Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

meoci
meoci
Vloženo 19. 1. 2015
Líbí se mi

Jak se nalíčit s kontaktními čočkami

meoci
meoci
Vloženo 19. 1. 2015
Líbí se mi
Jak se nalíčit s kontaktními čočkami

Jak se nalíčit s kontaktními čočkami

Plesová sezona je za dveřmi! Pokud nosíte čočky, bude se vám hodit pár tipů na líčení.

Kontaktní čočky nám zpravidla usnadňují náš běžný život a poskytují nám mnoho výhod. Taktéž při líčení nám poskytují možnost dát vyniknout našim očím, které mohou být běžně skryty za obroučkami slušivých brýlí.

Pár pravidel během líčení

Líčení s kontaktními čočkami není žádná věda, ale je zapotřebí mít na paměti pár pravidel, jak během líčení postupovat. Líčit se můžete jak s nasazenými kontaktními čočkami, tak i bez nich, samozřejmostí je určitá opatrnost, pokud zvolíte první variantu.

1. Základem jsou čisté umyté ruce, sterilní pár kontaktních čoček a pokud možno kvalitní líčidla – nejlépe je pro tyto účely využít pestré nabídky kosmetiky s označením „hypoalergenní“, občas se může objevit také přímo označení „vhodné pro nositelky kontaktních čoček“.

2. Při volbě řasenky se raději vyhněte těm, které „zaručují“ prodloužení řas, či jsou „voděodolné“. Nylonová vlákna obsažená v první by se mohla uvolnit a při kontaktu s čočkou nehezky podráždit oko, a to v tom lepším případě.

3. Pokud používáte oční linky, doporučují se spíše ty tekuté, naopak pudry a stíny se doporučují v pevné formě.

4. Jednou ze zásad při používání očních linek je nikdy je nenanášet na vnitřní okraj víčka – mohlo by dojít k podráždění, až trvalému poškození oka.

5. Také se nedoporučuje používat prachový krycí pudr – jeho částečky by se mohly dostat do kontaktu s čočkou a to by opět mohlo mít za následek podráždění očí, nebo znehodnocení čočky.

6. Pokud používáte lak na vlasy, je lepší ho použít ještě před nasazením kontaktních čoček, anebo mít po celou dobu jeho aplikace zavřené oči (což může být v jistých ohledech dost nepraktické).

Odličování - tipy a triky 

Zatímco u líčení je relativně jedno, s jistou dávkou opatrnosti, zda máte čočky nasazené, či nikoli, u odlíčení je jasné pravidlo – VŽDY mít před aplikací jakéhokoli odličovacího přípravku kontaktní čočky sundané, a to i v případě, že pro odličování budete používat „hypoalergenní“ odličovací přípravek.

POZOR! Nevhodné jsou přípravky, ve kterých jsou obsaženy jakékoli aerosole.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 20. 1. 2017

děkuji za tipy, čočky občas nosím, tak se to hodí...ale člověk si na ně zvykne tak, že ani neví, že je má...tudíž skoro žádné omezení v líčení...kromě hygieny, ta musí být preciznější..

Odpovědět
Glady
Glady 20. 1. 2017

dobré rady

Odpovědět
gustawka
gustawka 20. 1. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.