Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie V.
Marie V.
Vloženo 2. 7. 2016
Líbí se mi

Jak se trvale zbavit „neléčitelné“ migrény

Marie V.
Marie V.
Vloženo 2. 7. 2016
Líbí se mi
Jak se trvale zbavit „neléčitelné“ migrény

Jak se trvale zbavit „neléčitelné“ migrény

Autor článku: Josef Gurecký

Příběh, který vám chci vyprávět, se mi vnořil hluboko do podvědomí a zůstal tam ukotven. Asi by již nikdy na povrch nevyplaval, kdybych nemusel minulý týden podobné případy několikrát řešit.

Tápal jsem tápal v hlubokých vodách své mysli, až jsem našel počáteční část řetězu, nadzvedl kotvu a celý příběh vybublal na povrch mého vědomí.

Rozhodl jsem se nenechat příběh znovu utonout a posílám jej dál. Snad vám příklad z mé praxe pomůže tak, jako jedné slečně pomohl jeden masér.

Migréna – věrný společník

Na masáž zad a šíje, kterou dostala jako dárek k narozeninám, ke mněSbohem migréno přišla slečna Jana (24 let). Objednaná byla na klasickou relaxační masáž, ale z důvodu viditelné skoliózy páteře, jsem se rozhodl pro myofasciální techniku . Slečna Jana se změnou techniky souhlasila.

Křivá páteř, viditelná již na první pohled, byla způsobena svalovou nerovnováhou vzpřimovačů páteře v hrudní a bederní části. To by však nebyl ten nejhorší problém.

V katastrofálním stavu byly abnormálně zatuhlé zdvihače hlavy. Nejen, že v nich bylo veliké napětí, ale ve spodní části jsem nahmatal křeče, jež podle objemu vznikaly několik let.

Protože křeče mohly volně vznikat roky, tak se postupně spojily do jedné veliké křeče. Zdvihače hlavy na obou stranách krku byly hodně zkráceny, a tudíž pravděpodobně docházelo k velikým bolestem hlavy.

Bylo mi ihned jasné, že slečna Jana musí trpět migrénami.

Náš rozhovor po mém objevu zdeformovaných svalů zdvihače hlavy zněl asi takto:

„Vy trpíte migrénami, že ano?“

„Pro boha, jak jste to poznal?“

„Protože máte velice zdeformované a zkrácené zdvihače hlavy, což je příčinou migrén. Tlaky za čelem a očima Vás trápí nejvíce.“sbohem migréno

„Ano.“ 

Pohmatem jsem jí ukázal, kde jsou křeče, a přes svaly přejel, což potvrdilo veliké napětí. Podle stavu svalu jsem následně odhadl  začátek působení bolestí přibližně okolo osmi let.

„Řekl bych, že migréna Vás trápí již tak přibližně osm devět let. Je to tak?“

„Ano. Vy jste první člověk, který mi to řekl sám od sebe. Chodím po doktorech několik let a nikdo mi mé trápení nevěří.“

„Tak to jste určitě prodělala všechna možná vyšetření. Vsadím se, že s negativním výsledkem.“

„Je to tak, vyhrál byste. Byla jsem na vyšetření snad u všech možných specialistů, na magnetické rezonanci i cétéčku. A všude prý v pořádku.“

„Svaly však nikdy vyšetřeny  nebyly, že?“

„Ne, nikdo mi nikdy svaly nevyšetřoval. Byla PSYCHIATRIE (1)jsem všude možně, zkoušela i léčitele, ale nic mi nepomohlo. Největším stresem pro mě bylo, že mi nikdo nevěřil. Úplně ve finále jsem skončila u psychiatra, kam jsem byla poslána mým obvodním lékařem, dle údajného vymýšlení. Lékaři nic nezjistili. Nezbývalo jim tedy nic jiného než oznámit mi, že lžu a vše si vymýšlím. Naštěstí psychiatr potvrdil, že jsem zcela psychicky v pořádku.“

„No vidíte. Já Vám věřím, a pokud budete mít chuť, čas, trpělivost a zájem, můžeme Vás těch nepříjemných problémů zbavit. Migréna “

„Ani nevíte, jak bych byla šťastná.“

„Ani nevíte, že vím.“

radost bez migrénSe slečnou Janou jsme naplánovali rehabilitaci. Již po čtvrtém uvolňování došlo k povolení největšího napětí a nejhorší problémy zmizely. Tehdy slečna Jana přestala brát prášky proti bolesti. Po pěti měsících se slečna Jana, již zcela zdráva, vrátila do zaměstnání, ze kterého ji propustili z důvodu častých absencí.

Dnes je to již pět let, ze slečny je paní, má dvě děti, a pravidelně dochází na masáž jednou měsíčně. Žádné problémy nemá. Neví, co jsou to bolesti hlavy. Skoliózu se nám také povedlo společným úsilím srovnat. Jak málo stačilo ke štěstí.

 

K o n e c  p ř í b ě h u  s e  š t a s t n ý m  k o n c e m

Pokud i vy máte bolesti zad, šíje či migrény a myslíte si, že vám již není pomoci, že se s bolestí musíte naučit žít, tak tomu nevěřte. Jak jsem již psal v jiném článku (celý článek k přečtení zde), až 90% bolestí nám způsobují poškozené svaly.

A že nemůžete najít odborníka, který by vám pomohl? Napadlo vás, že byste si mohli pomoci také sami? Od migrén si tedy rozhodně sami pomoct můžete! Více zde:Sbohem migréno!

Proč žít s bolestí? Když to jde i bez ní!

Bolest hlavy

Autor článku: Josef Gurecký

Profesionální masér a expert na bolesti a jejich odstraňování v praxi. Pomáhá vracet nemocným štěstí a učí lidi jak pomoci od bolesti sami sobě či svým blízkým.

Autor série knih Neřešitelné bolesti aneb co vám lékaři neřeknou.

  1. BĚHEM 10 MINUT ODHALTE TAJEMSTVÍ PŘÍČINY BOLESTI ke stažení zdarma
  2. SBOHEM MIGRÉNO !
  3. ZA KRKEM UŽ MĚ NEBOLÍ
  4. PÁLENÍ MEZI LOPATKAMI
  5. KŘIVÁ PÁTEŘ. NELÉČITELNÁ?
  6. STOP BRNĚNÍ PRSTŮ
  7. MÁM INFARKTOVÉ POCITY
  8. VÝHŘEZ PLOTÉNKY
  9. PUSŤ HOUSERA K VODĚ SANTO
  10. ZBAVME SE BOLESTI KLOUBŮ

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Daniela Labužíková 23. 12. 2020

Taky jsem s migrénami měla velké problémy a prášky proti ní jsem polykala snad každý den. Před pár měsíci jsem si však přes http://mamavis.cz/ objednala zábal na migérnu a ten funguje naprosto skvěle ! Takže už ji řeším pouze tím.

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 2. 7. 2016

na migrénu trpí moje dcera, už vyzkoušela leccos, teď se snaží vyloučit lepek a moc nejí maso, je to lepší

Odpovědět
Marie V.
Marie V. 3. 7. 2016

JJ, strava může také velmi pomoci. Ale pokud má zablokované svaly na šíji, tak to samo neodezní. Může být chvilku klid, ale v nějakém stresovém období se migrény zas vrátí.

benca
benca 2. 7. 2016

prave ju mam

Odpovědět
Marie V.
Marie V. 3. 7. 2016

Migrénu, nebo ten e-book o migréně?

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 083
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.