Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie V.
Marie V.
Vloženo 15. 4. 2021
Líbí se mi

Jak se trvale zbavit „neléčitelné“ migrény

Marie V.
Marie V.
Vloženo 15. 4. 2021
Líbí se mi
Jak se trvale zbavit „neléčitelné“ migrény

Jak se trvale zbavit „neléčitelné“ migrény

Autor článku: Josef Gurecký

Migréna a bolesti hlavy trápí čím dál víc lidí. Většina lékařů vám bohužel řekne, že migréna je neléčitelná a nedá se nic dělat, jen vydržet. Bohužel (nebo bohudík) se mýlí a migrény odstranit jde, a to i trvale, aby se vám vůbec nevracely. Následující příběh vás o tom přesvědčí.

Migréna – věrný společník

Na masáž zad a šíje, kterou dostala jako dárek k narozeninám, ke mně přišla slečna Jana (24 let). Objednaná byla na klasickou relaxační masáž, ale z důvodu viditelné skoliózy páteře, jsem se rozhodl pro myofasciální techniku. Slečna Jana se změnou techniky souhlasila.

Křivá páteř, viditelná již na první pohled, byla způsobena svalovou nerovnováhou vzpřimovačů páteře v hrudní a bederní části. To by však nebyl ten nejhorší problém.

V katastrofálním stavu byly abnormálně zatuhlé zdvihače hlavy. Nejen, že v nich bylo veliké napětí, ale ve spodní části jsem nahmatal křeče, které podle objemu vznikaly několik let.

Protože křeče mohly volně vznikat roky, tak se postupně spojily do jedné veliké křeče. Zdvihače hlavy na obou stranách krku byly hodně zkráceny, a tudíž pravděpodobně docházelo k velikým bolestem hlavy.

Na první pohled mi bylo jasné, že klientka musí trpět migrénami.

Náš rozhovor po mém objevu zdeformovaných svalů zdvihače hlavy zněl asi takto:

„Vy trpíte migrénami, že ano?“

„Pro boha, jak jste to poznal?“

„Protože máte velice zdeformované a zkrácené zdvihače hlavy, což je příčinou migrén. Tlaky za čelem a očima Vás trápí nejvíce.“

„Ano.“ 

Pohmatem jsem jí ukázal, kde jsou křeče, a přes svaly přejel, což potvrdilo veliké napětí. Podle stavu svalu jsem následně odhadl  začátek působení bolestí přibližně okolo osmi let.

„Řekl bych, že migréna Vás trápí tak přibližně osm devět let. Je to tak?“

„Ano. Vy jste první člověk, který mi to řekl sám od sebe. Chodím po doktorech několik let a nikdo mi nevěří.“

„Tak to jste určitě prodělala všechna možná vyšetření. Vsadím se, že s negativním výsledkem.“

„Je to tak, vyhrál byste. Byla jsem na vyšetření snad u všech možných specialistů, na magnetické rezonanci i cétéčku. A všude prý v pořádku.“

„Svaly však nikdy vyšetřeny nebyly, že?“

 

„Ne, nikdo mi nikdy svaly nevyšetřoval. Byla jsem všude možně, zkoušela i léčitele, ale nic mi nepomohlo. Největším stresem pro mě bylo, že mi nikdo nevěřil. Úplně ve finále jsem skončila u psychiatra, kam jsem byla poslána mým obvodním lékařem, dle údajného vymýšlení. Lékaři nic nezjistili. Nezbývalo jim tedy nic jiného než oznámit mi, že lžu a vše si vymýšlím. Naštěstí psychiatr potvrdil, že jsem psychicky zcela v pořádku.“

„No vidíte. Já Vám věřím, a pokud budete mít chuť, čas, trpělivost a zájem, můžeme Vás těch nepříjemných problémů zbavit. Migréna “

„Ani nevíte, jak bych byla šťastná.“

„Ani nevíte, že vím.“

Se slečnou Janou jsme naplánovali rehabilitaci. Už po čtvrtém uvolňování došlo k povolení největšího napětí a nejhorší problémy zmizely. Tehdy slečna Jana přestala brát prášky proti bolesti. Po pěti měsících se klientka, již zcela zdráva, vrátila do zaměstnání, ze kterého ji propustili z důvodu častých absencí.

Dnes je to pět let, ze slečny je paní, má dvě děti, a pravidelně, jednou měsíčně, dochází na masáž. Žádné problémy nemá. Neví, co jsou to bolesti hlavy. Skoliózu se nám také povedlo společným úsilím srovnat. Jak málo stačilo ke štěstí.

90 % bolestí způsobují poškozené svaly

Pokud i vy máte bolesti zad, šíje či migrény a myslíte si, že vám již není pomoci, že se s bolestí musíte naučit žít, tak tomu nevěřte. Až 90% bolestí nám způsobují poškozené svaly.

A že nemůžete najít odborníka, který by vám pomohl? Napadlo vás, že byste si mohli pomoci také sami? Od migrén si tedy rozhodně sami pomoct můžete! Více informací najdete tady: Zbav se migrény!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 3. 5. 2021

migrénu jsem asi nikdy neměla, naštěstí....

Odpovědět
lemur
lemur 3. 5. 2021

V poslední době je mám často.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 5. 2021

joj, migrény nejsou dobré, mívala jsem je také, první vlnu jsem hodně snížila tím, že místo kabelky jsem začala nosit batoh a nezatěžovala jedno rameno. Migrény se zmírnily. Další se mi podařilo zmírnit, když jsem přišla na to, co mi je vyvolává, že kromě příšerné únavy, leknutí atd, taky čokoláda...a od té doby, co jsem jí přestala jíst, mám vcelku klid. Dnes mívám opravdovou migrénu méně často než jednou za rok.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 285
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.