plátkové a tavené sýry, jogurty, čerstvé mléko. Nezapomeňte na oddělení masných a mléčných výrobků – je to kvůli mikroorganismům, rádi se vzájemně navštěvují.

Máslo a margarín můžete dát i do dveří lednice (nahoru nebo do prostřední části dveří).

 

A co do horní přihrádky? Zde je teplota už kolem 7-8°C, tahle polička se hodí na hotová jídla, které potřebujeme v lednici uschovat (omáčky, polévky, dorty, zákusky, pudingy..), uzeniny, jogurty a tvrdé sýry.

Dveře lednice jsou nejteplejším místem. Do nejvyšší části dveří patří nápoje – trvanlivé mléko, džusy, minerálky, pivo, otevřené lahve bílého vína. Záměrně píši bílého, protože červené víno do lednice vůbec nepatří. V horní části dveří lednice může najít své místo i otevřená marmeláda, některé konzervy a plechovky nebo krabička s máslem. Do horní části někdy dáváme i léky nebo baterie, ale nejlepší řešení to určitě není.Prostřední část dveří je vyhrazena pro vejce. Ty dávejte do lednice bez papírových obalů – jsou plné nezdravých mikroorganismů a ty v lednici nepotřebujeme.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 24. 6. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 29. 4. 2020

Souhlas, podle mě super rady. Já mám třeba na skladování potravin v lednici takové docela šikovné plastové nádoby. Už je mám docela dlouho. Jestli se nemýlím, tak jsem je objednávala tady odtud: https://www.emako.cz/nadoby-plastove/

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 29. 4. 2020

Děkuji vám za tip!

hudlenka
hudlenka 15. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 521
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.