Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Hana Rozenska
Vloženo 3. 2. 2018
Líbí se mi

Jak proteinová dieta probíhá?

avatar
Hana Rozenska
Vloženo 3. 2. 2018
Líbí se mi
Jak proteinová dieta probíhá?

Jak proteinová dieta probíhá?

Asi nejpopulárnější je v poslední době proteinová dieta KetoMix. Tato dieta má několik typů. Nazývají se dietní programy. Délka jednotlivých programů je závislá na věku, pohlaví, aktuální hmotnosti a především na cíli v hubnutí. Tudíž na počtu kilogramů, který každý zákazník chce či potřebuje zhubnout. Čím je váhová redukce větší, tím jsou dietní programy delší. Každému zákazníkovi je tedy individuálně doporučen vhodný typ proteinové diety tak, aby dosáhl své vysněné váhy.

Každý dietní program má tři fáze, jejichž délka je stejná. Rozdíl mezi jednotlivými fázemi je pouze v počtu proteinových jídel denně. Ve fázi první dochází ke kompletnímu nahrazení běžného jídelníčku zákazníka za jídelníček složený pouze z proteinových potravin a povolené zeleniny. Tato fáze ne nadarmo nese název „váhová redukce“, protože dochází k navození ketózy a úbytek kilogramů je nejvíce znát (ideálně 2 - 3 kg týdně). Na konci této fáze je zákazníkova hmotnost snížena o  50 – 70 % celkového cíle v hubnutí.

Druhá a třetí fáze se jmenují „stabilizace“ a „fixace“. Z jejich názvů je patrné, že cílem těchto fází je především prevence jo-jo efektu. Kdyby byla dieta ukončena už po první fázi, kdy ještě organismus není zvyklý na sacharidy a tuky, tak by v těle nastala hromadná produkce inzulinu, organismus by začal ukládat energii „na horší časy“ a nastoupil by jo-jo efekt. 

Druhá a třetí fáze plní funkci pozvolného návratu k běžnému jídelníčku pomocí postupného zahrnování sacharidů a tuků do stravy. Zpravidla je ve druhé fázi jedno proteinové jídlo (oběd nebo večeře) denně nahrazeno za jídlo běžné, neboli „normální“. Ve třetí fázi jsou „normální“ jídla už dvě (nejčastěji oběd a večeře). Proteinová dieta je efektivní a zdravý způsob hubnutí s garantovanými výsledky.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 10. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 5. 2. 2018

Super

Odpovědět
Clairest
Clairest 3. 2. 2018

Zajímavé

Odpovědět
sipeji
sipeji 3. 2. 2018

velmi zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 137
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.